gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Findikli cukulata Soslu Kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

Findikli Cukulata soslu kek, Findikli kek, Findikli kek tarifi, Kek Tarifleri, Findikli kek tarifleri resimli, Findikli cukulatali
    Selam kizlar.. Ben gecen Kermesimiz icin bu Pastayi yapmistim. Yapilisi hem basit, hemde tadida cok güzel oluyor.. Tarifi sizlerle paylasmak istedim:

Malzemeler:
    1 Su bardaki Seker
    1 Su bardaki Sivi yag
    1 Su bardaki Süt
    1,5 Su bardaki Un
    Yarim Su bardaki Irmik
    3 Yumurta
    1 Kabartma Tozu
    200 gr. toz halinde olan Findik

Hazirlanisi:
    Cok kolay :D:D

Hepsini bir Mixere atin & bir kac dakika karistirin. Daha sonra bir Kaba koyun ve 180 derecede havalatma (yani üstü havalanma - alti normal) olan ayara koyup yaklasik 25-30 dakika pisirin Firinda. Zaten üstü kizariyor güzelcene, öyle olunca cikartin ;)

Gelelim cukulata sosumuza:
    Bunun icin yaklasik 100 - 200 gr. (zevke bagli) cukulatayi "Benmari usulu" eritin.. Yani.. Bir tencereye su kaynatin ve altini kapatin. Üstüne bir kap koyun ve o bos kabin icine cukulatalari parcalayip, karistirin. Basta zor oluyor, ama daha sonra yavastan erimeye basliyor.

en sonunda pisirdiginiz kekin üstüne cukulata Sosu dökün ve üzerini Badem ile süsleyin.

Vee..sonuc:

Findikli cukulata Soslu Kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beyaz Çikolata Soslu LİMONLU KEK

Beyaz Çikolata Soslu LİMONLU KEK

Beyaz Çikolata Soslu Limonlu Kek Malzemeler: 4 adet yumurta 1,5-2 su bardağı tozşeker 1/2 su bardağı sıvıyağ 1/2 su bardağı yoğurt 1 paket vanilya 2 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 adet limon kabuğu rendesi(ince yerinden rendelenmiş) ve suyu Beyaz çikolatalı sosu için: 1 çorba kaşığı (silmenin biraz üstü) mısır nişastası, 2 çorba kaşığı şeker, 1 su bardağı süt, 40-50 gr. beyaz...
  2. Çikolata Soslu Cevizli KEK

Çikolata Soslu Cevizli KEK

çikolata soslu kekler çikolata soslu cevizli kek cevizli cikolata kek tarifi ÇİKOLATA SOSLU CEVİZLİ KEK Malzemeler: Kek İçin: 3 yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu 1 çay kaşığı tarçın 1 su bardağı kırılmış ceviz 1 çay bardağı süt 2-3 yemek kaşığı yoğurt Aldığı kadar un Çikolata Sos: 1 paket Dr. Oetker Çikolata Sosu 500 ml süt (2.5 su...
  3. Soslu Fıstıklı Kek

Soslu Fıstıklı Kek

Malzemeler 1 Adet yumurta 1 Su bardağı tozşeker Yarım su bardağı süt Yarım paket kabartma tozu 1 Paket vanilya 1 Tatlı kaşığı tarçın 2 Su bardağı un 5 Adet kayısı Yarım su bardağı tuzsuz antepfıstığı 1 Çay bardağı küçük doğranmış çikolata 1 Çorba kaşığı margarin Kalıp için tozşeker 1 Paket bitter çikolata Hazırlanışı * Öncelikle yumurtayı şekerle çırpın. * Sütü ekleyin. * Çırpmaya devam...
  4. Beyaz Çikolata Soslu Kakaolu Kek

Beyaz Çikolata Soslu Kakaolu Kek

beyaz çikolata soslu kek Malzemeler: • 3 yumurta • 2 su bardağı toz şeker • 1 su bardağı yoğurt • 1 su bardağı sıvıyağ • 2,5 su bardağı un • 1 çay bardağı doğranmış beyaz çikolata (beyaz çikolata kullandım) • 1 çay bardağı doğranmış bitter çikolata (bitter çikolata kullandım) • 4 yemek kaşığı ezilmiş fındık • 1/2 çay kaşığı mahlep • 1/2 çay kaşığı tarçın • 1/2 çay kaşığı vanilya...
  5. Beyaz çikolata soslu limonlu kek

Beyaz çikolata soslu limonlu kek

beyaz çikolata sosu Damak zevkine düşkün meleklerim için çok güzel bir tarif. İsterseniz canınız istediğinde isterseniz misafirlerinizi ağırlarken güzel bir muhabbetin yanında misafirlerinize sunabilirsiniz :) PİŞME SÜRESİ: 35 dk Malzemeler: · 4 yumurta · 2 su bardağı tozşeker · 1 su bardağı süt · 1 su bardağı sıvıyağ · 3.5 su bardağı un · 2 limonun rendelenmiş kabuğu · 1 paket...

Sayfayı Paylaş