gebe
  1. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

fırında mantarlı tavuklu püre

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında TÜLSÜ35 tarafından paylaşıldı.

fırında mantarlı tavuk fırında mantarlı tavuk sarma patatesli mantar patates Şimdi efenim, öncelikle 5-6 orta boy patatesi yassı doğrayıp haşlayın ve biraz da süt ekleyip püre halinde ezin. Bir taraftan da dilediğiniz kadar mantarı (ben hazır paket mantarlardan kullandım, cevizden küçüktü mantarlarım)yıkayıp dilerseniz ikiye bölün, 3-4 çarliston biberi doğrayın ve kuşbaşı tavuk ekleyerek tavada yağda çevirin. xxx Sulanınca suyunu çekene kadar pişirin.
    Püreyi yağladığınız fırın kabının tabanına yayın ve xxx düzleştirin. Üzerine mantar-tavuk-biber karışımını yayın. En üste dilimlediğiniz kaşarı serin ve 170 derecede ısıttığınız fırına koyun. Kaşarlar eriyince servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun..

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: fırında mantarlı tavuklu püre
    emeğine sağlık

fırında mantarlı tavuklu püre konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırında tavuklu pilav

Fırında tavuklu pilav

fırında tavuklu pilav firinda tavuklu pilav fırında tarifi tavuk Fırında tavuklu pilav malzemeler.. 2 subardağı pirinç(10 dk sıcak suyla ve tuzla ıslatılmış sonra yıkanmış) 3 kaşık arpa şehriye 4 adet tavuk butu (küçük parçalara ayrılmış) 1adet sogan(incecik doğramış) 1 adet domates(kabuğu soyulmuş küp doğranmış) 2 kaşık tereyağı 4 kaşık sıvı yağ tuz karabiber kimyon 1.5bardak tavuk suyu 1...
  2. Püre

Püre

Püre halde yiyecekler, kolayca alınacak kısmettir. Rengi sarı ise hastalıktır.
  3. Tavuklu fırın makarna...

Tavuklu fırın makarna...

Malzemeler 1/2 Paket Fırın Makarnası 1 Parça Kemikli Tavuk Göğsü 1 Paket Kremalı Mantar Çorbası 3 Yemek Kaşığı Tereyağı l Çay Bardağı Rende Kaşar 1 Su Bardağı Süt 1 Su Bardağı Tavuk Suyu 1 Yumurta Tuz, Karabiber Yemeğin Tarifi Makarnayı kaynar tuzlu suda haşlayıp, süzün. Tavuğu haşladıktan sonra, ayıklayın ve etlerini didikleyin. Kremalı Mantar Çorbasını bir tencereye dökün. Üzerine süt,...
  4. Tavuklu ve mantarlı pilav

Tavuklu ve mantarlı pilav

Arkadaşlarım ben daha önce denemedim bu pilavı ama sizlerle paylaşmak istedim en yakın zamanda denicem:)) Malzemeler: 2 su bardağı pirinç 4 su bardağı su 200 gr tavuk göğüs eti Yarım demet dereotu 3 çorba kaşığı zeytinyağı 200 gr mantar Tuz Hazırlanışı: * Pirinci tuzlu sıcak suda 30 dakika bekletin. Süzüp bol suyla yıkayın. Dereotunu temizleyip kıyın....
  5. Mantarlı Tavuklu Güveç Tarifi Bayılacaksınız

Mantarlı Tavuklu Güveç Tarifi Bayılacaksınız

mantarlı tavuklu güveç mantarlı tavuklu güveç tarifi Güveç, Osmanlı'dan bu yana mutfaklarımızdan çıkmayan, yemeklerin tadına tat katan bir mutfak kültürü melekler :) Toprak kaplarda pişen yemeklerin lezzetini hepimiz biliyoruz. Kuru fasülyei sebze güveç, deniz ürünleri, kırmızı et hatta mis gibi sütlaç gibi muhteşem lezzetler güveçte daha leziz oluyorlar:) Bu yazımızda da muhteşem bir...

Sayfayı Paylaş