gebe
  1. yarcicegim

yarcicegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

fikir istiyorum ... lütfen

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında yarcicegim tarafından paylaşıldı.

merhaba herkese ben yurtdisinda yasayan genc bir kizim yasim 17. 11 yasimdan beri bas örtüsü takiyorum ama artik istemiyorum. aileme bunu nasil söylemeliyim?
    ailem pek dinine düskün degildir ama sülalemde herkes basörtüsü takar, orucunu tutar.
    ben sizden fikir istiyorum. lütfen bana yardim edin.
    yasadigim cevremden dolayi artik basörtüsü takmak istemiyorum.
    ayrica gelecegimide düsünüyorum, yabanci dilimi ilerletmek istiyorum yabancilarla daha cok konusuarak

LÜTFEN BAYANLAR FIKIRLERINIZI BEKLIYORUM.

2. HaLLoWeeN*

HaLLoWeeN* Forum Okuru

cnm bu işler zorla olmaz içinden gelmesi gerek insanın.ailenle konuşmalısın.takmak istemiyorum istemedikten sonra takmamın bir anlamı yok de.

merve!!, papattya ve ümran45 bunu beğendi.
  3. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    canım valla ben kendi isteğimle kapandım yani RABBİM benden razı olsun diye.ahiretimizi unutmadan yaşamalıyız.ama bunu ALLAH rızası için yapıcaksan çok güzel bişey.zorla yapacaksan zaten RABBİMDE razı olmaz.seçim senin canım

CeMoŞ bunu beğendi.
  4. yasemin asu

yasemin asu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Bunda zorlanacak birşey yok bence.Hem dindarlıkla türbanın hiçbir alakasını göremiyorum ben.Sen müslümanlığını kendi içinde yaşamalısın.Kimse de karışmamalı yargılamamalı.Yani müslümanlık tek türban takmakla olmuyor.

merve!! ve papattya bunu beğendi.
  5. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Benimde cevremde cok kizin en buyuk sorunu.. aile zoruyla kapanmasi istemedigi halde. ve diger sorunda basi kapatip geride kalan heryerini acanlar:)
    ailenle konus istemiyosan ac kimse senin istemedigini zorla yapmaz heleki ailen asla.. ama abla tavsiyesi bence acma :))

CeMoŞ bunu beğendi.
  6. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ben de yurt disinda yasiyorum.Yabanci dilini ilerletmene engel olacak bir durum deil bence bu.Gayet samimi sohbet ediyolar, sicak yakinlik gösteriyolar yabancilara.Ama hic kimsenin zoruylada kapanma.Ailenle otur sakin sakin anlat kapanmak istemediginin nedenlerini.Onlar senin ailen sanirim anlayacaklardir kizlarini :)

CeMoŞ bunu beğendi.
  7. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    istemiyosan açıl diyecem ama bence sen şeytana uyuyorsun uymaa dünyanın sonu gelmiş çatmışş ahir zamandayız artık açılmanın sana hi,ç bir faydası olmazz günaha girersin anca
    dinen saçımızın görünmemesi gerekli bence sen biraz daha düşün kafanda bahaneler yaaratmadan ve allahın sadık kulu ol

senin başörtünün allaha peygambere faydası yok sana var canım bunu unutmaa sen kendini içini dinle şeytana uyma

8. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    Şimdi ki zamanda kapanma artık dinle alaka değil , modayla alakalı, saçı kapatıp geri kalan kısımlar meydanda.Kapanma ve din karıştırılmamalı (istisnalar hariç).
    11 yaş saflık zamanıdır ALLAH için dinin için kapanmışsın bu güzel , ergenlik döneminde açılıyorsun burada bir terslik var :S Aslında 17 yaşdan sonra kapanılır çünkü artık daha çok dikkat çekersin (fiziksel görünüşünle)
    Yabancı ülke farklı kültür sen şeytana uyma kendini onlara kabul ettiricen diye günaha girme bırak seni olduğun gibi kabul etsinler.

melegimsin, yasemin asu ve CeMoŞ bunu beğendi.
  9. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    bence içinde geleni yap ama içindeki sesin kötü tarafını değilde iyi tarafın sesini dinle acılırsan neler olur bu dünyanın diğer tarafıda var yani önemli olan bu dünya değil şeytan hepimizin aklına girip kandırmaya nefsimizi kendine uydurmaya calışıyor ama biraz zorlarsak kendimizi şeytanın oyunlarına gelmeyiz kapalı kalırsan emin ol ahirette göreceksin ALlahın izniyle ama acılırsanda ben bişi diyemem zaten o zamanda diğer tarafta her koyun kendi bacağından asılacak ama herşey için gec olacak cnmmm

melekinci ve CeMoŞ bunu beğendi.
  10. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    yaşadığın çevreden dolayı böyle dusunmen normal ve çok erken yaşta basortüsü takmaya baslamıssın kararını verecek yasta değilken..İçinden gelmiyorsa uzatmaya gerek yok zaten ilerde yine içinden gelirse kapatırsın

11. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    ailenin zoru ile kapanman başta hata zaten şayet kapanıyorsun o türbanı sen Allah rızası için dinimiz için başında taşımalısın kendini ilerletebilmen için de engel olarak görme günaha da girme derim ben çünkü şu anda bariz şeytan snei yokluyor o yüzden günaha girmemeni öneririm ben sana

melegimsin bunu beğendi.
  12. melegimsin

melegimsin Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    Seytana uyup acilma derim.17 yasina kadr kapaliymissin neden bundan sonra kapanmak istersinki.Yabanci dil ve insanlarla daha iyi sohbet edmek icinse inanki hic degmez.Sen musluman biriysen bugune kdr turbanliysan bole kalsin derim..Bence senin arkadas ortamin acilmani istiyordur.insanlar turbani oyuncak haline getiryor.Cani isteyen kapaniyo cani isteyen aciliyo_O turbani takan bidaha cikarmamasi lazim aslinda.Ben sacim acik ama kapanmak istiyorum ve kapanirsam bida acilmam heralde.Kapaniyosan sonuna kdr kapan.Aciliyosan bidahada kapanma ozmn bu oyuncak degil.Bazilari sirf kapalilik kendine yakisio diye kapaniyo_Oyle kapanan kisilerde belli zaten ..Giyim tarzlarindan .yani acilacaksan tamamen acill ,.zirt pirt acilip kapanan insanlar inan hic hos bi izlenim birakmiyor.Bu senin tercihin islamda zorlama yok ama iyi dusun oyle karar ver bu dunya gecici onemli olan ahiretimiz..

CeMoŞ bunu beğendi.
  13. merve!!

merve!! Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence başörtüsünün dindarlıkla alakası yok nekadar başını örtsende iylik din inancı insanın içnde olacak olan bişey,ki sen başını örtmek istemiyorsan bence bunu uygun bir dille aile anlatmalısın,benim ailem açık baş örtüsü takmıyo kimse ama 5 vakit namazlarınıda kılıyolar oruçlarınıda tutuyolar,aynı şekilde bende ben bikinimi giyip denizede gidiyorum namazımıda kılıyorum..aman şaytana uyma başını ört diye bişey yok insan başı kapalıyken de günaha girer düşüncleriyle bile kimse sana başını zorla örttüremez asıl günah olan budur..

14. melegimsin

melegimsin Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    merwecim bence yanlis dusunuyorsun.Bes vakitt namaz kilan insan gidip denizde bikini giymez sen Allahin varligina inanarak basini kapatip namaz kiliyosundur nicin? Allahin huzurunda oyle durmak biz muslumanlara farz..Sen bikini giyiyorsun ki bu senin tercihin burda gunah yokmu sencee denize girdigin yerde erkek yokmu onlar sana bakmiyolarmi saniyorsun.Sen Allahimi kandiriyorsun.Adam giderr icki icer icer sonra oruc tutaar cuma namazina gider tovbe eder diger gun yine ayni seninkide o mesele .. Haa tabiki basi kapalilarda gunah isliyolardir ama senin dediginde pek mantikli degil acikcasi sen ve ailen bir yerden yaparken oteki tarafdan yikiyorsun.Senin gibi dusunenler benimde etrafimdada cok ama ben hic katilmiyorum buna Evet inanc insanin icinde olcak ama istedigini yap ye, ic, giyin ,gez sonra insanin icinde inanc olcak diyorsun bence boyle bisey yok .Zorla basini kimse ort diyemez ama arkadasimiz secimin yillar once yapmis simdi acilmak istiyor demem o bir insan kapaniyorsa hep kapali kalcak istedimiz zaman acilip kapanmak hic hos durum degil.ornegin ; Ben goruyorum heryerini kapatiyolar ortulu geziyolar sonra bi bakiyoruz kiz acilmiss sacilmis geziyo bu hos biseymi Allah askina bende bas acigim ama sadece basim acik ama heryerimi acmiyorum..Allah nasip eder kapanirsam katiyen acilmam .basin kapatacaksan bidaha acilmayacak insan benim dusuncem bu ..Yorumumu okuyup kizarsan kusura bakmasin inslh,,ne diyeyim Allahim bizi gunahlardan korusun.Insallah Rabime hayirli bi kul peygamberimize iyi bir ummet olmayi nasip eder .

büşra.shid ve CeMoŞ bunu beğendi.
  15. merve!!

merve!! Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu benim inancım ve düşüncem,sonuçta islam dininde zorlama yoktur,biri ben denize girdiğimde art niyetle bakıyosa o benim günahım olmaz.ayrıca ben ibadetimi yaparken usulüne göre yapıyorum,sende yanlış anlama lütfen bunlar sadece benim düşüncem ve inancım kızmadım tabiki yorumuna ama ne bileyim başı örtük yada açık.sen ibadetini allahın dediği şekilde yapıyosan sorun yoktur bence

fikir istiyorum ... lütfen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bana da akıl fikir lütfen:((

Bana da akıl fikir lütfen:((

Arkadaşlar ben birilerinin ısrarıyla biriyle tanıştım, bir kere kahve içtik Açıkcası ondan etkilendim. Sonra ayrılırken bir dahaki kahve senden olsun dedi. Ben de tamam dedim. Birkaç gün sonra arayıp kahve içmeye davet ettim. İşim var başka zaman olsa olur mu yazmış. Ben de çok bozuldum ve cevap yazmadım. Yapışkan kız konumuna düşmemek için yeniden davet edemiyorum. Eğer o görüşmek isteseydi...
  2. hamilemiyim,lütfen bir fikir verin :(

hamilemiyim,lütfen bir fikir verin :(

ben geçen hafta erkek arkadaşımla hafif bir yakınlaşma yaşadım..ben daha bakireyim.erkek arkadaşım penisimi vajinama sürterken penisinden zevk suyu geliyordu. . . biraz sürttükten sonra sürtmeyi bıraktı.acaba o zewk suyunun içinde sperm kalıpta vajinama sızmış ve ben hamile kalmış olabilir miyim? böyle bir risk war mı?lütfen yardımcı olun.geceleri korkudan uyuyamıyorum:( Not: Sitemize uymayan...
  3. lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız :(

lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız :(

merhaba kızlar benim uzun bir zamandır hayatımda kimse yoktu.hep aşkı aradım.sonunda buldum.yeni tanıştık üç hafta kadar önce.her şey cok güzel başladı rüya gibi saf temiz.fakat aramızda 6 yas kadar bir fark var(benden küçük) bana olan ilgisi sevgisi bunlardan süphem yok samimi olduğunu hissediyorum.fakat iki seferdir sürekli evlilik mevzusunu acıyor.evlenmenin onun için erken olduğunu...
  4. sizden fikir almak istiyorum???

sizden fikir almak istiyorum???

yaz için böyle rahat giyip çıkmalık tişörtlerden istiyorum bildiğiniz güzel bir site var mı? tabi fiyat olarak uygun olsun istiyorum? http://modatshirt.com/collections/kadin-tisort bu siteyi buldum alışveriş yapan var mı?
  5. hamilemiyim fikir verin lütfen

hamilemiyim fikir verin lütfen

Mrb bugün adet günüm ama ben adet görmedim. Miyde bulantm kasik ağrım kasik batmaları tek taraflı ağrılarım çok fazla miydem şişkinlik uyku bozuklugu gece uyuyamiyorum belirtiler cok gece bile acikma olustu dün test yaptım negatif çıktı bugünde adet günüm olmadım.Sizce hamilemiyi

Sayfayı Paylaş