gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    701
    Ödül Puanları:
    113

Fırında Tavuk Tava Denenmiş Şiddetle Önerilir!!!!!

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

tavuk tava fırında tava yemeği tavuklu tarifi tavuk tarifi nasıl yapılır Fırında Tavuk Fırın
    Malzemeler:

Tavuk kanadı butu marketlerde satılan küçük olanlardan

3-4 domates

3-4 patates

3-4 çarliston biber

pil biber, tuz, kekik, karabiber istenilen miktarda

1yemek kaşığı domates salçası

1 tatlı kaşığı biber salçası

1 tatlı kaşığı yoğurt

Yapılışı:

Öncelikle tavuk kanadı ve butları bir kaba koyun içine yoğurdu puy biberi salçayı kekiği karabiber ve tuzu koyun iyice harmanlayın.

O beklerken kenarda patatesleri kızartmalık doğrayın,domatesleri biberleri kıyın.

Fırın tepsisinde hepsi çiğ olmak üzere harmanlayın.biraz sıvı yağ gezdirin.Biraz su gezdirin üzerine.Fırına verin. 200 derecede 1-1.5 saat civarında pişiyor.

Tavuk kanatlarını üste koyunki iyice nar gibi kızarsın...

Afiyet olsun...

Altta verdiğim resim benim yaptığım değil ama benziyor.

Denenmiş tariftir tavsiye ediyorum.

2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    lavişimmmmmmmm çok güzel görünüyo bende yapcam aldım tarifi emeğine sağlıkk canımmmm

3. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    701
    Ödül Puanları:
    113
    yap yap asimm çok güzel oluyo afiyet olsun :D:D

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113
    Valla şu fırın tava yemekleride olmasa halimiz nice olurdu özellikle misafirlerimiz için tam bir cankurtaran oluyorlar:D Ellerine sağlık canım görüntüsü bile nefis görünüyor eminim tadı kimbilir nasıldır:)

5. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    amaaaa bu nekadann enfes duruyor yaaa acıktım ama ben öfff

6. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    701
    Ödül Puanları:
    113
    kızz tavık akrabalarından yaptım onu ben hahaha seni de pişirmeden toz ol burdan bence canını kurtar hahaha

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Fırın yemeklerinden bildiğim ve arada eserse yaptığım tek yemektir bu :D:D Lezzetli oluyor ben seviyorum bol arpacık soğanla leziz oluyor :)
    Ellerine sağlık Lavişkam :D:D Eee artık ev oturmasına geldiğimde yaparsın bundan bana :D:D

8. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    701
    Ödül Puanları:
    113
    ne demek rüyamm ne demek senin istediğin bu olsun :D:D

Fırında Tavuk Tava Denenmiş Şiddetle Önerilir!!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fırında başemel soslu tavuk

fırında başemel soslu tavuk

basemel soslu tavuk başemel soslu tavuk başemal fırında başemal fırında başemel Malzemeler 750 gr tavuk eti (göğüs) 750 gr havuç 750 gr patates 750 gr bezelye beşamel sos için malzeme : 1 litre süt 1,5 çorba kaşığı köri (baharat) 1 su bardağı un 150 gr margarin karabiber tuz 200 gr kaşar peynir Yapılışı Patatesleri ve havucu küp küp doğrayıp haşlayın. Tavuğu haşlayıp didikleyin,...
  2. Fırındaki Tavuk!

Fırındaki Tavuk!

Bu öykü Yeni Zelanda'dan Kay Martin' e ait: Akşam yemeğine arkadaşlarını çağıran Kay, yemekten önce küçük bir aperatif hazırlarken bir tavuğun acı acı bağırdığını duyar. Sesin nereden geldigini merak eden Kay bahçeye çıkar. Bahçede bir şey göremez. Ancak ses daha yakınlardan, hatta mutfaktan gelmektedir. Giderek yükselen sesin kaynağını keşfettigi zaman tüyleri diken diken olur. Kızarmasi...
  3. Fırında tavuk

Fırında tavuk

MALZEMELER 8 parça tavuk eti 1 adet soğan üç-dört diş sarmısak 3 çorba kaşığı limon suyu 3 çorba kaşığı sirke sıvı yağ kekik 3 adet defne yaprağı kırmızı pul biber ketçap tuz, karabiber HAZIRLANIŞI Sekiz parça tavuk payreks bir kaba dizin. Bir tencerede sıvıyağ ile ince kıyılmış soğan, sarmısak, sirke, limon suyu, tuz, karabiber, kekik, defne yaprağı, kırmızı pul biber ve ketçabı birbuçuk...
  4. Resimli , Denenmiş Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuk ( Fırında Etli Türlü )

Resimli , Denenmiş Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuk ( Fırında Etli Türlü )

fırında poşette sebzeli tavuk fırın poşetinde sebzeli tavuk fırında poşette fırın poşetinde patatesli Merhaba meleklerim dün bir kaç tarifi birleştirip bir yemek çıkardım ortaya ve sonuç gerçekten muhteşemdi :)Görüntü de gerçekten çok güzel zaten ve yağ çok az kullanıldığından çok da sağlıklı .Deneyin pişman olmayacaksınız... Malzemeler: * 2 adet patlıcan * 2 adet patates *...
  5. Resimli Fırında Bütün Tavuk (Denenmiş)

Resimli Fırında Bütün Tavuk (Denenmiş)

fırında bütün tavuk firinda bütün tavuk fırında kızartma tarifi resimli kızartması Merhaba meleklerim şimdi sizlere yılbaşında yaptığım ve eşimle aafiyetle yediğimiz tavuk tarifini vereceğim. Gerçekten bi harikaydı. Hala tadı damağımda doğrusu .:D

Sayfayı Paylaş