gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Fırında Pişmiş Etli Patates Yemeği Yeme de Yanında Yat !

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Etli Fırında Patates Yemeği Nasıl Yapılır Etli Fırında Patates Yemeği Tarifi

Patates kızartması, patates püresi, kumpir, patates kavurması, tavuklu patates derken liste uzar gider melekler :) Ne kadar bereketli bir sebze şu patates öyle değil mi ? Bu muhteşem sebzenin başka bir yemeğinden bahsedeceğiz sizlere; etli fırında patates yemeği :) Tam da yeme de yanında yat kıvamında bir yemek olan fırında etli patates yemeği için buyrun malzemelerimiz.. :)

Malzemeler:

5 veya 6 patates

300 gram kuzu but

1 yemek kaşığı salça

1-2 domates

2-3 adet sivri biber

1 yemek kaşığı sıvı yağ

2-3 diş sarmısak

Karabiber,Pulbiber,tuz

1,5 su bardağı sıcak su

Yapılışı:

Patatesleri soyup ince ince dilimleyelim.Etlerimizi kuşbaşı şeklinde doğrayalım.Fırın tepsimize patatesleri ve eti koyup üzerine salçayı ve baharatları tuzu ilave edip harmanlayalım1 yemek kaşığı sıvı yağımızıda üzerine gezdirelim.Sonra düzenleyelim.kabuklarını soyduğumuz sarmısakları tepsinin her köşesine yerleştirelim.En üste kabuklarını soyup dilimlediğimiz domatesleri ve uzunlamasına kestiğimiz biberleri koyup sıcak suyu ilave edelim.Tabi tuzu unutmayalım.Önceden ısttığımız fırına sürelim yaklaşık 50-55 dakikada pişiyor.

Afiyet Olsun...

Fırında Pişmiş Etli Patates Yemeği Yeme de Yanında Yat ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fırında patates

fırında patates

Fırında Patates (9. aydan itibaren) - 2 adet patates - 1.5 çay bardağı rendelenmiş kaşar peynir - tatlı kırmızı biber - mısır yağı - tuz - biber Nasıl Hazırlanır? Patateslerin kabuklarını soyup ince halkalar şeklinde kesin. Fırın tepsisini yağlayıp, kestiğiniz patates halkalarını boşluk bırakmaksızın bitişik olarak dizin. Patates halkalarının üzerine kaşar peyniri rendesi ile...
  2. Fırında patates

Fırında patates

pük noktaları< Patates ve diğer kızartmaları yaparken dikkat patates yemekleri Patates ve diğer kızartmaları yaparken dikkat Aman yağ sıçratmasın Kızartma yaparken kızgın yağın çevreye sıçramasından çok pratik bir yolla kendinizi koruyabilirsiniz. Yağı kızdırmadan önce tavanın içine bir miktar tuz atarsanız, yağınız sıçramayacağı için güvenle kızartma yapabilirsiniz. Tuz yağın içindeki...
  3. Amasra Usulü Çinekop Izgara Yeme de Yanında Yat

Amasra Usulü Çinekop Izgara Yeme de Yanında Yat

çinekop tarifi çinekop ızgara Siz de denizden babam çıksa yerim diyenlerdenseniz, bu tarifimiz tam size göre melekler :) Karadeniz'in Bartın iline bağlı şirin beldelerinden Amasra 'da yapılan bu çinekop tarifini siz de evinizde yapabilir, parmaklarınızı yiyebilirsiniz. İşte Amasra usulü çinekop ızgara :) KULLANILACAK MALZEMELER 1,250 kg ayıklanmış çinekop balığı SOSU İÇİN 1 adet...
  4. Etli Fırında Patates tarifi istiyorum

Etli Fırında Patates tarifi istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben sizden Etli Fırında Patates tarifi istiyorum geçenlerde bir tanıdığın evine yemeğe gittik orada yedim dehşetti bende öğrenirsem yaparım:)
  5. Pekmezli Kek Yeme De Yanında Yat !

Pekmezli Kek Yeme De Yanında Yat !

Bu konu; pekmezli kek tarifi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kek biz bayanların günleri için vazgeçilmez tariflerden biridir. Sadece günle için değil, ani gelen misafirlerimize de hemen bir kek çırpıp fırına atarız. Hoş beş sohbet derken kekimiz çaya hazır oluverir. Eh bu kadar çok kek sevdiğimize ve yaptığımıza göre de çeşit kaçınılmazdır. Bu sayfamızda sizlere enfes...

Sayfayı Paylaş