Filozof Thales'in Yaptığı Çalışmalarla İlgili Bilgiler

Konu, 'Bilim dalları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yaptığı Çalışmalar Thales

Thales Çalışmaları

Sevgili melekler, az önce konusunu paylaştığımız Thales'in felsefe bilgilerinin ardından bu sayfamızda da Thales Çalışmaları ile sizlerleyiz...

Ünlü matematikçi ve filozof Thales matematik, gökbilim ve felsefe alanında çalışmalar yaptı. Bu alanlarda 5 teorem keşfetti ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdı.

1. bir daire çapı tarafından eşit olarak ikiye bölünür;
    2. ikizkenar üçgenin taban açıları eşittir;
    3. kesişen doğru çizgilerin karşıt açıları eşittir;
    4. bir yarım daire içine çizilen açı bir dik açıdır;
    5. tabanı ve taban açıları verilen bir üçgen çizilebilir.

Arzu 18 bunu beğendi.
Filozof Thales'in Yaptığı Çalışmalarla İlgili Bilgiler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yangın ile ilgili bilgiler...

yangın ile ilgili yazı yangın ile ilgili yazılar sloganlar yangınla sloganlar yangınla yazı Yangın ile ilgili bilgiler... [IMG] Evinizi veya işyerinizi sigorta ettirirken nelere dikkat etmelisiniz? Evinizi veya işyerinizi sigorta ettirirken, sigortacılıkta kullanılan “bina değeri” teriminin evinizin tamamıyla yeniden inşası halinde oluşacak maliyeti kastettiğidir. Yapı tipine göre bu...
  2. Emzirme ile İlgili Bilgiler

bebeklere rezene çayı ne kadar verilmeli emzirirken süt icilirmi emzirirken su içilirmi rezene çayı ne kadar içilmeli bebeklere verilmeli EMZİRİRKEN HER İKİ MEME DE VERİLMELİ Mİ? Her emzirmede ilk gelen süt daha az yağ içeren "ön süt"tür. Bebek emmeyi sürdürdükçe sütün bileşimi değişir, yağ miktarı artar. En fazla yağ içeren süt, emzirmenin sonunda salgılanan süttür. Buna 'son süt...
  3. A.K.U.T. İle İlgili Bilgiler

akut nedir akut görevleri Deprem felaketleri başta olmak üzere her türlü doğal felakette insanımızın yardımına koşan dernek olan AKUT hakkında neler biliyorsunuz melekler ? :) AKUT, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşan, bunu yaparken eğitimli,...
  4. Astronotlarla İlgili Bilgiler

Astronotlar Hakkında Bilgi Astronotlar İle İlgili Bilgi Sevgili melekler, bu yazımızda bir genel kültür bilgisi olarak astronotlarla ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz :) Astronot ya da uzay insanı, uzay görevlerine katılmak üzere eğitilen kişidir. İnsanlı uzay uçuşlarının seyrekliği nedeniyle eğitim gören uzay insanlarının bir kısmı yedek kadroda kalarak uzay görevi...
  5. Bıngıldak İle İlgili Tüm Bilgiler

bıngıldak ne demek bıngıldak nedir bıngıldak neresidir Yenidoğanların en hassas bölgelerinin başında bıngıldakları gelir melekler :) Son derece yumuşak ve hassas durumda olan bıngıldak nedir, yapısı nasıldır, gerçekten o kadar korunaksız mıdır aşağıda ki makalede tüm bu soruların cevaplarını bulacaksınız :) Memorial Suadiye Polikliniği Pediatri Bölümü’nden Uz.Dr. Selase Koç Sansar,...
  6. Farabi'nin Yaptığı Buluşlar Hakkında Bilgiler

Farabinin Buluşları Farabinin Buluşları Nelerdir Sevgili melekler, dünyaca ünlü Türk düşünürlerimizden Farabi arkasında pek çok eser bırakmıştır. Biz de bu yazımızda Farabinin buluşları nelerdir diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Farabi'nin buluşları hakkında bilgiler vermek istiyoruz... :) Aristotales’in ortaya attığı madde ve suret kavramını hiçbir...
  7. Filozof Thales Hayatı ve Biyografik Bilgileri

Thales Kimdir Thales Kimdir Kısaca Hayatı Sevgili melekler, Kim Kimdir bölümümüzde bu kez Anadolu'da yaşamış bir filozof olan Thales kimdir bilgiler vermek istiyoruz sizlere... Miletli Thales MÖ 624 – ö. MÖ 546), Sokrates öncesi dönemde yaşamış olan Anadolulu bir filozoftur. İlk filozoflardan olduğu için felsefenin ve bilimin öncüsü olarak adlandırılır. Eski Yunan'ın Yedi...
  8. Filozof Thales'in Felsefesi İle İlgili Bilgiler

Thales Felsefesi Hakkında Bilgi Thalesin Felsefesi Sevgili melekler, bu sayfamızda sizlere Thales Felsefesi Hakkında Bilgi veriyor, ünlü filozof Thales'ten, Thalesin Felsefesi hakkında bilgiler bulunan aşağıda ki makaleyi paylaşıyoruz.. M.Ö. 6. Yüzyılın ilk yarısında yaşamış olan Thales'te, felsefe bakımından önem taşiyan husus, onun 'Neyin var olduğu', 'Neyin gerçek olduğu' ya da...
  9. Filozof Platon Hayatı İle İlgili Bilgiler

Kısaca Platon Hayatı Platon Kimdir Kısaca Sevgili meleklerimiz ve değerli misafirlerimiz Kim Kimdir bölümümüzde bu kez dünyaca ünlü filozoflardan Platon Kimdir Kısaca hayatı ile ilgili bilgiler veriyoruz sizlere... Platon çok önemli bir Antik/Klasik Yunan filozofu olduğu gibi, matematikçi, felsefi diyaloglar yazarı ve Batı dünyasındaki ilk yüksek öğretim kurumu olan Atina...
  10. Milli Eğitim Bakanı'nın Yeni Eğitim Sistemi İle İlgili Yaptığı Açıklamalar!

yeni eğitim sistemi 2013 milli eğitim bakanlığı yeni eğitim sistemi 2013 Sevgili melekler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, önümüzdeki yıl uygulanacak olan yeni eğitim sistemi ile ilgili olarak bazı açıklamalrda bulundu. Gelecek yılın eğitim sistemi hakkında ipuçları veren bu açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz... İşte Avcı'nın açıklamalarından satır başları: SBS kalkıyor, dershaneler...
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş