gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Fesleğen Yağı ve Kullanımı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İçindekiler : Estragol,ögenol ve sineol içerir. Faydaları : Midevi,yatıştırıcı,idrar arttırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. İştah açıcıdır. Ağız yaralarını tedavi eder,baş ağrısı ve migrende kullanılır. Selülitleri tedavi eder.Arı sokmasında faydalıdır.Kokusu sivrisinek ve tahtakurularını uzaklaştırır.

Kullanım Şekli : Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır
    .

Fesleğen Yağı ve Kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bergamut Yağı ve Kullanımı

Bergamut Yağı ve Kullanımı

Sedefotugiller familyasından olup limon ve portakal arasında yabani bir turunçgil meyvasıdır. Bu meyvanın taze kabuklarından sıkma yöntemi ile elde edilen hoş kokulu uçucu yağa bergamut esansı denir. Limon ve portakal yağının yerine kullanıldığı gibi güzel koku veren bir esans olarak da kullanılabilir. Faydaları : Stres ve yorgunluğu giderici ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiricidir....
  2. Anason Yağı ve Kullanımı

Anason Yağı ve Kullanımı

bebeklerde anason kullanımı anason yağı yağının kullanımı yağı göğüs nasıl kullanılır Uyarıcı salgı bezlerinin düzenli çalışması, kalp basıncının desteklenmesi, nefes alışverişi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, sinir hücrelerinin verimli olması, sindirim sisteminin uyarılması, migren, karın ağrısı, adet sancısı, sindirim sistemi tıkanıklıkları, mide gazı giderici, ter kesici ve idrar...
  3. Ahududu Yağı ve Kullanımı

Ahududu Yağı ve Kullanımı

ahududu yağı faydaları ahududu yağı yağının faydaları Boğaz hastalıklarında, romatizma gut gibi rahatsızlıklarda şeker hastalarında dengeleyici, ishal ve ateşli hastalıklarda etkilidir.A ve C vitaminleri içerdiği için cilt bakımında ve afrodizyak olarakta kullanılır. Kullanılışı: Dahilen boğaz hastalıklarında bir fincan suya 8-10 damlatılarak gargara yapılır.Çocuklarda bir kesme şeker...
  4. Enginar yağının faydaları ve kullanımı

Enginar yağının faydaları ve kullanımı

enginar yağı enginar yağının faydaları nasıl kullanılır Enginarı içinizde şimdiye kadar tadına bile bakmayan sevmeyenler olabilir.Ben sevmiyorum demiyorum çünkü inanın belki tuhaf olacak ama ben enginarın tadını bilmiyorum:D Enginarı eğer sevmiyorsanız sizlere tavsiyem yağını mutlaka kullanmanız çünkü faydalarını öğrendiğinizde sizlerde belki şaşıracaksınızdır:) * İdrar Söktürür. *...
  5. Portakal Yağının Kullanımı ve Faydaları

Portakal Yağının Kullanımı ve Faydaları

portakal yağı nasıl kullanılır portakal yağı nerelerde kullanılır portakal yağının yararları Portakal yağının özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Sakinleştiricidir. Cilde canlılık verir. Dişetlerini güçlendirir. Tonik olarak kullanılır. Kan dolaşımını düzenler. Sivilce ve akneleri giderir. Mide rahatsızlıklarını geçirir....

Sayfayı Paylaş