gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Feridun Düzağaç’tan Yeni Klip “BENİ BIRAKMA”

Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

FD “Uykusuza Masallar” albümünün çıkış şarkısı “Söz Ver” ile henüz zirvedeyken yeni bir klip ile sevenlerine sürpriz yaptı. Albümün ikinci video klibi için “Beni Bırakma” şarkısını seçen sanatçı, uzun zamandır yapmak istediği animasyon çalışmayı da gerçekleştirmiş oldu. Özgün hikayesi Stanislas Barthelemiy’e ait 2006 Fransız yapımı bir animasyon çizgi film olan “Meleğin Düşüşü” (La Chute De L’ange)’ı internet ortamında izleyen FD, görüntüleri çok beğenir. Geoffroy Barbet Massin’ın yönetmenliğini yaptığı ve animasyon tasarımı Nicolas Cazaux’ya ait olan film FD’ye yeni albümü “Uykusuza Masallar” daki “Beni Bırakma” şarkısını çağrıştırır. Şarkı sözlerini Fransızca’ya çeviren sanatçı yapımcılarla bu projesini paylaşır. “Beni Bırakma”nın sözlerinden etkilenen Fransız yapımcılar, şarkının çizgi filmin senaryosu ile de örtüştüğünü düşünürler. Gerekli yasal işlemler tamamlandıktan sonra “Beni Bırakma”nın video klibi müzik kanallarında yayınlanır hale gelir.

Feridun Düzağaç’tan Yeni Klip “BENİ BIRAKMA” konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Feridun Düzağaç - Beni Bırakma - AKOR

Feridun Düzağaç - Beni Bırakma - AKOR

Am Bm Belki güneş bir gün ikimiz için doğar Am Bm Belki korkuları hayallerimiz boğar Am C Bm O masal günü gelinceye kadar; susuyorum Em Bm Susadıkça yüzün düşer aklıma C Bm Korkar oldum düşlemekten Em Bm Adını anarım çoğalır sesim C...
  2. Feridun Düzağaç - Beni Bırakma - TAB

Feridun Düzağaç - Beni Bırakma - TAB

beni bırakma tab beni bırakma solo feridun düzağaç tab feridun düzağaç akor E|--------------------------| B|--------------------------| G|-----6-8-6-----6-8-6------| Sonra Şarkıya Giriş G#m D|----4---------4-------4-5-| A|---4---------4--------x-x-| E|--2---------2---------2-3-| G#m C#5 B5 A#m Belki güneş bir gün ikimiz için doğar G#m C#5 B5...

Sayfayı Paylaş