gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

Ferec (Kurtuluş) Duası ve Anlamı

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu ferec duası Arapça ve Türkçe anlam bilgilerini içermektedir. Okunduğun da birçok musibetten koruyan, fitnelerden fesatlardan uzak tutan dünya ve ahirette yine birçok faydasını göreceğiniz ferec duasının okunuşunu ve anlamını sizler için paylaşıyoruz.

FEREC DUASI:

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

İlâhi, azum’el-belâu ve berih’al-hefâu v’en-keşef’el-ğitâu ve’ngata’er-recâu ve zâgati’l-arzu ve muniet’is-semâu ve ente’l-musteanu ve ileyke’l-müştekâ ve aleyk’el-muavvelu fiş-şiddeti ve’r-rehâ.

Allâhum-me salli elâ Muhammed’in ve âl-i Muhammed; uli’l-emrillezine ferazte aleyna taetehum ve arreftena bi-zalike menziletehum fe-ferric enna bi-haggihim feracen âcilen gâriben kelemh’il-basari ev huve egrabu yâ Muhammed’u, Yâ Aliyy, Yâ Aliyyu, Yâ Muhammed, ikfiyâni feinnekuma kâfiyan. Vensurâni feinnekuma nasirân.

Yâ mevlana yâ Sahib’ez-Zaman! El-ğavs, el-ğavs, el-ğavs, edrikni, edrikni, edriknî, es-saate, es-saate, es-saate, el-acel, el-acel, el-acel, yâ erham’er-rahimine, bihaggi Muhammedin ve âlihit-tâhirîn.

FEREC DUASININ ANLAMI:

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

Allah’ım! Zulüm çoğalmıştır ve gizliler açılmıştır. Kapalı perde kalkmıştır ve ümitler yok olmuştur; yeryüzü daralmış, gökyüzü senin rahmetinden mahrum kalmıştır. Ey Allah’ım! Sen varsın ve ancak sen yardım edersin, yüce makamına şikayet ediyoruz. Kolaylık ve zorlukta güvenimiz sensin. Allah’ım, peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.a) ve onun pak evladına rahmet et. O emir sahiplerine ki, onlara itaati bizler için farz etmiştin ve onların yüksek makamlarını bizlere tanıtmıştın. Onların yüzü suyu hürmetine bize ferahlık ver, acil ve yakın; tıpkı göz açıp kapama gibi ya da ondan daha yakın.
    Ey Muhammed, ey Ali; ey Ali, ey Muhammed ; bana kafi geliniz ki, bana kafi gelen sizlersiniz. Bizlere yardım edin, bizim yardımcımız sizsiniz. Ey saygı değer, ey zamanın sahibi ve imamı. Feryat, feryat, feryat; sesimi duy, sesimi duy, sesimi duy; hemen, hemen, hemen; acil, acil, acil; ey merhamet edenlerin en merhametlisi. Hz. Muhammed’in ve onun pak evlatlarının yüzü suyu hürmetine onun gelişini çabuklaştır.

AMİN!

Ferec (Kurtuluş) Duası ve Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ettehiyyatü Duası okunuşu ve Türkçe anlamı

Ettehiyyatü Duası okunuşu ve Türkçe anlamı

Ettehiyyatü Duası okunuşu Ettehiyyatü anlamı Ettehiyyatü Duası türkçe Ettehiyyatü Duası arapca Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizden Ettehıyyâtü duasının okunuşu hakkında bilgi isteyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda Ettehıyyâtü duası okunşu ve Türkçe anlamını sizler için paylaşıyoruz. Ettehıyyâtü Okunuşu Ettehıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât Esselâmü aleyke...
  2. Rabbenağfirli duası ve anlamı

Rabbenağfirli duası ve anlamı

Rabbenağfirli Rabbenağfirli duası Rabbeneğfirli ayeti Melekler namazlardaki oturuşlarda Allahümme salli ve Allahümme Bârik'ten sonra okunan rabbenağfirli ve anlamı sizler için paylaştım ‎"Rabbenağfirlii ve livâa lideyye ve lil mü'miniyne yevme yekuumül hisâab" Anlamı: Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği...
  3. Ezan Duası Ve Anlamı

Ezan Duası Ve Anlamı

Bu konu;ezan duası ve anlamı hakkında bilgi vermektedir. Melekler beş vakit göklerde yankılanır ve bizi Rabbimizin huzuruna namaz kılmaya çağırır ezan.Ezanı Muhammedi olarakta adlandırılır.Ezan duası nedir nasıl yapılır.Dua Ayetler Hadis bölümümüzde. Ezan Duası Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim ezanı işittiği zaman: Ey şu eksiksiz davetin ve kılınacak...
  4. Hasbiyallahü Dilek Duası ve Anlamı

Hasbiyallahü Dilek Duası ve Anlamı

Bu konu dilekler için hasbiyallahü duası ve anlamını içermektedir. Herkesin içinde mutlaka özlemini kurduğu bir takım dilekleri vardır. Eğer temiz bir kalple ve içtenlikle hasbiyallahü duasını okuduğuz da Allah mutlaka dileklerinizin karşılığını verecektir. Herkesin hakkın da hayırlı olan dileklerinin kabul olmasını dileyerek sizlere hasbiyallahü duasını ve anlamını paylaşıyoruz....
  5. Ya Vedut Duası okunuşu ve anlamı

Ya Vedut Duası okunuşu ve anlamı

Arkadaşlarım Ya vedut Diye bir dua varmış bu duanın okunuşunu ve anlamını son derece merak ediyorum. Tam olarak duada neler deniyor neler anlatılıyor. Kız arkadaşım duadan bahsediyor ama bende bilmemezliğe vermeden he şu dedim de anlamını okunuşunu ve içiriğini benimle paylaşabilecek herkese teşekküor ediyorum bekliyorum. bu arada iyi yıllak kızlar. Tamamınız Meleksiniz sitenizde melek gibi :)

Sayfayı Paylaş