gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Fındık ve Kahveli Biscotti

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, yapılışı hakkında herşey burada
    Hanımlar sanki yeterrr artık dediğinizi duyar gibiyim biscotti den :D:D Ama bakın size tarif buldum :)

• 215 gr beyaz un (Ben yaklaşık iki su bardağı kullandım)
    • 1/ tatlı kaşığı kabartma tozu
    • 160 gr toz şeker (2/3 su bardağı)
    • 60 gr tuzsuz tereyağı
    • 2 ad. yumurta
    • 1/2 tatlı kaşığı vanilya esansı
    • 2 çorba kaşığı neskafe (ben granül kullandım ama sanırım sıvı olacak)
    • 135 gr fındık (ya da badem)
    • 1/2 tatlı kaşığı toz şeker (üzerine serpmek için)
    1. Fırını 180 derecede ısıtıyoruz, fırın tepsimize yağlı kağıt seriyoruz.

2. Elenmiş un, kabartma tozu, şeker ve bir çimdik tuzu mikserde 1-2 sn. çırpıyoruz.
    3. Yağı ilave edip hamur kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam ediyoruz.
    4. Yumurta ve vanilyayı da ekleyerek karıştırıyoruz.
    5. Hamurumuzu iyice unladığımız tezgahın üzerine alarak kahve fındıkları ekleyip yoğuruyoruz.
    6. Hamuru iki eşit parçaya bölerek hafifçe unladığımız ellerimizle her bir hamur parçasına Yaklaşık 20 cm uzunluğunda kütük biçimi veriyoruz.
    7. Hamurları fırın tepsisine yerleştirip üzerine toz şeker serperek oval bir form vermek için üzerine hafifçe bastırıyoruz.
    8. Önceden ısıtmış olduğumuz fırında 35 dakika pişirip fırından çıkardıktan sonra 20 dakika soğumaya bırakıyoruz.
    9. Daha sonra hamurları 1 cm kalınlığında dilimleyerek yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsilerine birbirlerine değmeyecek şekilde diziyoruz.
    10. Fırın ısısını 170 dereceye düşürerek 30 dakika tekrar fırınlıyoruz.
    Fındıklı ve Kahveli Bisküvilerimiz hazır. Çay ya da kahvenin yanında afiyetle yiyoruz.

Fındık ve Kahveli Biscotti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. vişneli ve bademli biscotti

vişneli ve bademli biscotti

Malzemeler 1 + 3/4 su bardağı kurutulmuş vişne 1/2 su bardağı su 3 su bardağı un 2 tatlı kaşığı kabartma tozu yarım tatlı kaşığı tuz 4 yemek kaşığı yumuşak margarin 1 su bardağı toz şeker 4 yumurta (1 tanesi hafifçe çırpılmış) 2 tatlı kaşığı vanilya 3/4 su bardağı badem (kabukları soyulmuş ve doğranmış) 3 yemek kaşığı toz şekernot: ben sadece 1 bardak (1 paket) kurutulmuş vişne kullandım,...
  2. Funda (süpürgeotu) ve Faydaları

Funda (süpürgeotu) ve Faydaları

süpürge otu tohumunun faydaları funda çiçeğinin faydaları Funda (süpürgeotu) : Fundagillerden; çiçekleri kırmızımtırak mor ve çan şeklinde olan bir bitkidir. İşlenmemiş topraklarda yetişir. Çalı görünümündedir. Süpürge çalısı da denilen bu bitkinin kökünden ağızlık; dallarından da kaba süpürge yapılır. Çiçekleri, Ağustos ayından itibaren toplanıp, kurutulur. Faydası : İshali keser, idrar...
  3. Biscotti Badem ve Kuru Kayısılı

Biscotti Badem ve Kuru Kayısılı

biskuvi , yapılışı, malzemeler, biscotti nedir, bademli ve kayısılı biscotti yapılışı burada bayanlar Biscottiyi çok seviyorum. Naturel kuru kayısı ve kayısı bademini de öyle. Neden bu lezzetlerin hepsi tek bir tarifte buluşmasın ki ... gerçekten denemeye değer ve lezzetli.. Gerekli Malzemeler : • 2,5 su bardağı un • ½ su bardağı mısır unu • 1 su bardağı toz şeker • 125 gr...
  4. Fındık ve fındığın faydaları

Fındık ve fındığın faydaları

Fındığın yararları fındığın besin değerleri.Melekler severek yediğimiz fındığın bakın ne gibi faydaları varmış demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller, Protein ve E vitamini açısından oldukça zengin bir besin olan fındık, kalp ve damar sağlığı için çok önemli olan doymamış yağ açısından da zengindir. Ayrıca, B grubu vitaminler bakımından da zengindir. Ülkemizde...
  5. Funda Çayı ve Kullanımı

Funda Çayı ve Kullanımı

Funda Çayının Yararları Funda Çayı Nasıl Hazırlanır Funda Çayı Nasıl Demlenir Böbrekleri çalıştıran, idrarı söken funda çayı, faydaları ve kullanımı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) - Yemeklerden sonra içilen 1 bardak funda çayı yağların eritilmesinde selülitlerin yok olmasında faydalıdır.Terletici özelliği vardır. - Şişman ve kilolu kişilerde zayıflatıcı özelliği vardır....

Sayfayı Paylaş