gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Fırında Pişmiş Sütlü Hindi Tarifi Buyrun Melekler

Konu, 'En Güzel Tarifler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

fırında hindi fırında hindi tarifleri

Tavuktan başka en sağlıklı beyaz et hindi etidir melekler :) Üstelik görüntü itibariyle pembe olduğu için kırmızı et yiyormuş izlenimi de verir :) Daha önce paylaştığımız sebzeli hindi dalyan köfte tarifimizin ardından fırında hindi tarifleri içinde yine çok beğeneceğinizi umduğumuz fırında sütlü hindi tarifiyle karşınızdayız :)

500 gr hindi kuşbaşı
    3 dilim salam
    2 çorba kaşığı margarin
    1 çorba kaşığı un
    3 su bardağı süt
    2 defne yaprağı
    Tuz, karabiber, kekik

Fırında sütlü hindi:
    Hindi etlerinin üzerine tuz, karabiber ve kekik serpip teflon tavada soteleyin. Salam dilimlerini şerit şerit kesin.
    Margarini derin bir tavada eritip unu ekleyin ve 3-4 dakika kavurun. Sürekli karıştırarak sütü azar azar ekleyin. Defne yaprakları ve tuzu ilave edin. Koyulaşıncaya kadar karıştırarak pişirin. Ateşten alıp defne yapraklarını içinden çıkarın.

Sotelenmiş hindi etini derin bir fırın kalıbına alın. Salam şeritlerini etlerin üzerine dizip hazırladığınız sütlü sosu gezdirerek dökün. Önceden ısıtılmış 200 dereceye ayarlı fırında 15 dakika pişirin. Sıcak olarak servis yapın.

Fırında Pişmiş Sütlü Hindi Tarifi Buyrun Melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Naneli Sütlü Domates Çorbası Tarifim Buyrun Melekler

Naneli Sütlü Domates Çorbası Tarifim Buyrun Melekler

domates çorbası yapımı domates çorbası tarifi Çok sık yaptığım mis gibi bir çorba tarifiyle karşınızdayım melekler :) Tarifimiz sütlü naneli domates çorbası. Hemen geçelim malzemelerimize; 2 kaşık tereyağı ya da yarı yarıya sıvıyağ+tereyağı 2 kaşık tepeleme un 2 kutu domates püresi (yazın tadına ve rengine güvendiğiniz taze domatesle, kışın küçük kutularda satılan katkısız domates...
  2. İşte Meleklerimize Kolay Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi....

İşte Meleklerimize Kolay Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi....

Kolay İrmik Tatlisi Tarifi İrmik Tatlısı Tarifi Aniden gelen tatlı krizleri için pratik ve lezzetli bir önerimiz var: sütlü irmik tatlısı! Hemen hazırlayın ve ruhunuzdaki tatlı değişimin tadını çıkarın! Malzemeler, 4 su bardağı süt 1 su bardağı irmik 1.5 su bardağı toz şeker 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi 1 paket vanilya Sosu için, 100 ml süt kreması...
  3. Fırında 2 Sütlü Muhallebi (17 Ay) Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Fırında 2 Sütlü Muhallebi (17 Ay) Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Merhaba bebeğim 17 aylık ve onun için Fırında 2 Sütlü Muhallebi tarifi arıyorum hani şu hem bildiğimiz sütle yapılan hemde hindistan cevizi sütüyle yapılan varya ondan adı 2 sütlü olmuş zaten :) Aranızda Fırında 2 Sütlü Muhallebi (17 Ay) Tarifi bilen varsa lütfen yazsın bana da.
  4. Hafif Meyveli ve Sütlü Tatlı Tarifleri Buyrun

Hafif Meyveli ve Sütlü Tatlı Tarifleri Buyrun

Sütlü Ve Meyveli Tatlılar Sütlü Ve Meyveli Tatlı Tarifleri Sevgili melekler, yazın bu sıcak günlerinde canımız sürekli soğuk içecekler ve yiyecekler istiyor. Soğuk mevsim meyveleri yanında dondurmadan başka bir alternatifimiz de sütlü ve meyveli tatlılar. Bu yazımızda serinletici birşeyler yiyerek tatlı ihtiyacını gidermek isteyenler için sütlü ve meyveli tatlı tarifleri vermek istiyoruz...
  5. yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ?

yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ?

Melekler merhaba.Ben Asuman.Yılbaşı için hindi aldım ama bir sürü hindi fırın tarifi var. Siz de bir tarif yazarsanız orta yolu bulup nasıl pişireceğime karar vereceğim :)

Sayfayı Paylaş