gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Fırat-fırat nehri

Konu, 'E-F' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Bu nehirden su içmek menfaat ve berekete, onun suyunun çekildiğini görmek yönetimde meydana gelecek çalkantıya ve insanları sıkıntıya sokan karmaşaya delalet eder.
    Rüyada Firat nehrini görüp üzerinden geçmek, Allah (C.C) tarafindan bütün dileklerinin kabul edilecegine, bolluk ve refaha kavusacagina, suyundan içmek, bol rizk ve geçime isarettir. Firat nehrini kurumus olarak görmek büyük devlet adamlarindan birisinin ölümüne delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada Firattan su içtigini gören kimse, Allah (C.C.) tarafindan menfaat ve berekete erisir. Firat nehrinin kurudugunu görse, devlet baskaninin ölecegine veya mülkünün dinden gidecegine ve helak olacagina isaret eder. Bir kimse rüyada Firat suyunu içtigini görse, o sahsin çok namaz kilip ibadet ettigine ve kanaatkar olduguna isaret eder.

Fırat-fırat nehri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırat Üniversitesi

Fırat Üniversitesi

TARİHÇE Zengin bir kültür hayatı bulunan Elazığ ve ilçelerinde eğitim ve öğretime başlayan ve daha sonrada Bingöl, Muş, Tunceli illeriyle Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde yükseköğretim kurumlarına sahip olan ve 2547, 2809, 3337 ve 3389 sayılı kanunlarla bugünkü hüviyetini kazanan Fırat Üniversitesi’nin kuruluşu, kademeli olarak gerçekleşmiştir. Büyük Önder Atatürk, 1936 yılında...
  2. Mahsun Kırmızıgül - Fırat Gibi

Mahsun Kırmızıgül - Fırat Gibi

mahsun kırmızıgül fırat gibi mahsun fırat gibi eser rüzgar deli deli gönlüm rüzgarlardan yalnızım ben ağrı Eser rüzgar deli deli Gönlüm rüzgarlardan deli Basimda bir sevda yeli Eser o yana bu yana Yalnizim ben agri gibi Suskunum ben dersim gibi Deliyim ben firat gibi Gezsem dolassam dünyayi Gökteki yildizi ayi Gönlümün çiçeksiz dali Yatar o yana bu yana __________________
  3. Fırat Tufan

Fırat Tufan

fırat tufan Fırat Tufan Fırat Tufan Fırat Tufan her pazar akşamı 19:00-20:00 saatleri arasında 90'lı yıllara damgasını vuran özlediğimiz şarkılarla '90'lar Türkçe Pop'ta sizlerle. Hemen ardından 20:00-21:00 saatleri arasında 'Show Radyo Biyografi'de ünlü bir sanatçının, en güzel şarkıları eşliğinde yaşam...
  4. Fırat Çöloğlu

Fırat Çöloğlu

fırat çöloğlu fırat çöloglu çöloğlu ve sevgilisi çöloğlunun sevgilisi
  5. Fırat Tanış kimdir

Fırat Tanış kimdir

fırat tanış kimdir fırat tanış aslen nereli nereli firat tanis kürt mü fırat tanış kimdir, kısaca hayatı, hayatı, aslen nereli, nereli, hakkında bilgiler, biyografi, dizileri, filmleri, "Geniş Aile" dizisinden tanıdığımız Fırat Tanış hakkında ve hayatı hakkında sizlere, bu yazımızda bilgiler sunuyoruz Melek'ler. Fırat Tanış (tam adı Nuri Fırat Tanış) (d. 5 Mayıs-1975 İstanbul)...

Sayfayı Paylaş