gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Fincan Falını duydunuz mu?

Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

kiminle evleneceğim falı gelecekte kiminle evleneceğim değişik fallar bak değişik fallara bak ilerde [​IMG]
    Kahve falı ve fincan falı çok farklı arkadaşlar..
    Fincan falı denince akla kahve falı gelebilir; Kahve falı ile fincan falı arasındaki en önemli fark, birincide kahve içildikten sonra fincanı ters olarak tabağa koyup bir süre sonra falcının, kahvenin tortusunun fincanda almış olduğu şekilleri yorumlayarak anlatmasıdır.

Fincan falına, fal açanların cins ve yaşına göre ayrı yerlerde bakılır. Mesela kızlar fala bakarken en küçük erkek çocukları bile yanlarına yanaştırmazlar. Delikanlılar ise kendi eşlerinin yanında bile fincan falı açmazlar.

Fala bakmak için önce bir fincan alınır, tamamen su konur. İki dikiş iğnesi alınır, bunlann boyları farklıdır. Kısa olanı kız sevgiliyi, uzunu erkek sevgiliyi temsil eder. İğnelerin suda batmamalan için uç-lanna birer pamuk parçası geçilir.

Sonra iğneler fincanın karşılıklı iki kenanndan suya bırakılır. O zaman iğneler su içinde ucu aşağıda olmak üzere kalır..

Falın çabucak belirlenmesi için maniler söylenir. Fincanın içindeki su, hafifçe titremeye ve kız ve erkek sevgilileri sembolize eden iğneler hareket etmektedir. İğnelerin hareketleri dikkatle takip edilir.
    Fal açan önceden sevgilisine niyet eder veya niyet tutar. Burada türlü hareketler şöyle sıralanır:

Küçük iğne (kız) önde gider, büyüğü onu takip ederse bu duruma göre kızın erkekten kaçtığına yorumlanır. Eğer ikisi birbirlerine yaklaşırlarsa kız ve erkeğin birbirlerine hasret çektiği zannedilir. Küçük iğne yerinde sabit durursa kızın kararsız olduğu, büyük iğne sabit durursa erkeğin kararsız olduğu anlaşılır.

Kazara iki iğneden birinin pamuğu fazla su alır ve iğne fincanın dibine inerse onun, sevgilisine kavuşmadan öleceği veya başka biriyle evleneceği yahut kaçacağına yorumlanır.
    iğneler yüze yüze birbirlerine yaklaştıkça çeşitli aşk manileri söylenir.

Fincandaki iğneler birbirine yaklaşırlar ve birle-şirlerse ilerde kız ile erkeğin birbirine kavuşacakları yani evleneceklerine yorumlanır.

Bu arada bu fala Çorum ve yöresinde bakıldığınıda ekleyelim..

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    aaa böyle bir fal baktırmakta isterim doğrusu acaba varmıdır burdada bakan :D

3. tuğba88

tuğba88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kendimiz denesek olmaz mı kii:)

4. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çorumlumuydu bilmiyorum bir tanıdığımız vardı.. küçükken bu falı ondan duymuştum.. :)

5. manua

manua Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hı hı hı yapmak istersim ama ya ikiside dibe batarsa ben ne yapayımm :D

6. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

falda fal

valla en güzek falı ç.kalede abla kardeş bakıo dedikleri çıkıo

7. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    değişik bir fal ayyy bendee isterim baktırmak ama kim bakacak ki pufff...

8. uzay yolu

uzay yolu Forum Okuru

ben siz falınıza bakarım

9. Thalia

Thalia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu fali biliyorum aynen oyle
    cok eglenceli olmali
    sagol

10. sema06

sema06 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilen biri bana baksın nolur

11. sinemis13

sinemis13 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hemen çorumlu bi arkadaşa baktırmalı =)

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

fincan falı

buyıl beni neler bekli ögrenmek istiyorum

13. tuan-a

tuan-a Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    belki bizde bakarız:p

14. ozlem4889

ozlem4889 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben fal baktırmak istiyorum yardımcı olursanır.tarot bakan varmı aramızda.....yeni üye oldum kimseyi tanıyamadım daha

Fincan Falını duydunuz mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Duydun mu Dün Gece"

"Duydun mu Dün Gece"

"Duydun mu Dün Gece" Duyurabildim mi dün gece sana sesimi, çok aradım Sesini dün gece çok istedim duymayı. Öyle ihtiyacım vardı ki, sana kelimelere sığdıramam. Derin ela gözlerini aradım, ışık aradım karanlığın derinliklerinde. Kokun sinmiş uzun saçlarıma,aradım seni, rakı kokan nefesimde , yüreğinin sıcaklığını aradım işte tam.... şuramda.... Sorma... öyle yalnızdım ki;...
  2. Fare İnsanları Duydunuz mu?

Fare İnsanları Duydunuz mu?

fare insanları duydunuz mu, kimler, nerede yaşarlar, nedir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Tıp her geçen gün hastalıklara çareler üretmeye çalıştığı gibi ,önüne geçemediği bir çok hastalıkla da karşı karşıya kalabiliyor.İşte bunlardan biri de tıp dilinde ''mikrosefal'' olarak geçen ama halk arasında fare insan olarak bilinen hastalık. Bu...
  3. Meryemotunu Duydunuz mu ?

Meryemotunu Duydunuz mu ?

Meryem otu nedir Meryem otunun Faydaları Meryem otu neye iyi gelir Doğada bulunan binbir çeşit şifalı bitkiden biri olan meryemotu, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Gülgiller familyasındandır. Doğu, Güney ve Karadeniz bölgeleri ile İstanbul çevresinde yetişen bir bitki türüdür. Meryemotu Faydaları Yaprakları ve kökü kuvvet verici olarak kullanılır. İshali...
  4. Dulaptalotunu Duydunuz mu ?

Dulaptalotunu Duydunuz mu ?

Dulaptalotu faydası Dulaptal otu yararları Dulaptal otunun Faydaları nelerdir Doğada ki birbirinden ilginç isimli şifalı bitkilerden biri de dulaptalotu olsa gerek melekler :D:D Bu ismi ona kim vermiş bilemem ama görüntüsü çok güzel ve sağlığa da bir hayli faydaları var. :) Dulaptalotu: Yüksek yerlerde yetişen, meyveleri kırmızıya yakın, yaprakları açık yeşil olan ve 1,5 metreye kadar...
  5. fincanın resmini gönderiyorsunuz falınıza bakıyor

fincanın resmini gönderiyorsunuz falınıza bakıyor

Yönetimin Notu: Sitemizde link vermek yasaktır. Tekrarı halinde üyeliğiniz sonlandırılır. Yönetim adına TİTAN

Sayfayı Paylaş