gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Ferdi Tayfur - bir sokak çeşmesi

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

bir sokak çeşmesi oldu gençliğim ferdi tayfur sokak kadını bir çeşmesi nota notası Bir sokak çeşmesi oldu gençliğim Uzanan her tasa doldu gençliğim
    Çerçevesiz kalmış bir resim gibi x2
    Eğrildi kırıldı soldu gençliğim

On sekiz yaş ile otuz arası
    Dile destan oldu her macerası
    Aynaya bakınca yıllar sonrası x2
    Ağaran saçımı yoldu gençliğim

Yaş kırkta testimiz doldu dolacak
    Arzular hayaller toprak olacak
    Bir ömür boyunca ne yazık ancak x2
    Felekten birkaç gün çaldı gençliğim

Ferdi Tayfur - bir sokak çeşmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ferdi tayfur

ferdi tayfur

1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida bulunur. Genc Ferdi...
  2. Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur 1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida...
  3. Ferdi Tayfur -  bizim sokaklar

Ferdi Tayfur - bizim sokaklar

Her adım atışta yüreğim sızlar Sensiz bomboş kaldı bizim sokaklar Artık ne sen varsın ne hatıralar Sensiz mahzun kaldı bizim sokaklar Seninle elele gezdiğim yerler Seninle gözgöze olduğum yerler Nerede sevgilin nerede derler Senisiz viran oldu bizim sokaklar Adın kazılıdır sokak taşında Görünür gibisin köşe başında Bir gün düşeceğim yol ortasında Katilim olacak bizim sokaklar...
  4. Ferdi Tayfur- arayacaksın

Ferdi Tayfur- arayacaksın

Bu gidis nereye veda etmeden Demek karar verdin ayrilacaksin Yalvarip kal demem git güle güle Nasilsa hatani anlayacaksin Giderken gerçegi göremez insan Gururdur kalpleri o an karartan Bir baska sevdaya düstügün zaman Nasilsa sen beni arayacaksin Arayacaksin arayacaksin Bu günleri sen çok arayacaksin Aradan mevsimler geçmis olacak Pismanlik kapini çalmis olacak Mutluluk saati...
  5. Ferdi Tayfur- Akşam güneşi

Ferdi Tayfur- Akşam güneşi

Dünya mı karanlık Yoksa ben mi görmüyorum Yaşamak azap oldu Sürünüyor Ölmüyorum (2x) Akşam güneşi aşıyor Yine dertlerim başlıyor Ufuktaki kızıl gurup (2x) Yüreğimi ateşliyor Dertli çalma garip sazım Bugün yaralarım azgın Yıllar yılı gam çekerim Yorgun gönlüm bitik ezgin (2x) Akşam güneşi aşıyor Yine dertlerim başlıyor Ufuktaki kızıl gurup Yüreğimi ateşliyor (2x)

Sayfayı Paylaş