gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

fındıkkıran balesinin hikayesini bilen varmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Dün bir yarışmada sorulmuştu fındıkkıran balesi ve sanırım bir de hikayesi varmış.İsmi zaten hep ilgimi çekmişti şimdi hikayesini de merak ettim, bilen varmıdır ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çaykovski tarafından 1891 yılında bestelenen baledir. Küçük Alman kız Clara Stahlbaum’un yeni yıl hediyesi olarak aldığı fındıkkıran oyuncağı ile ilgili rüyalarını konu alan büyü-masal tarzı bir eserdir.
    İlk defa 1892’de St. Petersburg’da sahnelenen Fındıkkıran Balesi, yeni yıl kutlamaları ile özdeşleşmiş ve pek çok bale topluluğu tarafından yılbaşında sahnelenmesi gelenekselleşmiştir.

Dünyanın en çok sahnelenen bale eserlerinden birisidir.

fındıkkıran balesinin hikayesini bilen varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aside nasıl yapılır bilen varmı ?

aside nasıl yapılır bilen varmı ?

Bamya sevenlerin bilecekleri bir yemek var, aside. Muhtemelen adminler bilir. Ben bu yemeğin yapılışını bilmiyorum.Arkadaşımda yedim hoşuma gitti.Şimdi bamyam var da tarif yok.Tarifini yazarmısınız..?
  2. ormancı türküsünün hikayesini bilen var mı

ormancı türküsünün hikayesini bilen var mı

Usta sanatçı Müzeyyen Senar bir Ormancı patlatırdı, herkes ağzı açık dinlerdi. Gerçekten de onun kadar iyi söyleyeni çıkmadı. Acaba diyorum bu ormancı türküsünün bir hikayesi var mı ?
  3. truva atının hikayesini bilen varmı

truva atının hikayesini bilen varmı

Merhaba, bu yaz Çanakkaleye gidecez ve şimdiden tarihi hakkında yazılar okuyorum ve sizden truva atının efsanesi hakkında bildiklerinizi paylaşmanızı istiyorum..
  4. iğneli epilasyon fiyatlarını bilen varmı

iğneli epilasyon fiyatlarını bilen varmı

merhabalar iğneli epilasyon yaptırmaya karar verdim bana iğneli epilasyonun nasıl yapıldığını etkilerini ve fiyatları hakkın da bilgi verirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkürler
  5. lazer lipoliz fiyatlarını bilen varmı

lazer lipoliz fiyatlarını bilen varmı

selm hanımlar lazer lipoliz fiyatlarını bilen varsa söyleyebilirmi

Sayfayı Paylaş