gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Ferman Toprak-Ferman Zaman

Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

[​IMG] 1. Yürek Yok İşin içinde
    2. Cancağazım (Seni Seviyorum)
    3. Sevseydin
    4. Delikanlıyım
    5. Ben Çağırmam Geleceksin
    6. Beyaz Mendil
    7. Benim Yüreğim
    8. Kıyamet Kopar
    9. Aralarda
    10. Günaydın (Uzun Hava)
    11. Oy Aman Aman Adıyaman
    12. Navete Çiye
    13. Ben Çağırmam Geleceksin (Remix)

Ferman Toprak-Ferman Zaman konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tanzimat Fermanı

Tanzimat Fermanı

Tanzimat Fermanı Herkesin bildiği gibi, devletimizde kuruluşundan beri Kuran'ın yüce hükümlerine ve şeriat yasalarına tam uyulduğundan, ülkemizin gücü ve bütün tebaasının refah ve mutluluğu en yüksek noktaya çıkmıştı. Ancak, yüz elli yıl var ki, birbirlerini izleyen karışıklıklar ve çeşitli nedenlerle şeriata ve yüce yasalara uyulmadığından evvelki kuvvet ve refah, tam tersine zayıflık ve...
  2. Ferman Sultanımındır

Ferman Sultanımındır

Yazısının güzelliği, süslemelerinin zevkli-lîği, tuğrasının zarâfeti, renklerinin uyumluluğu ve muhtevâsının zenginliği ile dikkat çeken Osmanlı fermanları âdeta bu devletin sembolü olmuşlardır. Sergilendikleri her yerde Osmanlı Devleti'nin hâtırasını canlandırırlar. Padişahın halkla, yöneticilerle ve yabancı devletlerle doğrudan yazışması demek olan ferman; Belge Bilimi (=Diplomatika)...
  3. Karadır kaşların ferman yazdırır

Karadır kaşların ferman yazdırır

Karadır kaşların ferman yazdırır, Bu aşk beni diyar diyar gezdirir, Lokman Hekim gelse, yaram azdırır, Yaramı sarmaya yar kendi gelsin. Karadır Kaşların Ferman Yazdırır türküsünün kahramanı MUSTAFA TUNA ile 14 ARALIK 2002 tarihinde SEYİTGAZİ ‘deki evinde DSP Eskişehir Milletvekili NECATİ ALBAY ile birlikte yaptığım söyleşi...Mustafa TUNA ,astım hastası..Zor nefes alıyor,arada bir yanındaki...
  4. Ferman almak

Ferman almak

Rüyasinda padisahtan veya bir dev-let büyügünden bir ferman aldigini gören kimse, büyük bir kimse-den ve zengin bir is adamindan fayda görür.

Sayfayı Paylaş