Ferhat göcer

suskun_gız

Yeni Üye
Üye
Ferhat göcer
BİYOGRAFİSİ

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu Ferhat Göçer 2 yıl sözleşmeli olarak çalıştığı Devlet Opera ve Balesi'nden Şanlıurfa'ya doktor olarak tayini çıkmasıyla mecburi hizmet nedeniyle ayrılır. İstanbul'a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde Genel Cerrah olarak göreve başlayıp kendine müzikte yeni bir hedef belirlemiştir.Türk Müziğini aldığı klasik eğitim ile birleştirip dünyaya tanıtmak. Bu hedefi doğrultusunda çalışmalarına ve halen Genel Cerrahlığa devam etmektedir.
Dünya opera repertuarından günümüz şarkılarına, Napolitanlardan, Chanson'lara, Rembetiko'lara Türk Sanat Müziği'nin seçkin eserlerinden, Halk Müziğimizin örneklerine, Hafif Batı Müziği'nin nostaljik parçalarından günümüz müziğine kadar farklı müzik türlerini seyircisiyle buluşturan ve şu ana kadar kendi kurduğu ülkemizde ki tek şahsa ait senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası ile seyirci rekorları kıran konserler veren Ferhat Göçer, "Dön Diyemedim" isimli albümünü müzik marketlere sundu.
Anadolu ezgilerini, evrensel senfonik dünya müziği ile kaynaştırarak farklı ve keskin tarzların duygusal çatışmalarının bütünlüğünü ortaya çıkarmak ve bunu Anadolu'da olgunlaştırdıktan sonra dünyaya sunma hedefini taşıyan Ferhat Göçer, "Anadolu Aryaları" adlı projesi ile İstanbul'dan, Diyarbakır'a, Gaziantep'ten İzmir'e, Ankara'ya uzanan konserler gerçekleştirdi

YOLUN AÇIK OLSUN 2007 ALBÜMÜ

İlk albümünü 2005′te kendi adıyla çıkaran Ferhat Göçer, yeni albümü “Yolun Açık Olsun”la müzik piyasasındaki yerini aldı. Ferhat Göçer, 100′ü aşkın eser arasından seçtiği şarkılara yer verdiği yeni albümünde birçok usta ile işbirliği yaptı. Şarkıların düzenlemelerinde, aynı zamanda albümün müzik direktörü olan Ozan Doğulu’nun imzası var.
Sezen Aksu’nun yanı sıra, Şehrazat, Bülent Özdemir ve Sıla Gencoğlu gibi önemli isimlerin şarkılarının yer aldığı albümde, sözü ve müziği Ferhat Göçer’e ait iki şarkı da yer alıyor. Göçer, bir sürpriz daha yaparak, 70′lerin ünlü şarkıcısı Yeliz’in seslendirdiği “Yalan” adlı şarkıyı da yeniden düzenleyerek okudu. Albümün ilk klibi ise “Cennet” adlı parçaya çekildi. Aya İrini’de çekilen klibi Gürcan Keltek yönetti.

Yolun Açık Olsun Albümü

Ferhat Göçer - Cennet 2/28/07 178
Ferhat Göçer - Hançer 2/28/07 2
Ferhat Göçer - Kadıköy 2/28/07 3
Ferhat Göçer - Sevincim Ol 2/28/07 11
Ferhat Göçer - Vur Kadehi 2/28/07 0
Ferhat Göçer - Yalan 2/28/07 5
Ferhat Göçer - Yangınım Büyük 2/28/07 3
Ferhat Göçer - Yeditepe 2/28/07 1
Ferhat Göçer - Yolun Açık Olsun 2/28/07 31
Ferhat Göçer - Yolun Açık Olsun [ 2007 Son Albüm] 2/24/07 58
Ferhat Göçer - İsyan 2/28/07 5
Ferhat Göçer - İzmir Yanıyor 2/28/07 8
Ferhat Göçer Cennet

Ce: Ferhat göcer

Aşkların En Güzeli

Unut dediğin kolay değil sorma
Sanırım aldandım yıllar sonra
Yalan ölürüm inanmam buna
Bulurum dedin benden sonra

Kaç yıl gerek bana dönmen için?
Kavruldu kalmadı yandı için
İnan bana canım sende özleyeceksin!

Hoşçakal aşkların en güzeli
Kavuşur elim sana günün birinde
Sarılıverir beline dokunur tenim sana yeniden
Hangi gün taşınır dönerim
Bilinmez boş kalacak yüreğim
Söz verdim sana ölene kadar AYRILMAM!

Ce: Ferhat göcer

Cennet Şarkı Sözü

Banane gelecekse dünyanın sonu
Bitecekse bitsin artık hayat yolu
Korkum yok içim rahat huzurla dolu
Aşkı yaşadım senle bir ömür boyu

Yüzümdeki çizgilerin bile adı sen
Aldığım her nefesin sebebi sen..

Dünyaya birdaha gelsem sevgilim,arar bulurum yine seni severim..
Cenneti değişmem saçının teline,ömrümün yettiği kadar seni severim..

Geri