gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Ferdi tayfur- seherin vaktinde

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

seherin vaktinde oturmus olan bahcende acilan gullerin solar o ela gozlere yaslarda dolar bebek

gonlum yarali bagrim yaniyor
    nenni bebek nenni bebek nenni oyyyy
    vefasiz o yari eller sariyor nenni bebek
    nenni bebek nenni bebek nenni oyy

mor daglara yuva yapmis keklim
    nedir anam nedir benim cektigim
    su koca cihanda yok ki bir tek sevdigim

gonlum yarali bagrim yaniyor
    nenni bebek nenni bebek nenni oyyyyyy
    vefasiz o yari eller sariyor nenni bebek
    nenni bebek nenni bebek nenni oyyyyyy

Ferdi tayfur- seherin vaktinde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ferdi tayfur

ferdi tayfur

1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida bulunur. Genc Ferdi...
  2. Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur 1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida...
  3. Ferdi Tayfur- Almayın yıllar

Ferdi Tayfur- Almayın yıllar

Evvelce ümitler Bana gülerdi Başımda sevdanın Yeli eserdi Dost bildiğim herkes Beni severdi Gençliğimi verin Almayın yıllar Beni yerden yere Vurmayın yıllar Kadere talihe Dargınım şimdi Gençliğimi verin Almayın yıllar Beni yerden yere Vurmayın yıllar
  4. Ferdi Tayfur- Almanya treni

Ferdi Tayfur- Almanya treni

Almanya treni kalkiyor gardan Gönül istermi hic ayrilmak yardan Felege sözüm yok böyle yazmis yaradan Belki birgün dönerim sen gelme ardimdan Aglatma beni Sizlatma canim beni Aglatma beni Sizlatma gülüm beni Almanya cok uzak terketme beni Almanyada mektupsuz birakma beni ....... Almanya treninde gözlerim doldu Tatli hatiralarim silamda kaldi Gurbet elde acilarim kesilmez artik Kader...
  5. Ferdi Tayfur- Ah annem

Ferdi Tayfur- Ah annem

ah annem annem gurbet de sevdigim bir gonca idi daha koklamadan soldu dediler ben askimi ona söylememistim duyunca gözleri doldu dediler vefasiz sanirdim o nazli yari onun icin terk eyledim diyari duydum göc eylemis gönlümün vari sanada bir selami kaldi dediler artik feryadimi dinlesin cöller uyusun vadiler sahralar göller o pembe yanaklar o tatli diller cürüyüp askini buldu dediler

Sayfayı Paylaş