gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Fiili hizmet zammı kapsamı niçin değiştirilmektedir ?

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

fiili hizmet zammı bordrosu Fiili hizmet zammı kapsamı niçin değiştirilmektedir ?
    Fiili hizmet süresi zammı kapsamındaki işler; ağır, riskli ve sağlığa zararlı olup, çalışanları fiziki, ruhi ve fizyolojik bakımdan olumsuz yönde etkileyen, dolayısıyla bu işlerde çalışanları diğer çalışanlara göre daha fazla yıprattığı için ömürlerini kısaltan işlerdir.

Mevcut uygulamada kapsam içerisinde bulunan bazı işler, teknolojideki gelişmeler ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi nedeniyle zamanla yıpratıcı olmaktan çıktığı halde, bu işlerde çalışanlara hala fazladan hizmet ilavesi yapılması, diğer kesimlerde çalışanlar aleyhine bir adaletsizlik oluşturmaya başlamıştır. Bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması amacıyla,

Yeni düzenlemede; bu kapsamdaki işler belirlenirken; Avrupa Birliği ve gelişmiş ülke uygulamaları esas alınarak iş sağlığı, iş güvenliği ve teknolojik gelişmeler incelenmiş ve işyerlerinde her türlü tedbir alınmasına rağmen yaptıkları işler dolayısıyla çalışanlarının yaşam beklentisi ülke ortalamasının altında kalan iş kolları için bu uygulamanın yapılması benimsenmiştir.

Bu bakımdan, bazı iş ve işyerlerinin fiili hizmet süresi zammı kapsamından çıkarıldığı hususu doğrudur.

Fiili hizmet zammı kapsamı niçin değiştirilmektedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bakıma muhtaç özürlülere sunulacak bakım hizmetinin kapsamı genişletildi...

bakıma muhtaç özürlülere sunulacak bakım hizmetinin kapsamı genişletildi...

SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN Kanun Numarası : 5579 Kabul Tarihi : 1/2/2007 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 10/2/2007 Sayı : 26430 MADDE 1 – 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanununun 3 üncü maddesinin (f) bendine 11 inci alt bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki alt bentler eklenmiştir....
  2. Mevcut sistemdeki aylık bağlama oranları niçin değiştirilmektedir?

Mevcut sistemdeki aylık bağlama oranları niçin değiştirilmektedir?

Mevcut uygulamada aylık bağlama oranları yönünden giderek azalan bir yapı söz konusudur. Bu durum sigortalıların sistemde uzun süre kalmalarını teşvik etmemekte aksine alt sınır uygulamaları ile birlikte kısa sürede sistemden çıkmalarına neden olmaktadır. Kanun ile sigortalıların prim ödeme gün sayılarının artması karşılığında bağlanacak aylıkları da artıran, dolayısıyla sistemde daha uzun...
  3. Sigara Zammı

Sigara Zammı

bugünkü sigara fiyatları Şahsen sigara kullanmıyorum,kullanmam ve tavsiye etmem ama kullanan ve bırakamayanlar artık hepiniz maddi durumunuz ne kadar elverir bilemem ki epey zorlar böylece bırakmanıza vesile olacak haberi veriyorum sizlere... Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şartlara göre yeni vergi ya da vergi oranlarında artışın söz konusu olabileceğini belirtti. Şimşek, bu yıl için ödeneklerde...
  4. Genel Sağlık Sigortası Kapsamı

Genel Sağlık Sigortası Kapsamı

Genel Sağlık Sigortası Kapsamı Merhaba hanımlar Genel Sağlık Sigortası Kapsamı hakkında bilgisi olanları bu sayfaya bekliyorum ve onlardan yardım da bekliyorum.
  5. Fiil Çatısı

Fiil Çatısı

fiil çatısı nedir,fiil çatısı konu anlatımı,fiil çatısı konusu ders notları,fiil çatısı konu anlatımı,fiil çatısı hakkında bilgiler Çekimli bir fiilden oluşan yüklemin nesne ve özneye göre gösterdiği durumlara çatı denir. Bundan hareketle, yüklemin isim soylu sözcüklerden oluştuğu cümlelerde çatının aranmayacağını söyleyebiliriz. Çatı; yüklemin nesne ve özneyle ilgisi olduğundan,...

Sayfayı Paylaş