gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Fesleğen çiçeğinin Bakımı

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

fesleğen çiçeğinin bakımı fesleğen çiçeği bakımı saksıda çiçeği Fesleğen ÇİÇEĞİBallıbabagillerden, saksı da yetiştirilen güzel kokulu bir ottur. İlmi adı Ocimum’dur. Cüce fesleğen, kırlarda yetişen pembe, kırmızı veya eflatun çiçekli, kokulu bir bitkidir. Fesleğen yeşil yapraklı kokulu bir bitkidir. Yaprakları kekik gibi bahar ve koku verici olarak kullanılır. Kokusundan dolayı haşereler fazla yaklaşamaz. Yapraklarına dokunulduğunda koku verir. Yara iyileştirici ve sinir yatıştırıcı suların bileşimine girer.

2. aclya

aclya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederimmm bööyle elimi sürüp koklamayı öyle çok severim kii misss gibi ooohhh

3. kırmızıpamukseker

kırmızıpamukseker Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    kış geldiğinde benim fesleğenim kurudu buna bir çözüm bilen arkadaş varsa bana yardımcı olabilir mi lütfen

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

benim yeni bir fesleğenim var ne kadar su vermem lazım daha iyi öğrenmem için girdim ama birşey bulamadımlütfen yardım edin

5. berennaz

berennaz Forum Okuru

fesleğen 3-4 kez kuruyup kendini toparlıyor ama sonuçta benimkilerde her seferinde kuruyor aynı zaman da bende kokusuna bayılıyorum

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim arkadaşım fesleğenine bakamadı ve bana verdi ama ara ara bitkinin yaprakları kurumuş. yere doğruda eğilmiş.acaba buna ne yapabilirim?bi çubuk bağlayıp dik durmasını sağlasam bide gübre versem olur mu?lütfen cevap verin

Fesleğen çiçeğinin Bakımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çiçek Bakımı

çiçek Bakımı

Salon bitkilerinin bakımı için bir takım aletlere ihtiyaç vardır. Saksı ve altlığı Sulama kovası Sprey (nemlendirmek için) Gübre Yosunlu destek çubuğu Bahçe Makası Parlatıcı sprey Zararlı ve hastalıklar için ilaç Salon bitkilerinizin suya olan ihtiyacını parmağınızı 2 cm kadar toprağa batırarak anlayabilirsiniz. Kuruysa sulamak gerekir. Kış mevsiminde çiçeklerin dinlenmesi...
  2. Çanta Çiçeğinin bakımı

Çanta Çiçeğinin bakımı

çanta çiçeği bakımı hanım cantası çiçeği bakımı hanım çantası Calceolaria; farklı formdaki çiçekleriyle bahçede hemen farkedilir. İlkbaharda çiçek açar. Isı değişiminden hemen etkilenir. Serin ve aydınlık bir alan onun için idealdir. Uzaktan su püskürterek sulama yapmanız doğru olur. Üretmek zordur. Fide olarak alıp bahçeye yerleştirmek en kolay yöntemdir. Çanta Çiçeği; geçirgen toprakta...
  3. Ateş Çiçeğinin bakımı

Ateş Çiçeğinin bakımı

ateş çiçeği bakımı ateş çiçeğinin bakımı ezan çiçeği çiçeğinin özellikleri Salvia; mevsimlik, çok yıllık, yaprak döken, yumrulu ve kök saplı olmak üzere yaklaşık 900 çeşittir. Güneş ya da yarı gölgede yerleştirin. Geçirgen, kireçli toprak idealdir. 80 santimetreye kadar boylanır. Nemli alanları çok sever. Mayıs-ekim döneminde açan çiçeklerini, rüzgardan koruyun. Ateş Çiçeği; Sonbahar...
  4. Kızlar Evde Fesleğen Bakımı  nasıl oluyor?

Kızlar Evde Fesleğen Bakımı nasıl oluyor?

Selam kızlar ben evde kendim fesleğen yetiştirmek istiyorum acaba Evde Fesleğen Bakımı nasıl oluyor evinde hiç fesleğen yetiştiren ya da nasıl yetiştirileceğini bilen arkadaşlarım lütfen yardımcı olun.
  5. Evde Fesleğen Bakımı

Evde Fesleğen Bakımı

bu konu fesleğen bakımı hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Hoş kokusu ile evlerde ençok yetiştirilen fesleğen bakımı hakkın da bilgi sahibi olmak isteyen bitkiseverlere fesleğen yetiştirilmesi ve bakımı hakkında genel bilgileri sunuyoruz. Fesleğen bitkisi fazlaca dallanıp budaklandığı gibi çiçekleri de çok bol olur. Sonbahara kadar tekrar tekrar çiçeklenebilirler. Oluşan tohumları...

Sayfayı Paylaş