gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Fidanlar şimdiden meyve verdi

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir hükümdar maiyetiyle birlikte gezintiye çıkmıştı Yolu üzerindeki bir köyde çok yaşlı bir adamın tarlasına fidan dikmekle meşgul olduğunu gördü, gayreti hoşuna gitti, yanına gelip latife yapmak istedi: - Baba, sen ne diye fidan dikmeye uğraşıyorsun? Maşallah yaşını yaşamışsın, bu diktiğin fidanların meyvesinden belki de yiyemezsin.
    İhtiyar cevap verdi:
    - Bu diktiğim fidanların meyvesini bizim yememiz şart değil evlat. Biz nasıl bizden öncekilerin diktiği fidanların meyvesinden yiyorsak, bizim diktiğimiz fidanların meyvesini de bizden sonrakiler yer.

Bu cevap hükümdarın hoşuna gitti ve mükafat olarak ihtiyara bir kese altın verilmesini emretti.
    İhtiyar bu ihsanı tebessümle karşıladı:
    - Gördün mü evlat, bizim diktiğimiz fidanlar şimdiden meyve verdi.

Bu cevap da hükümdarın hoşuna gitti, bir kese daha altın verilmesini emretti.
    Yaşlı köylü güldü:
    - Evlat herkesin diktiği fidan yılda bir defa meyve verir, bizim diktiğimiz fidan yılda iki defa meyve verdi.

Bu cevap da hükümdarın hoşuna gitti ve bir kese daha altın verilmesini emretti. Ama bu defa vezir araya girdi ve hükümdarı uyardı:
    - Aman sultanım bir an önce buradan uzaklaşalım. Bu ihtiyar bu gidişle hazineye de darı ektirecek

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Fidanlar şimdiden meyve verdi
    emeğine sağlık

Fidanlar şimdiden meyve verdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şimdide olmak

Şimdide olmak

Yaşam şimdidir. Yaşamak şimdide gerçekleşir. Gerçek şimdidir. Gerçek şimdidedir. Geçmiş ve gelecek şimdidedir. Şimdide yaşıyor iseniz doğru yaşıyorsunuz demektir. Sizi şimdiye getiren her şey faydalıdır. Sizi "hiç kesintisiz şimdide tutan" ise "mükemmeldir" ve "faydaları sonsuzdur." "Kesintisiz şimdide olma...
  2. Meyve

Meyve

Yoksul için zenginliğe, zengin için çok mala, bekar için evlenmeye, hanıma, çocuklara, aile bireylerine, emlake, hastalıklardan şifa bulmaya, sevinç ve neşeye, yararlı işlere, ilme, nakit paraya, Yaş meyve devamı olmayan rızka, kurusu sürekli olan rızka,, Mevsiminde ve olgunlaşmış meyve çobuk hasıl olacak rızık ve hayra, mevsimi dışında görmek, o meyvenin olgunlaşma mevsiminde meydana gelecek...
  3. Nilüfer - Seni Şimdiden Özledim

Nilüfer - Seni Şimdiden Özledim

Seni şimdiden özledim Birden kaybolup gidişin var ya Seni şimdiden özledim Beni terkedip gidişin var ya Kimbilir belki günler Aylar belki yıllar dönmezsin Seni şimdiden özledim Anlatamam dayanamam Yokluğuna alışamam Bir ümit ver bir teselli Ben ümitsiz yaşayamam Yaşayamam ben
  4. hoşbulduk şimdiden

hoşbulduk şimdiden

slm kızlar ben sitenize yeni üye oldum umarım güzel paylaşımlarımız olur
  5. seda şimdiden  teşekkür  ederim

seda şimdiden teşekkür ederim

merhaba handanca bana genel ve ilişki olarak bakablirmisin. bu yıl gireceğim bir sınav var onu ve de aşk hayatımda neler olacak benm burcum yengeç sevdiğim çocuğun burcu emin deiğilim ama kova veya balık bu burçlardan birisi. benimle bir daha konuşmak istemediğini söyledi acaba yine görüşebilcekmiyim genel ve ilişki olrak bakarsanız svenirim...

Sayfayı Paylaş