gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Fındık Nelere İyi Gelir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Fındığın faydaları neler Fındık nelere iyi geliyor

Yaşamın her döneminde vücuda olan faydasıyla bilinen fındık hakkında sizlere kısaca bilgiler vermek istiyoruz melekler. Tabi siz siz olun faydalı diye abartarak yemeyin :)

Cevizden sonra bir başka faydalı besin de fındık. Hamileyken ihtiyaç duyulan enerji bu yolla başka faydaları da beraberinde getirerek giderilebilir.

Fındık içeriğindeki Omega 9 ile ceviz yerine değil, cevizle birlikte yenmesi gereken bir kuruyemiş.

Fındık da ceviz gibi iyi bir protein ve lif kaynağı.
    İçeriğindeki demir ile hamilelik döneminde kansızlığa karşı tüketilebilir.
    25 gr fındık günlük E Vitamini ihtiyacınızın neredeyse tamamını karşılıyormuş.

Doktorunuza ve varsa diyetisyeninize danışarak uygun miktarda tüketmenizi öneririz...

Fındığın Faydaları neler

Çok iyi bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir.
    Fındık, kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kolesterolü düşürür. Kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur.
    Düzenli olarak her gün fındık yemek Kalp krizi geçirme riskini azaltmakta çok etkilidir.
    Kansızlığa iyi gelir.
    Vücut ve kemik gelişimini destekler.
    Hamilelerin hem kendileri için hem de doğacak çocuk için fındık yemeleri çok faydalıdır.
    Cinsel gücü arttırır.
    Varislere iyi gelir.
    Fındık, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıklarına da faydalıdır.
    Cildi güzelleştirir

Fındık Nelere İyi Gelir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karanfilkökü Nelere İyi Gelir ?

Karanfilkökü Nelere İyi Gelir ?

Karanfil kökü nerede yetişir Karanfil kökünün yararları nelerdir Karanfil kökü şifalı bitkiler Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden karanfilkökü bitkisi ve faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Gölgelik yerlerde yetişen sarı çiçekli bir çeşit bitkinin, karanfil kokulu köküdür. İlkbahar ve yaz aylarında toplanıp, kurutulur. İçeriğinde tanen vardır....
  2. Fesleğen Neye İyi Gelir ?

Fesleğen Neye İyi Gelir ?

Fesleğen Faydası Fesleğenin Faydaları Fesleğen neye iyi gelir Mis gibi kokusuyla restaurantların masalarını da süsleyen fesleğen bitkisi , yemeklerde olduğu kadar alternatif tıp tedavilerinde de kullanılıyor melekler :) İşte fesleğenin faydaları ..:tik: Sakinleştirici özelliğiyle vücudu rahatlatır. Enerji verir. İştah açıcıdır. Hazımsızlığı giderir. Öksürüğü ve baş dönmesini keser. Ağız...
  3. Arpa Neye İyi Gelir ?

Arpa Neye İyi Gelir ?

Arpanın Yararları Arpanın Yararları nelerdir Arpa Neye İyi gelir Doğada ki şifalı bitkilerden biri de arpa melekler :) Bakın arpa ne gibi rahatsızlıklara iyi geliyormuş :tik: Arpa ekmeği yemek veya arpa çorbası içmek; şeker hastalığını iyi eder, kemikleri güçlendirir, kemik zafiyetini, kansızlığı ve halsizliği giderir. Kalbi kuvvetlendirir, düşük tansiyonu yükseltir, mide ve barsak...
  4. UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

unutkanlık nedenleri,unutkanlık sebepleri,unutkanlık nedn olur,unutkanlığa ne iyi gelir,unutkanlığın tedavisi varmı,unutkanlığa iyi gelen besinler,unutkanlık hakkında bilgiler Çağımızda büyük küçük demeden çoğu kimsenin serzenişidir unutkanlık. Bir çok kişi “Telefonumu nereye koymuştum? Arabanın kapısını kilitledim mi? Ocağın altını kapattım mı? Ben buraya neden gelmiştim? Pardon!...
  5. Taze fındığın faydaları nelerdir ?

Taze fındığın faydaları nelerdir ?

Fındık hasadının yapıldığı şu günler de taze fındıklar tezgahlardaki yerini aldı.Fındık hasadının tamamı ağustos ayın da gerçekleştirilecek. Fındığın en sevdiğim hali tazesi benim gibi taze fındık severler için , fındığın faydalarını araştırdım. Yazımın devamın da taze fındığın faydalarını bulabilirsiniz. Öncesi ; Fındık ve fındığın faydaları , Fındık nelere iyi gelir adlı...

Sayfayı Paylaş