gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ferhat ile Şirin -M.M Klasikleri

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ferhat ile şirin efsanesi Sevgili Melek'ler, aşk olunca konu Farhat ile şirin, Aslı ile Kerem, Leyla ile Mecnun deriz, derler...

Efsane aşıklardan olan Ferhat ile Şirin'in hikayesini anlatacağım bu konuda sizlere...

Çookk çok eskiden, kendini beğenmiş, biraz ukala sesi yanık, kara kaşlı, kara gözlü, bağrı yanık Ferhat, ''ben hiç aşık olmam'' dermiş. Ülkenin bütün kızları Ferhat'a aşıkmış, fakat bizim Ferhat, aşka inanmadığı için, kızların kalbini çalıp karşılık vermezmiş. Bu yıllarca böyle gelip, gitmiş. Taa ki bir gün Ferhat efendi, ormanda gezerken, karşısına çıkan mavi tenli (mavi ten de olur mu demeyin, oluyor) şirin mi şirin vallahi çok şirin kadın, erkek arası, insan, yaratık arası, karışık pizza misali olan kendi gibi adı da şirin olan Şirin'i görene kadar. :):):)

Ferhat, yılların ukalalığını unutup kendinden geçmiş, tabiri caiz ise eğer, ayakları yerden kesilmiş. Çünkü ahını aldığı tüm kızların bedduası; Ferhat'ın birine aşık olup, karşılık bulamaması olurmuş. Sonuç olarak bu beddualar kabul olmuş ve bizim Ferhat efendi değil bir insana henüz adı konmamış bir varlığa olan aşkına karşılık bulamamış. Ömrü Şirin'e yalvarmakla geçmiş.

Ferhat'ın aşkı o günden bu güne FErhat ile şirin efsanesi olarak ölümsüzleşmiş.

Sevgili Melek'ler, şimdi bu hikayeyi bilenler ve bilmeyenler, benim iyi salladığımı düşünüyor sunuz değil mi? Yanıldınız Melek'lerim, ömrü hayatım boyunca sallamayı bilmem, saç ve mendil sallamaktan hariç :D:D

Bu hikaye ye inamayan arkadaşlar; Ferhat ile Şirin'în resmini gördükten sonra inanacaksınız.

Buyrun o efsane aşıkların resmi...

Bu hikaye Meleklermekani.com klasiğidir.

Yazarı ve hak sahibi : *****

2. Dj Aşık

Dj Aşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ***** bende çok merak ettim şuna bakya[​IMG]

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Ellerine sağlık adminim .Akşam akşam iyi güldüm yane:dil:

Ferhattttt:piha:

4. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Emegine saglik ***** cok güzel olmus :D iyi güldürdün beni....

5. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    hehehe çok güzel ya ferhat mikrofonu harika tutuo yani :D:D

6. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    :puha: ferhat ile şirinin hikayesi çok şirin olmuş işte buu işte buuu ağğğlamak istiyorum sayın seyirciler :D:D:D:D :samar:

Ferhat ile Şirin -M.M Klasikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ferhat İle Şirin

Ferhat İle Şirin

Ferhat, nakkaşlık yapan, Şirin’e sevdalı yiğit bir delikanlıdır. Saraylar süsler, fırçasından dökülen zarafetin Şirin’e olan duygularının ifadesi olduğu söylenir. Amasya Sultanı Mehmene Banu’ya, kız kardeşi Şirin için, dünürcü gönderir Ferhat. Sultan; Şirin’i vermek istemediği için olmayacak bir iş ister delikanlıdan. “ Şehir'e suyu getir, Şirin'i vereyim” der, demesine de su, Şahinkayası...
  2. Ferhat ile Şirin Efsanesi

Ferhat ile Şirin Efsanesi

ferhat ile şirin efsanesi yeşilırmak efsanesi ferhat ile şirinin şirinin resimleri şirin resimleri Ferhat, nakkaşlık yapan, Şirin’e sevdalı yiğit bir delikanlıdır. Saraylar süsler, fırçasından dökülen zarafetin Şirin’e olan duygularının ifadesi olduğu söylenir. Amasya Sultanı Mehmene Banu’ya, kız kardeşi Şirin için, dünürcü gönderir Ferhat. Sultan; Şirin’i vermek istemediği için...
  3. Ferhat ile şirin oyunu

Ferhat ile şirin oyunu

ferhat ile şirin oyunu ferhat ve şirin oyunu ile oyunları oyunları Oynayın arkadaşlarım oynayın, ferhatla şirine kitap ve gül toplayın bakın sonund ne oluyor :D http://www.askoyunlari.net/files/file/Wherefore_Art_Thou.swf
  4. Leyla ile Mecnun - Ferhat ile Şirin Gerçek Hikayesi

Leyla ile Mecnun - Ferhat ile Şirin Gerçek Hikayesi

Leyla ile Mecnun - Ferhat ile Şirin Gerçek Hikayesi Aşkdan bahsedilince herkesin bir tarifi, bir yorumu olur. Belki Kendine göre herkes aşkı yaşadığını zanneder. Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin'in aşkı gibi der hatta. Mecnun Leylası için çöllere düştü, Ferhat Şirin için dağları deldi. Peki bu hikayeleri ayrıntılarıyla ne kadar biliyoruz? Leylâ ile Mecnun, Arap efsanesine dayanan klasik...

Sayfayı Paylaş