gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Filozof Halil Cibran demiş ki...

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

halil cibranın sözleri halil cibran sözleri cibran sözler dan sözler Çalışma ile ilgili ünlü filozoflardan Halil Cibran'ın söylemiş olduğu kısa ama özlü bir sözü var arkadaşlar bunu sizlerle paylaşmak istedim bakın filozof çalışmayla ilgili ne güzel şeyler söylemiş:)
    Filozof Halil Cibran 'calismak' uzerine siirsel bir dille demis ki;
    "Siz,topraga ve topragin ruhuna ayak uydurmak icin calisirsiniz
    Cunku tembel olmak,sonsuza dogru ilerleyen hayat kervaninin disina cikmaktir
    Calistiginiz zaman,saatlerin fisiltilarini kalpteki muzige donusturen neysiniz
    Icinizde kim var ki,hersey ve herkes el birligiyle sarki soylerken sessiz ve dilsiz bir kamis parcasi gibi kalmak istesin?
    Hayati is yaparak,is basararak sevmek,hayatin en gizli sirlarina asina olmak demektir
    Yasam,gercekten karanliktir,eger hizdan yoksun olursa,
    Ve hiz kordur,bilgi ile aydinlanmazsa,
    Ve bilgi bostur,calisma ile verimli hale gelmezse,
    Ve her calisma kisirdir,sevgi ile bereketlenmezse!
    Calisma,gozle gorulebilen sevgidir!
    Butun verimler sevgilinize sunulacak bir hediye imis gibi calisiniz
    Uzumlerinizi istemeye,istemeye sikarsaniz,isteksizliginiz pekmezinize zehir katar"

Filozof Halil Cibran demiş ki... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vehbi Koç Demiş Ki:

Vehbi Koç Demiş Ki:

DOSTUM; evin varsa bir sıfır koymalısın varlıklar hanene, İşin varsa bir sıfır daha koymalısın, İş seninse üç sıfır daha koymalısın, İşin iyi gidiyorsa üç sıfır daha, Araban varsa bir sıfır, Yazlığın varsa bir sıfır daha, Daha sıralanabilir sıfırlar hanesi... Ancak, Sağlığın varsa bir koyarsın başına, bütün sıfırlar anlamlı bir değere ulaşır.Yoksa sonuç sıfırdır, hiç uğraşmayasın boş...
  2. Cem Özkan - Kim Demiş Ki

Cem Özkan - Kim Demiş Ki

Kim Demiş Ki Kim demiş ki benim sana hiç ihtiyacım yok diye Benim sana havadan sudan daha çok ihtiyacım var Gözyaşların akmasın sakın, sakın canın sıkılmasın Ver bana tüm hüzünlerini senin kalbin kırılmasın Dök bana bütün kederini güzel gözlerin dolmasın Sen bambaşka bir güzelsin bu canıma can verirsin Her anımda her günümde beni baştan fethedersin
  3. SHAKESPEARE demiş ki;

SHAKESPEARE demiş ki;

İyi ol fakat çok iyi olma. Birazcık huysuz ol fakat çok değil.İçinden geliyorsa dua et. Eğer sana rahatlık veriyorsa arada bir küfür de et. Etrafındakilere mümkün olduğunca dostça davran müşfik ol. Eğer bir gün kötü davranmanı gerektirecek bir durum karşısında kalırsan; bağır çağır kır dök ve unut! Her zaman ve her yerde eline geçen bütün saadeti yakala en ufak bir parçanın...
  4. Mevlana demiş ki..

Mevlana demiş ki..

mevlananın doğumla ilgili sözleri beklemekle ilgili sözler mevlana mevlana beklemek mevlananın hoşgörü ile hikayeleri mevlanadan hoşgörü hikayeleri Bakın bunu yeni ekledim :) Açlığa sabredersin adı "oruç" olur. Acıya sabredersin adı "metanet" olur. İnsanlara sabredersin adı "hoşgörü" olur. Dileğe sabredersin adı "dua" olur. Duygulara...

Sayfayı Paylaş