Fındık Yağı Faydaları ve Kullanımı | Melekler Mekanı FORUM - 31 Ağustos 2016

Fındık Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.173
    Ödül Puanları:
    113
    fındık yağı nerede kullanılır fındık yağı hangi yemeklerde kullanılır nasıl nerelerde saç
    İçeriği : Press yöntemiyle elde edilen %100 doğal fındık yağı

Faydaları : Fındık yağı Bı, B2, B6 ve E vitamini bakımından zengin bir üründür. Fındık yağı vucutta karbonhidrat protein ve yağ metobolizmasında düzenleyici olarak görev yapan bazı B grubu vitaminler için önemli bir kaynaktır. B1 ve B2 vitaminleri için iyi, B6 vitamini içinse çok iyi bir kaynak olduğu saptanmıştır. İçeriğindeki E vitamini vücuttaki kasları güçlendirir, kalp dokusundaki hücrelerin korunmasını sağlar. Fındık yağı aynı zamanda kuru yıpranmış ciltlere uygulanabilir. Cilde yoğun nem, parlaklık ve canlılık kazandırır. Hamilelik ve doğum sonrasında oluşan çatlakların ve deformasyonun giderilmesinde kullanılır. Masaj yağlarında baz yağ olarak kullanılabilir.

Kullanım Alanları : Cilt için kullanılır. Ayrıca, içilebilir.

Kullanım Önerileri : Fındık yağı cilde direkt olarak uygulanabilir. Ayrıca günde bir tatlı kaşığı içilebilir. Fındık yağı aynı zamanda yemeklerde ve salatalarda da kullanılabilen bir yağdır.

Fındık Yağı Faydaları ve Kullanımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kantaron yağı faydaları ve kullanımı

kantaron yağının faydaları kantaron yağı faydaları yağı kullanım şekli kullanımı nasıl kullanılır Kantaron yağının faydaları hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizler için sunuyorum. Faydaları : Hazmı kolaylaştırır ve iştahı açar.Ülser ve gastritte iyileşmeyi hızlandırır.Bağırsak spazmını çözer,bağırsak solucanlarını düşürür.Hemoroite faydalıdır.Yara ve yanıkları iz bırakmadan...
  2. Mandalina yağı faydaları ve kullanımı

mandalina yağının faydaları mandalina yağı yağı faydaları hamilelikte mandalinanın yaprağının Narenciyegillerden olan mandalina özellikle c vitamini ençok olan meyvelerden birtanesi.Sizlere mandalina yağının faydaları ve kullanım alanları hakkındaki bilgileri vermek istiyorum Hazırlanış Biçimi : Turunçgillerden ülkemizde bolca yetişen, mutfağımızda bolca kullanılan bir ürünümüzdür....
  3. Enginar yağının faydaları ve kullanımı

enginar yağı enginar yağının faydaları nasıl kullanılır Enginarı içinizde şimdiye kadar tadına bile bakmayan sevmeyenler olabilir.Ben sevmiyorum demiyorum çünkü inanın belki tuhaf olacak ama ben enginarın tadını bilmiyorum:D Enginarı eğer sevmiyorsanız sizlere tavsiyem yağını mutlaka kullanmanız çünkü faydalarını öğrendiğinizde sizlerde belki şaşıracaksınızdır:) * İdrar Söktürür. *...
  4. Portakal Yağının Kullanımı ve Faydaları

portakal yağı nasıl kullanılır portakal yağı nerelerde kullanılır portakal yağının yararları Portakal yağının özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Sakinleştiricidir. Cilde canlılık verir. Dişetlerini güçlendirir. Tonik olarak kullanılır. Kan dolaşımını düzenler. Sivilce ve akneleri giderir. Mide rahatsızlıklarını geçirir....
  5. Fındık Yağının Faydaları ve Bileşimi

fındık yağı faydaları, fındık yağının faydaları nelerdir, fındık yağının faydaları hakkında Sağlık için çok faydalı olan fındığın yağının da bir o kadar faydalı olduğunu biliyormuydunuz? Uzmanların özellikle kızartmalar da kullanmalarının çok faydalı olduğunu ve Parkinson ve Alzheimer hastalıklarını önlediği üzerine yaptığı açıklamaların detaylarını sizler için paylaşıyoruz. TMO...

Sayfayı Paylaş