gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

fırında kremalı patates

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

fırında patetes fırında kremalı patates kremalı patatesli tavuk sade patates __ MALZEMELER__
    3 orta boy patates
    1 tatlı kaşıgı ezilmiş sarımsak
    1 orta boy sogan
    1 paket hazır krema(marketten)
    bıraz karabıber,tuz,pul biber

__HAZIRLANIŞI__

Tavada tereyağı erıtılır rendelenmiş soğan ve sarımsak kavrulur.
    Ayrı bir kasede 1 pk krema ve baharatlar karıstırılır.
    Fırın tepsisine sotelenmiş sogan ve sarımsagı yay.Üzerine iri küp veya halka seklınde dogranmıs patatesleri yerleştir.üzerine kremayı dök.150 derecelik fırında 30dk.pişir.üzerine kaşar peynırıde nefis oluyor
    ister sade patates yapın, isterseniz aralara tavuk parcalarıda yerlestırip tavuklu kremalı patates yap.çok lezzetlı bır yemek ve tamamlayıcı farklı bir lezzet.eger but koyarsanız haslayıp koyun.kanat parcalarını haslamaya gerek yok

fırında kremalı patates konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fırında patates

fırında patates

Fırında Patates (9. aydan itibaren) - 2 adet patates - 1.5 çay bardağı rendelenmiş kaşar peynir - tatlı kırmızı biber - mısır yağı - tuz - biber Nasıl Hazırlanır? Patateslerin kabuklarını soyup ince halkalar şeklinde kesin. Fırın tepsisini yağlayıp, kestiğiniz patates halkalarını boşluk bırakmaksızın bitişik olarak dizin. Patates halkalarının üzerine kaşar peyniri rendesi ile...
  2. fırında patates mantar .. enfes:D:D

fırında patates mantar .. enfes:D:D

fırında patatesli mantar patates mantar patates fırında mantarlı patatesli malzeme: kg patates 200 gr kaşar peyniri 2 ad kuru soğan 3 ad yeşil biber 2 ad kırmızı biber tuz karabiber kırmızı pul biber kekik yapılışı: İlk olarak patatesleri haşlayın. Haşlanan patateslerin kabuklarını soyun ve püre haline getirin ve püreyi daha...
  3. Fırında patates

Fırında patates

pük noktaları< Patates ve diğer kızartmaları yaparken dikkat patates yemekleri Patates ve diğer kızartmaları yaparken dikkat Aman yağ sıçratmasın Kızartma yaparken kızgın yağın çevreye sıçramasından çok pratik bir yolla kendinizi koruyabilirsiniz. Yağı kızdırmadan önce tavanın içine bir miktar tuz atarsanız, yağınız sıçramayacağı için güvenle kızartma yapabilirsiniz. Tuz yağın içindeki...
  4. Kremali Patates Çorbası

Kremali Patates Çorbası

kremalı patates çorbası Melişlerim akşam yemeklerinize sıcak ve lezzetli bir başlangıç yapmak istiyorsanız bu çorbayı mutlaka deneyin :) Malzemeler 3 adet orta boy patates 2 su bardağı ılık süt 3 çorba kaşığı un 3 çorba kaşığı tereyağ 1 kutu süt kreması 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber Hazırlanışı Patateslerin kabuklarını soyup yarım ay şeklinde doğrayın.Tencereye...
  5. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...

Sayfayı Paylaş