gebe
  1. sugibi

sugibi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

fırında beşamel soslu ıspanaklı tavuk

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında sugibi tarafından paylaşıldı.

beşamel soslu ıspanaklı tavuk ıspanaklı beşamel soslu tavuk fırında ispanakli malzemeler (2 kişilik) 4-5 ince tavuk göğsü
    ıspanak (ben 1 paketin yarısından az kullanıyorum)
    mantar (5-6 mantar)
    1 soğan- sarımsak
    köri arzuya göre diğer baharatlar
    1 adet hazır beşamel sos(kendinizde hazırlıyabilirsiniz)

tavuklar haşlanır.Ayrı bir tavada soğan ve dövülen sarımsak kavrulur doğranmış mantarlarda eklenir birazda o şekilde kavrulur.ıspanaklar eklenir bu şekilde kavrulur.bu sırada köri ve diğer baharatlar eklenir.piştikten sonra altı kapatılır.ayrı bir tavada tereyağı eritilir.eriyen tereyağına karabiber ve biraz daha köri katılır.bu yağda arkalı önlü haşlanan tavuklar kısa süreli çevrilir.daha sonra tavukla hazırlanan ıspanak karıştırılıp borcama koyulur.üzerine hazırlanan beşamel sos dökülür.sonra arzuya göre rendelenmiş kaşar üzerine serpilir.200 derece fırında 20-30 dakika pişirilir üstünün kızarması için son 5 dakika fırının üst kısmı açılabilir.Afiyet olsun.bu tarifi ben değişik tariflerden birleştirerek uydurdum.Biz çok beyendik umarım sizde seversiniz.

2. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Beşamel sosa alışamıyorum yaa.iiiğğğ

3. sugibi

sugibi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eşimde bende çok severiz ama sevmiyene ağır geliyo biraz haklısın.

4. kalem&yaprak

kalem&yaprak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunu özel bir gecede denedim ve misafirlerim bayıldı

5. sugibi

sugibi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    afiyet olsun.genelde tavuğu ya çiğden koyuyolar yada kızartıp öyle fırına veriyolar ama haşlayınca daha yumuşak oluyo sanki.

6. Huri

Huri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vay vay ağızım sulandı güzel bir tarif

7. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    nedense tavuk yiyesim var bu ara burgerda tavuk soslu tavuk icim dısım tavuk oldu ya :D

8. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    farkettim iklim tüm tavuk yemeklerine bakmışın ne oluo kıssss komplo mu kuruon bana :D:D:D

9. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Tamda öğle vakti.. pilavla tavuk iyiy giderdi.....

fırında beşamel soslu ıspanaklı tavuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beşamel soslu, sucuklu fırın makarna

Beşamel soslu, sucuklu fırın makarna

besamel soslu firinda makarna beşamel soslu fırın makarna beşamel fırında fırında Beşamel soslu, sucuklu fırın makarna malzemeler: yarım paket makarna -1 tatlı kaşığı tuz -3 yemek kaşığı margarin -1,5 yemek kaşığı un -3 su bardağı süt -1 yumurta -1 su bardağı kaşar rendesi -1 parmak sucuk -1 domates hazırlanması: 1-tencereye suyu koyup kaynatın. bu arada bir tavaya 3 yemek...
  2. fırında başemel soslu tavuk

fırında başemel soslu tavuk

basemel soslu tavuk başemel soslu tavuk başemal fırında başemal fırında başemel Malzemeler 750 gr tavuk eti (göğüs) 750 gr havuç 750 gr patates 750 gr bezelye beşamel sos için malzeme : 1 litre süt 1,5 çorba kaşığı köri (baharat) 1 su bardağı un 150 gr margarin karabiber tuz 200 gr kaşar peynir Yapılışı Patatesleri ve havucu küp küp doğrayıp haşlayın. Tavuğu haşlayıp didikleyin,...
  3. Beşamel Soslu Pirzola

Beşamel Soslu Pirzola

Beşamel Soslu Pirzola Malzemeler Mutfak Zorluk 2Süre 40 dk.Kaç Kişilik 4Yöntem 12 Adet kuzu pirzola 2 Çorba kaşığı tereyağı 4 Çorba kaşığı un 1.5 Su bardağı süt 2 Adet yumurta 2 Çay kaşığı limon kabuğu rendesi 1 Çorba kaşığı kıyılmış maydanoz 3 Çorba kaşığı galeta unu Kızartmak için sıvıyağ 2 Adet limon 1 Tutam biberiye 1 Çay kaşığı hindistan cevizi Tuz, karabiber...
  4. Fırında Soslu Bütün Tavuk Tarifi

Fırında Soslu Bütün Tavuk Tarifi

fırında bütün tavuk tarifi bütün tavuk fırında nasıl pişirilir nasıl pişirilir tarifleri yapılır Yılbaşı sofranızda hindi yerine tavuğu tercih edenler için çok lezzetli yapılışı bir o kadar pratik fırında soslu tüm tavuk tarifini paylaşıyorum.Şimdiden ellerinize sağlık afiyet olsun şekerler:) 1 Küçük Boy Bütün Piliç 1 Paket Knorr Dağ Kekikli Susamlı Tavuk Harcı 2 Yemek Kaşığı yoğurt...
  5. Fırında Beşamel Soslu Makarna

Fırında Beşamel Soslu Makarna

Beşamel sosun malzemeleri 2 yemek kaşığı margarin Yarım su bardağı un 2 su bardağı süt Hazırlanışı Tencerede suyu kaynatın. Spagettileri içine atıp 8-10 dakika kadar haşlayın. Haşlanmış spagettiyi süzdükten sonra suların iyice gitmesi için süzgeçte bırakın. Beşamel sos için bir tencerede unu rengi değişene kadar yağla birlikte karıştırıp kavurun. Kavrulmuş unun üzerine yavaş yavaş süt...

Sayfayı Paylaş