gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Fikret Kızılok_ aşkın maphushane

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Keşke seni tanımamış Keşke sevmemiş olsaydım Zincire vurulmuş gibi
    Sana bağlı kalmasaydım

Aşkın mapusahane
    İçinde ben mahkum
    Saçların parmaklık
    Gözlerin gardiyan oldu
    İçinde ben ziyan oldum

Alın yazımda varmısın
    Kalbimi benden çalmışsın
    Sensizliği bir duman gibi
    Sigaranda beni yakmışsın

Fikret Kızılok_ aşkın maphushane konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fikret kızılok_ gecenin üçünde

Fikret kızılok_ gecenin üçünde

Düz değil düzen değil az değil ezen değil Boz değil bozan değil Bir gül biter içimde içimde içimde Tam bildiğim biçimde biçimde biçimde Oy gecenin tam üçünde gecenin tam üçünde Sevda gibi kanımda can verirken elimde Pençe gibi düşümde uy değil uyku değil Uy değil uyku değil Bir gül biter içimde Gecenin tam üçünde Can değil canan değil er değil eren değil Geç değil erken değil Bir...
  2. fikret kızılok_ bu kalp seni unuturmu

fikret kızılok_ bu kalp seni unuturmu

Yillar geçse de üstünden Bu kalp seni unutur mu Kader gibi istemeden Bu kalp seni unutur mu Bir hasretlik yüzün vardi Içimde bir hüzün vardi. Söyleyecek sözüm vardi. Bu kalp seni unutur mu. Bu kalp seni unutur mu. Bu kalbim seni unutur mu. Anlami yok tüm sözlerin Sensiz geçen gecelerin Yasanacak senelerin Bu kalp seni unutur mu Bambaska bir halin vardi Fark etmeden beni sardi...
  3. Fikret Kızılok_ bir harmanım bu akşam

Fikret Kızılok_ bir harmanım bu akşam

Sorum yok soranım yok Yolum yok yordamım yok Bir çıkmaz sevdadayım Çekip vuranım yok Günüm yok güneşim yok Uykum yok düşlerim yok Kın olmuş susuyorum Bir tek sırdaşım yok Çektiğim acıların demindeyim bu akşam Pişman desem değilim Bir harmanım bu akşam Her gecenin sabahı Her kışın bir baharı Her şeyin bir zamanı Benim dermanım yok
  4. Fikret

Fikret

Üç yıldır tiyatroda 'Yaprak Dökümü'nün 'kırık' figürü Fikret'i oynayan Bennu Yıldırımlar'a, ekranda da düşe düşe aynı rol düşmüş. 'Bir şey olmak için bekliyorum' Reşat Nuri Güntekin'in 'Yaprak Dökümü'nün 2006 versiyonu Kanal D ekranında. İstanbul Şehir Tiyatroları da 1 Ekim 2003'ten beri 'Yaprak Dökümü'nü-aslına sadık kalarak-sahneliyor. Üstelik 400'üncü gecede bile kapalı gişe oynuyorlar....
  5. fikret mualla

fikret mualla

fikret muallanın eserlerini adını sıralarmısınız

Sayfayı Paylaş