Fikirlerinizi bekliyorum anneler:)

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Fikirlerinizi bekliyorum anneler:)
Melekler benim bir oğlum var bilen bilir:D3 yaşında kendileri:DMaşşalah oğluma kendisi bazı testler sonucu üstün zekalı çıktı.Üstün zekalı olduğu için üstün zekalılar okuluna vermemiz gerekiyormuş:Dverelim vermesinede el yakıyor fiyatlar.2 ailenin aylık ihtiyacını karşılayacak kadar fazla.
Oğlumla akşama kadar evdeyiz.Pek kimseyi tanımıyorum.Çocuk evde çok bunalıyor.Apartmanda kimseyi tanımam.Başımın belası komşum hariç:D
Sizden bir konuda yardım istiyorum.İçinizde tek çocuğu olup ve 3 yaşında olup kreşe yada anasınıfına veren varsa bana biraz akıl versin .Benim oğlumu mutlaka bir arkadaş ortamına koymam ve eğitmem gerekiyor.Çocuk çok yalnız.Benimle oynamıyor sadece çizgifilm izleyip elinde kağıt kalem yazı yazıyor.Hadi ben internet başında geçiyorum canım sıkılmıyor örgü felan örüp tv izliyorum ama o çok sıkılıyor.Artık çözüm vakti.Büyüdü artık aklı herşeye eriyor.Benim eğitmemle olmuyor çocuk beni dinlemiyor kale almıyor bile.Yaramazda hep kendi bildiğini okuyor.Çok inatçı.Gel oyun oynayalım resim yapalım diyorum yaa git ben yapıcam diyor.İşim çok zor
Offf inanın çok bunaldım.Çocuğumda bunaldı.Sizce kreşe versem olurmu.Kreşin ne gibi bir yararı olur sizce?Yada kreşe giden çocuğunuz varmı.Bana yardım melekler lütfenn :uhu:

canım benim ki küçük ama komsumuzun kızı 5 yaşında kreşe gidiyo fazla bi bilgim yok ama kreşte hiç değilse aarkadaş ortamını öğrenir oyunck paylaşmasımı öğrenir diye düşünüyorum

canım arkadaşlarımdan biliyorum bende onların çocuklarıda hiperaktif ve kreşe verdiler çok memnunlar.önce araştırdılar hangisi daha iyi diye öğretmenleriyle tanıştılar.birgünlük kayıt yaptırmadan oğlunu götürdü arkadaşım alışacakmı diye denemeye biraz oğlunun başında bekledi o gün ,yemek yedirme sorunu yaşıyordu 3 yaşındaki oğlu ile ilk götürdüğü gün yemeğini bile kendisi arkadaşlarıyla hiç zorluk çıkarmadan yemiş.kendisi çok memnun tavsiyem sende araştır birgünlüğüne götür oğlunu, öğretmenleriyle tanış bir müddet başında bekle nasıl alışabilecekmi denersin.seni ve oğluşunu öptüm.

Tatlim ben Anne degilim :)

Ama kendim kreste calismis, ve cevremde o yasta cok cocuk olan birisi olaraka sana nacizane fikirlerimi sunmak isterim :)

Tatlim bence kre$e vermende hicbir sakinca yok, AMAAAA bu nasil bir kre$ olacak???

Yani kres sadece cocuklar oyalansin, anneler babalar tikir tikir para ödesin, adam akilli cocuklara ilgilenilmesin kresi ise uzak dur canim, yani bu gibi kresler neyazikki cogaldi artik.

Oglunu verecegin kreste egitimin iyi oldugundan, okula hazirlik yapildigindan, cocuklari bunaltmadan severek, oyunlar ile ögrenmeye alistirdiklarindan ve en önemliside annelik ic güdün tamam burasi dogru yer dedigin bir krese ver, inan bir kayibin olmaz canim.

Cocuklar nekadar evde kalirsa okadar topluma ayak uydurmakta zorlaniyorlar, yasitlari ile bir arada olsun :):)

Hem MASALLAH :nazar: madem üstün zekali ufaklik, evde gelistiremez kendini :)

Saglicakla kalin :)

canım benim oğlumda aynı 4de girecek ben kreş öğretmeniyim bence özel çok pahalı değilde normal kreş gündüz bakım evine verebilirsin eğer vermezsen bir süre sonra çocuk içine kapanır o zekiliği vb şeyleri kalmaz daha çok can sıkıntısından yaramazlığa yönelir hem kendisini hemde seni üzer bence bir okula vermen en doğrusu

Canim,krese ver bence,sosyal yasama daha kolay ayak uydurur,paylasmayi,zorluklar ile basetmeyi,disiplini ogrenir.

Arkadaşlar çok sağolun güzel fikirleriniz için:)Hercai canım bilgile riçin çok sağol.İşime yaradı gerçektende içime su serptiniz.İnanın çok düşünüyorum versem mi vermesemmi:)Bide o kreşteyken bende halk eğitim kurslarına giderim moda tasarımlarım var onalrı geliştirim.Bir belgem olur.Hem oğlum için hemde kendim için birşeyler yapmanın zamanı geldi artık:)Teşekkürler hepinize:)

Canım ben ilk oğlumu senin açıklamış olduğun nedenlerden dolayı 3/4 yaşlarında kreşe vermiştim ,Açıkcası çok büyük bir gelişme olduğunu söyleyemem hatta bazı olumsuz etkileride olmadı değil mesela ordaki diğer çocuklardan türlü huylar kapıp bunları uyguluyordu ama kaptığı huylar tabikide olumsuz huylardı.Aslında burda en büyük görev anneye düşüyor çünkü bir çocuğun ilk eğitmeni ve öğretmeni anne olmalı.Arkadaş meselesine gelince sen bence bi an önce ikinci çocuğu düşün ve çalışmalara başlayın:piha:

cnm benim de 3yasinda bi kizim var bana coook düskün bi cocuk bensiz iki adim atmaz ve yasitlarina göre daha zekali oldugu belirlendi krese vermem gerektigini söylediler bende senin gibi kararsiz kaldim versemmi vermesemmi cünki cocuk bensiz durmaz di birazda icine kapanik bi cocuktu daha kötü olur korkusu vardi ben arastirdim bi krse buldum ilk önce gittim gezdim kresi nasil bir ortam sonra krese giden cocuklarin aileleri ile görüstüm yani kisacasi cocugumu teslimetmeden önce cok arastirdim ve ilk günler yaninda kaldim nasil egitim veriyorlar takip ettim ve cocugumda ki degisimler cok hosuma gitti daha saygili beni dinler oldu benden bisey istedigi zaman annecim ..... verirmisin lütfen diye konusuyor yani kres konusunda hic korkun olmasin ama önce arastir derim allah kolaylik versin anne olmak zor..

Geri