gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Fırında Sebzeli Köfte Tarifi (resimli)

Konu, 'Köfteler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

fırında sebzeli köfte, tarifi, yapılışı, malzemeleri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler

Fırında sebzeli köfte malzemeleri

2 patlıcan

2 kabak

4 domates

3 soğan

300 gr dana kıyma

Tuz

Karabiber

2 dilim bayat ekmek içi

30 gr margarin

Süslemek için

Taze kekik yaprakları

Fırında sebzeli köfte hazırlanışı

Patlıcan ve kabakların uç kısımlarını kesip halka şeklinde dilimleyin. Patlıcan dilimlerinin acısını almak için tuzlu suda 10 dakika bekletip süzün. Domatesleri halka şeklinde dilimleyin.

Soğanları soyup kıyın. Ekmekleri suda yumuşatıp ufalayın. Kıyma, ekmek içi, soğan, tuz ve karabiberi bir kaba alıp yoğurun. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp elinizde yuvarlayarak yassılaştırın. Sebzelerle eşit büyüklükte köfteler hazırlayın.

Sırasıyla patlıcan, kabak, köfte ve domates dilimlerini hafif üst üste gelecek şekilde değişimli olarak fırın kabına dizin. Üzerine küçük kesilmiş margarin parçalarını serpiştirin. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 25 dakika pişirin. Kekik yapraklarıyla süsleyip sıcak servis yapın.

Fırında Sebzeli Köfte Tarifi (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tombul Köfte Tarifi Resimli

Tombul Köfte Tarifi Resimli

Geçen gün bir arkadaşımda yedim çok hoşuma gitti oğlum ve eşimde çok beğendi. Utandım tarifini alamadım arkadaşlar, acaba rica etsem Tombul Köfte Tarifi Resimli istiyorum bana Tombul Köfte Tarifini verebilirmisiniz.
  2. Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli

Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli

Kızlar Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli olursa sevinirim lütfen
  3. Fırında Makarna Tarifi Resimli

Fırında Makarna Tarifi Resimli

Kızlar sizden yine bir tarif istiyorum ve bu kez Fırında Makarna Tarifi Resimli olursa sevinirim
  4. Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı resimli

Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı resimli

Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı Makarna yemeği çeşitleri arasına bir yenisini daha eklemek istiyorsanız, size besin değeri oldukça zengin olan ve bir o kadarda lezzetli olan fırında sebzeli makarna önerisinde bulunuyoruz Melek'ler:) Fırında Sebzeli Makarna Malzemeleri: 1 paket Makarna 1 tane orta boy karnabahar 10-15 tane arpacık soğan 1 su...
  5. Sebzeli Fettucine Tarifi Resimli

Sebzeli Fettucine Tarifi Resimli

Sebzeli Fettucine Tarifi Resimli * Selam kızlar sizden resimli Sebzeli Fettucine Tarifi istiyorum şimdiden tşkler

Sayfayı Paylaş