gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Fırında Kabak Mücver

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

fırında kabak mücver kabak mücver fırında mücveri diyet [​IMG] Arkadaşlar!
    Aranızda kabak mücver sevmeyen var mı????!!!
    Yok mu?
    Peki kızartmayı ağır bulan ya da tercih etmeyen var mı?
    Var…
    O zaman bunu deneyin derim ben. Kek gibi oluyor, tadı çok güzel, aynı yağda kızarmış mücver tadında ama daha hafif. Tarif sevgili sadık okuyucum Ayda’dan. Ayda’nın muhteşem tarif yazma potansiyeline hayran olduğumu belirtmeliyim. Aydacım, çok teşekkür ederim bu güzel tarif için.
    Malzemeler:
    • 3 - 4 adet orta boy kabak
    • 3 - 4 adet yeşil soğan
    • 3 yumurta
    • 1/2 demet maydanoz
    • 1 + 1/4 su bardagi un
    • 1/2 su bardagi sıvıyağ (ayçiçek)
    • Tuz
    • Karabiber
    • 1/2 su bardağı beyaz peynir rendesi
    • 1 paket kabartma tozu
    Üzerine serpmek için:
    • Çörekotu
    Yapılışı:
    • Fırınınızı 180 dereceye ayarlayın.
    • Kabakların kabuklarını soyup rendeleyin ve sularını sıkıp bir kaba koyun.
    • İnce doğranmış yeşil soğanları ve maydanozu ilave edin.
    • Ardından sıvı yağ, yumurtalar, beyaz peynir rendesi, tuz, karabiber ve en son un ve kabartma tozunu ilave edip karıştırın.
    • Yağlanmış borcama ya da kek kalıbına aktarıp üzerini düzeltin.
    • Üzerine çörekotu serpiştirdikten sonra önceden ısıttığınız 180 dereceli fırında üzeri kızarana kadar yaklaşık 30-40 dakika pişirin.

Fırında Kabak Mücver konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırında Kaşarlı Kabak

Fırında Kaşarlı Kabak

kaşarlı kabak fırında kabak köftesi fırında kaşarlı yemeği yemeği Hem hafif hem lezzetli... 1 kg kabak (yuvarlak ince dilimler halinde doğranacak) 2-3 yumurta İki kaşık un 1 bardak süt Dereotu Kaşar Yarım çay bardağı sıvı yağ Göz kararı tuz, karabiber, kırmızı biber Yapılışı: Yağlanmış tepsiye kabakları dök. Yumurta, un, süt,sıvı yağ, tuz, karabiber ve kırmızıbiberi iyice harmanladıktan...
  2. Konserve Mısırlı Pilav ve Fırında Dereotlu - Beyaz Peynirli Kabak

Konserve Mısırlı Pilav ve Fırında Dereotlu - Beyaz Peynirli Kabak

peynirli kabak sandal kabak konservesi peynirli sandalı Şehir dışından gelecek olan anne - babam ve kız kardeşim için yaptığım hazırlıklar... Konserve Mısırlı Pilav Sabah erkek kardeşime yaptığım pizzadan artan mısırları bu şekilde değerlendirmiş oldum. Geri kalanını da limon suyu yerine nar ekşisi kullanarak değişiklik yaptığım salatada kullandım. Malzemeler 1 ölçü pirinç 1,5 ölçü su...
  3. kabak mücveri

kabak mücveri

1 Kg kabağın içi 6 Adet taze soğan 3 Kahve fincanı un 1 Demet dereotu Yarım demet maydanoz 3 Adet yumurta 1 Çay kaşığı kabartma tozu Kızartmak için sıvı yağ Tuz, karabiber ve kırmızı biber Tarifin Hazırlanışı * Kabak dolması yaparken çıkarttığınız kabak içlerini rendeleyin. * Taze soğanı, dereotu ve maydanozu incecik kıyıp yumurtaları kırın. * Kırmızı biber, karabiber ve tuzla birlikte kabağa...
  4. Kabak Mücver

Kabak Mücver

Kabak yemekleri, Kabak Mücver, Mücver, Kabak Mücver Tarifi, Sebze Yemekleri Selam melishler.. ben gecenlerde Kabak Mücveri yapmistim - annem cok begendi & tarifi sizlerle paylasmak istedim :) Gerci Foto cekmedim - gerekirse internetten aliriz artik :D:D Malzemeler 4 adet orta boy kabak 3 Yumurta 3 kahve fincanı Un 1 demet taze Sogan 1 demet dereotu 1 demet taze nane...
  5. Fırında Sebzeli Mücver....

Fırında Sebzeli Mücver....

Fırında Sebzeli Mücver Malzemeler: 1 havuç 1 patates 1 küçük kuru soğan 1 pırasa maydanoz taze soğan 3-4 dal varsa ıspanak ya da pazı 2-3 yumurta Beyaz Peynir (veya 2-3 kaşık yoğurt) 2-3 kaşık un Çok az kabartma tozu Tuz, karabiber *Arzuya göre 1 kabak da ilave edebilirsiniz. Hazırlanması: Havuç, patates ve kuru soğanı ayrı ayrı rendeleyin. Teflon bir tavaya...

Sayfayı Paylaş