gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ferdi Tayfur Hayatı ve fotoğrafları

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ferdi Tayfur Hayatı Ferdi Tayfur Fotoğrafları

Arabesk müziğinin usta yorumcularından ve bir çok hit şarkının yorumcusu olan büyük usta Ferdi Tayfur'un hayatıyla ilgili merak edieln bilgileri ve resimlerini bu yazımızda hayranları için paylaşıyoruz Melek'ler.

Ferdi Tayfur 1945 yılında Adana'da doğdu. Ünlü tiyatro ve dublaj sanatçısı Ferdi Tayfur hayranı olan baba Cumali, en küçük oğluna Ferdi Tayfur adını koymuştur.

Ferdi Tayfur birçok albüm çalışmasına imza atmıştır. Seni Dilendim, Gönül Yorgunu, Sevda Yelleri, Emmoğlu, Çeşme, Geçen Yıl, Her Saat Başında, Sanma Sana Dönerim, Merak Etme Sen, Ben de Özledim, Yıldızlar da Kayar, Huzurum Kalmadı gibi şarkıları ile ünlenmiştir.

2009'da inşaat sektörüne de girmiştir.

Yaklaşık 50 kaset ve 30'un üzerinde film yapan ünlü sanatçı 9 kez Altın Plak ödülü aldı. 1982 yılında kendi adına Ferdifon Plakçılık şirketini kuran Ferdi Tayfur'un ilk evliliğinden 3 çocuğu, yaklaşık 25 yıldır birlikte olduğu sinema oyuncusu Necla Nazır'dan da bir kızı bulunuyor. 2000 yılında şeker hastalığı sonucu ayak parmaklarını kaybetmekten son anda kurtulan sanatçının yurtiçi ve dışında milyonlarca hayranı bulunuyor.

Ferdi Tayfur Hayatı ve fotoğrafları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ferdi tayfur

ferdi tayfur

1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida bulunur. Genc Ferdi...
  2. Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur 1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida...
  3. Ferdi Tayfur - hayAT ARKADAŞI

Ferdi Tayfur - hayAT ARKADAŞI

Bu dünyada mutluluk Uç beş damla gözyaşı Acı hatıralarım Bana gönül yoldaşı Bu benim kaderimmiş Gönlüm oldu sır taşı Aradım bulamadım ben Hayat arkadaşı Çok sevdim suç sayıldı Hiç sevmedim kabahat Bir his diyor ki bana Cek git kendini arat Mutluluğu uzaktan Seyir mi edeceğim Belki de gül yüzünü Görmeden öleceğim
  4. Ferdi Tayfur -  benim hayatım

Ferdi Tayfur - benim hayatım

bazen aglamakla bezen gulmekle bazen sevilmekle bazen sevmekle bazen de ansizin terkedilmekle boyle gelir gecer benim hayatim gun olur her seye isyan ederim bu benim silinmez hayatim derim belki bir gun bana doner sevdigim beklemekle gecer benim hayatim iste boyle dertler soyletir beni bir kirik saz gibi inletir beni yeter be sevgilim soyletme beni anlatmakla bitmez benim hayatim...
  5. Ferdi Tayfur Kimdir, Resimleri

Ferdi Tayfur Kimdir, Resimleri

Ferdi Tayfur Kimdir, Resimleri Selam kızlar sizden büyük usta Ferdi Tayfur biyografisini ve mümkünse resimlerini paylaşmanızı rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş