gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Festane Şekeri

Konu, 'Tatlılar' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

festane şekeri festane

Malzemeler

2 su bardağı haşlanmış kuru fasulye (haşlandıktan sonraki ölçüsü 2 bardak)
    2 su bardağı şeker (biraz daha az konabilir)
    1 su bardağı çekilmiş ceviz içi
    125gr yumuşamış tereyağ/margarin (ben 110gr koydum)
    1 paket kabartma tozu (1 tatlı kaşığı)
    3 yumurta

Yapılışı

Eğer sıfırdan başlayayım diyorsanız 1 su bardağı kuru fasulyeyi ıslatın, şiştikten sonra az bir suyla haşlayın (düdüklüde 10dk sürmedi benimki.) Konserve fasulye kullanacaksanız iyice yıkamayı unutmayın. Üşenmeyip de kabuklarını ayıklarsanız daha iyi olur
    İki bardak haşlanmış fasulyeyi mutfak robotu ya da el karıştırıcısı ile iyice ezin. Haşlama suyundan çok az ekleyip bu ezme işini kolaylaştırabilirsiniz, konserve kullandıysanız birazcık süt ekleyebilirsiniz
    Diğer malzemeleri de ezilmiş fasulyelere ekleyip iyice karıştırın. Çok sulu bir karışım oluyor, un eklemeyin ama
    Karışımı 22 x 33cm (9 x 13 inch) ebadında metal bir fırın tepsinize dökün. Tarifi alırken not düşmüşüm borcam olmayan bir kapta pişsin diye. Çıkarması kolay olsun diye tepsiyi alimunyum folyo ile kapladım ve karışımı öyle döktüm
    150C (300F) fırında yaklaşık 1 saat pişirin
    Üzerine bir sos gerekmiyor ama dilerseniz ufak kareler halinde kesip üzerine çikolata sosu döküp öyle de ikram edebilirsiniz

Festane Şekeri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şeker mi şeker giflerr

şeker mi şeker giflerr

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Şeker

Şeker

İlme, Kurdan okumaya, güzel sanatlara ve geçerli mesleklere, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, ferahlık ve sevince ve mala, tatlı söze, Nöbet şekeri ferahlığa, yağmur yağmasına, söz ve davranışta samimiyete ve ıhlasa, Şeker satmak üzüntü ve kedere, almakssa sevince ve hayırlı işlere, Şeker bazen zorluk ve sıkıntı ile elde edilen mala delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Şekerci, Tatlılar.)Rüyada...
  3. Şeker Çantalar

Şeker Çantalar

şeker çantalar Arkadaşlar kendi tasarladığım ve diktiğim çantalarım için bir site açtım.Her çantanın tasarımı ve tüm dikimi bana ait.Nekadar ilginç bilmiyorum ama minik bir site işte hepinizi bekliyorum Buraya tıklayarak çantalara uçabiliriz:ehi:http://www.deryanincantaevi.com/ Unutmadan,yorumlarınız benim için çok önemli :oppucuk:

Sayfayı Paylaş