gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Figueres Nerede Biliyor Musunuz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

figueres nerede hangi kıtada özelliği ne resimleri tanıtımı ile ilgili bilgiler burada melekler Eminim bir çoğunuz orası da neresi diyorsunuzdur melekler :) Ben de ilk duyduğumda aynısını demiştim ve kimbilir hangi ücra köşe diye düşünmüştüm.Evet,ücra bir köşe ama önemli bir özelliği var.:)Figueres, Rosas Körfezinden içeriye doğru uzanan verimli bir ovanın yer aldığı Emporda bölgesinin kuzeyinde küçük bir kasabadır.İspanya'nın kuzey doğusunda bulunan özerk bölgesi Katalonya'da bulunur.. Nüfusu 35.000 olan bu küçük kasaba Salvador Dali ile birlikte anılır.Çünkü dünyaca ünlü ressam bu kasabada doğmuştur.
    [​IMG][​IMG]

1960 yılında Figueres belediye başkanı, yıllar önce Dali'nin ilk sergisine ev sahipliği yapmış ve iç savaşta zarar görmüş olan Belediye Tiyatrosu'nu Dalí Tiyatrosu ve Müzesi adıyla restore etmeye karar vermiş. Dali, müzenin her köşesini kendi tasarlamış, inşaatı ve dekorasyonuyla bizzat ilgilenmiş. Müze 1974'te açıldıysa da, Dali 1980'lerin ortasına kadar ufak eklemeler ve değişiklikler yapmaya devam etmiş.

İlk günkü gibi korunan, dünyadaki en büyük Dali koleksiyonuna sahip müzeye sanatçının en büyük yapıtı demek de mümkün. Müzede, Dali'nin tasarladığı ve boyama, çizim, yontma, kuyum, hologram, stereoskopi, fotoğrafçılık ve benzeri tekniklerle yapılmış dört binden fazla eseri bulunuyor.

Figueres Nerede Biliyor Musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. figueres nerede kızlar yardım edin

figueres nerede kızlar yardım edin

figueres nerede hangi kıtada hangi şehrin yanında yani bana tam bilgiler gerekiyor bulursanız sevinirim.
  2. Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Nerede biliyor musunuz

Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Nerede biliyor musunuz

Merhaba kızlar aranızda Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Nerede bilen var mı lütfen biliyorsanız bana iletişim bilgilerini ya da Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Nerede olduğunu yazın.
  3. Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar sizden Abbasiler Nerede Kurulmuştur diye bilgi rica ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bir zahmet benim için de yazsın bu sayfaya bildiklerini.
  4. Çevre Hastanesi Nerede biliyor musunuz

Çevre Hastanesi Nerede biliyor musunuz

Selam arkadaşlar hepinize öncelikle neşeli ve keyfi dolu bir gün geçirmenizi diliyor ve Çevre Hastanesi Nerede diye sizlere soruyorum. Çevre Hastanesi Nerede bilen var ise yazsın lütfen!
  5. Türkiye'nin En Büyük Gökdeleni Nerede Biliyor musunuz ?

Türkiye'nin En Büyük Gökdeleni Nerede Biliyor musunuz ?

Türkiyenin En Büyük Gökdeleni Kaç Katlı Türkiyenin En Büyük Gökdeleni Hangisi Sevgili melekler, bildiğiniz üzere dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de büyük şehirlerde her geçen gün devasa gökdelenler yapılıyor. Bu kadar gökdelenin içinde Türkiyenin En Büyük Gökdeleni Hangisi hiç merak ettiniz mi ? Bu merakını gidermek istiyoruz ve Türkiyenin En Büyük Gökdeleni Kaç Katlı ve...

Sayfayı Paylaş