gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Fikret Kızılok- aklımda hep sen varsın

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Aklımda hep sen varsın Uzanmışım kumsala Güneş damlıyor içime
    Dudaklarım soğuk suda

Tenimde senin sıcaklığın
    Fark etmiyor uzaklığın
    Zamanı durduruyor gibiyim
    Böylece

Ne bugün kaygısı ne ölüm korkusu
    Kaybolan umutlar var
    Ne canın yongası ne gece sancısı
    Ne de yarınımız var

Aklımda hep sen varsın
    Başıboş sokaklarda
    Rüzgarımda limanımda kadehimde dudağımda
    İçimde senin sarhoşluğun
    Fark etmiyor yokluğun
    Zamanı durduruyor gibiyim
    Böylece

Ne bugün kaygısı ne ölüm korkusu
    Kaybolan umutlar var
    Ne canın yongası ne gece sancısı
    Ne de yarınımız var

Fikret Kızılok- aklımda hep sen varsın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fikret Kızılok Biyografisi

Fikret Kızılok Biyografisi

1946 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Fikret Kızılok'un müziğe ilgisi Galatasaray Lisesi ilkokul kısmında okurken başlar. İlk enstrümanı kendisini yaş gününde armağan edilen kırmızı bir akordeondur. İlk müzik derslerini sınıf arkadaşlarından birinin klarnetçi olan babasından alır; ilk konserini de bir 23 Nisan'da Taksim Belediye Gazinosu'nda düzenlenen okul müsameresinde verir. Fikret Kızıok...
  2. fikret kızılok - yadigar

fikret kızılok - yadigar

Ne derdi var ne tasası Dört duvarı çerçevesi Ortasında sen Bende hicran yarası Kendimi içip bardaktan Tutuşup sigaramdan Alev alev toz duman Yangın olurum geceyarısı Kendine çalar saatler Kendi bekler acelem Nereye giderim ki Kime kapanır pencerem Kendine söner lambalar Kendi uyur uykular Sabaha kalmış gözlerim Yine de yalnız değilim Sen varsın Hasretin var Bize bizden...
  3. Fikret kızılok - kerem gibi

Fikret kızılok - kerem gibi

Hava kurşun gibi ağır, Bağır bağır bağırıyorum. Koşun kurşun erit- meye çağırıyorum... O, diyor ki bana: -Sen kendi sesinle kül olursun hey! Kerem gibi yana yana... "Deeeert çok, hem dert yok". Yürek- -lerin kulak- -ları sağır... Hava kurşun gibi ağır Ben diyorum ki ona: -Kül olayım Kerem gibi yana yana... Ben yanmasam sen yanmasan biz yanmasak Nasıl çıkar karan- -lıklar...
  4. Fikret Kızılok _gidiyorsun

Fikret Kızılok _gidiyorsun

Gidiyorsun Beni bana bırakıp Ayrılığa katlanıp Biliyorum Sen de benim gibi Ayrılığa katlanıp Artık bir derin sızıdır Bize bizden kalan İçimizde saklanan Artık bir ömür boyudur Seni bana çağıran Kalbimin kuytusundan Gece yarıları Sokak lambaları Penceremde Meraklı rüzgar Okul çocukları Pürtelaş insanlar Hiçbirşey Olmamış gibi Oysa içimden kopan bir sen değilsin...
  5. Hakan Peker - Hep Sen Varsın

Hakan Peker - Hep Sen Varsın

Anılarda hep sen varsın, şarkılarda sen Özleyip bekledim yine, gecelerde sen varsın Şimdi nerdesin kim bilir Belkide mutlusun sen Bense yalnız çaresiz Tek ümidim sen varsın Hep sen varsın gözlerimde Hep sen varsın sözlerimde Şu kalbimde ta derinde Parça parça sen varsın Düşlerimde hep sen varsın, hayalimde sen Gezdiğim yolların yine, izlerinde...

Sayfayı Paylaş