gebe
  1. bebişimi istiyorum

bebişimi istiyorum Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Fırında Sütlaç Tarifi Aranıyor

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında bebişimi istiyorum tarafından paylaşıldı.

merhaba arkadaşlar denenmiş fırın sütlaç tarifiniz varmıı lütfen yazarmısınızz :) teşekkürler şimdiden

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bebiş sana hemen benim kendi fırın sütlaç tarifimi vereyim,bir yiyen bir daha ister,benden söylemesi :D:D
    1 lt süt
    1 su bardağı toz şeker
    2.5 çorba kaşığı nişasta
    3.5 çorba kaşığı pirinç
    İstersen damla sakızı ama bence sütlaç süt kokmalı muhallebi ya da tavukgöğsü gibi damla sakızı değil :D:D
    1 yumurta sarısı

Pirinci az suyla haşla.Tencereye sütü koy,altını yak.Süt kaynamak üzereyken şekerini ilave et,pirincini ekle,kaynat.Başka bir kasede nişastayı az su ile aç ve sıcak sütle ılıştıra ılıştıra sütlaca boşalt.Kıvamı geldiğinde ocaktan al.Folyo kaselere ya da minik güveç kalıplarına boşalt.Derin bir tepsinin içine kaseleri diz.Kaselerin yarısına kadar gelecek şekilde su koy ve fırına ver.Üstleri katılaşmaya başladığında tepsiyi çıkarıp sütlaçların üstüne fırçayla çırpılmış yumurta sarısı sür,tekrar fırına ver.Üstlerine istediğin kadar kızarınca fırından çıkart.Soğuk servis yap.

Afiyet olsun ..:tik:

Fırında Sütlaç Tarifi Aranıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç

güveçte fırın sütlaç güvecte sütlaç güveçte yapımı tarifi fırında tarifi Fırın Sütlaç Kullanılcak malzemler 1,5 litre süt 180 gr. şeker 40 gr. pirinç 40 gr. nişasta 1 paket vanilya yapımı: Bir tencereye sütün 1 litresini boşaltıp kaynatın. Kalan sütü ikiye ayırıp birinde; 1 saat suda beklettiğiniz pirinci lapa kıvamına gelene kadar pişirin. Kalan sütte nişastayı çırparak açın. Kaynayan...
  2. Üzümlü fırında sütlaç...

Üzümlü fırında sütlaç...

Malzemeler 1/2 kg Süt 1/2 Bardak Şeker 1 Kahve Fincanı Pirinç 3/4 Bardak Çekirdeksiz Kuru Üzüm 1 Çimdik Tuz Tarçın yada Antepfıstığı Yemeğin Tarifi Pirinci bır bardak suda kısık ateşte haşlayın. Şekerle sütü birlikte kaynatın. Uzümleri ve pişmiş. pirinci de ekleyip 5-7 dakika daha ateşte birakin. Karışimi, ateşe dayanikli kaselere bölüştürün. Kızdırılmış fırında, su dolu bir tepsi içinde...
  3. Fırında Makarna Tarifi Resimli

Fırında Makarna Tarifi Resimli

Kızlar sizden yine bir tarif istiyorum ve bu kez Fırında Makarna Tarifi Resimli olursa sevinirim
  4. Resimli Fırında Makarna Tarifi

Resimli Fırında Makarna Tarifi

Fırında Makarna Tarifi Resimli Fırında Makarna Tarifi Evet Melek'ler, yeni bir tarifle huzurlarınızdayız yine. Bu kez sizler için muhteşem bir lezzet ve besin değeri yüksek bir tarifimiz var, fırında makarna... Buyrun Melek'lerim. fırında makarna nasıl yapılırmış öğrenelim :) MALZEMELER 1 paket kalın çubuk makarna 2,5 çorba kaşığı tereyağı 2 çorba kaşığı un 2,5 su bardağı süt 2 vumurta...
  5. Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli

Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli

Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli Hanımlar yaz geliyor tatlı oalrak sütlaç ideal oluyor ama ben düşündüm ki meyveli daha iyi olur diye ama tarifini bilmiyorum :D

Sayfayı Paylaş