gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Fesleğen yağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

fesleğen yağı feslegen yaginin faydalari fesleğen yağının faydaları yağı faydaları Fesleğen diğer adıyla reyhanın kokusuna bayılırım.Kokusundan faydalanmanız için elinizi yapraklarının üzerinde gezdirmeniz bile yeterli.Salatalarda da kullanılan fesleğen hakkında sizler için bazı bilgiler vermek istiyorum.Vereceğim bilgiler fesleğenin yağı hakkında olacak arkadaşlar.Bakalım fesleğen yağının faydaları ve kullanmı hakkındaki bilgiler nelermiş

Faydaları : Mideyi,yatıştırıcı,idrar arttırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. İştah açıcıdır. Ağız yaralarını tedavi eder,baş ağrısı ve migrende kullanılır. Selülitleri tedavi eder.Arı sokmasında faydalıdır.Kokusu sivrisinek ve tahtakurularını uzaklaştırır.
    Kullanım Şekli : Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.

Fesleğen yağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fesleğen Yağı ve Kullanımı

Fesleğen Yağı ve Kullanımı

İçindekiler : Estragol,ögenol ve sineol içerir. Faydaları : Midevi,yatıştırıcı,idrar arttırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. İştah açıcıdır. Ağız yaralarını tedavi eder,baş ağrısı ve migrende kullanılır. Selülitleri tedavi eder.Arı sokmasında faydalıdır.Kokusu sivrisinek ve tahtakurularını uzaklaştırır. Kullanım Şekli : Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla...
  2. Mucizevi bitki fesleğenin faydaları

Mucizevi bitki fesleğenin faydaları

fesleğen fesleğenin faydaları feslegen feslegenin faydalari fesleğen faydaları Fesleğen diğer adıyla reyhan olarak bilinen bitkinin inanılmaz mucizevi faydalarının olduğunu biliyormuydunuz? Sizlere fesleğen ve faydaları hakkında tüm merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyorum Mis gibi aromatik kokusuyla tanıdığımız fesleğenin şifa kaynağı olduğu tespit edildi İngiltere’de yapılan bir araştırmaya...
  3. Fesleğenin faydalarını araştırıyorum lütfen yardım edin

Fesleğenin faydalarını araştırıyorum lütfen yardım edin

Kızlar bundan yaklaşık 5 sene önce malatyaya gitmiştim ve malatyadakiler geniş yapraklı fesleğinin çok faydaları olduğunu ve bu yüzden bu bitkiyi salata malzemelerinde kullandıklarını söylemişterdi. Çarşı merkezde bir yere gittim ve bir yemek söyledim dediktleri gibi yemeğin yanında fesleğenli salata geldi. Bende merak ettim şimdi geldi aklıma ve araştırmak istedim. Acaba kızlar fesleğenin tam...
  4. Susam yağı ve Faydaları

Susam yağı ve Faydaları

Susam yağı ve Faydaları susam yağının faydaları Kozmetikte çokça kullanılan susam yağı, özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Sesamum indicum bitkisinin olgun tohumlarından, presleme yoluyla elde edilen sabit bir yağ olan susam yağı vitamin mineral antioksidanlar ve lesitin bakımından zengin bir besindir. 1-Susam yağında, sesamol, sesamin ve sesamolin...
  5. Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağı Faydaları Ozon Yağı Faydaları Nelerdir Sevgili melekler, son yıllarda cilde sağladığı faydalarla dikkat çeken ozon yağı, özellikleri ve kullanım alanları hakkında ki bilgilerimiz şöyle :) - pH 5.5 ile cildin asit örtüsünü korur. - Taze ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız için doğanın hediyelerinden biridir. - El ve tırnaklarınızın kusursuz görünmesine yardımcı olur. - Cildinize...

Sayfayı Paylaş