gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Firuze hatun kimdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Muhteşem yüzyılda oynayan Süleyman Han Hazretlerinin şimdiki sevgili firuze hatun kimdir arkadaşlarım. Tarihe bakıldığında gerçek anlamda kim olduğunu bulabileceğimiz bir kaynak var ise bu konudan yazmanız mümkün mü ? Tam olarak kimdir nasıl ölmüştür ? Sonu ne olmuştur. Gerçekten kimin nesi neyin fesi merak ediyorum yahu :)

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ben araştırdım yahu bunu. Yani Kanuni Sultan Süleyman ile ilişkisi olan firuze hatuna baktım ama ne bilim net bir bilgi bulabilmiş değilim. Bu dizide iranlı bir süryani olduğunu söylüyorlar firuze hatunun ama tarihe baktığımızda yada araştırdığımızda bir karşılığı yok daha doğru ben bulamadım.
    Aslında senaristlerin gözü açıklığı bu diye düşünüyorum. Malum, zaman reyting zamanı ekşın olsun diye ortaya koydukları bir kadın diye düşünüyorum. Ama Hürrem sultan öldürür onu demedi demeyin :)

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Değerli misafirimizin dediği gibi bende pek kaynak bulamadım. Bir kaç sitede bir kaç değişik başlıkla şu içerik vardı.

Muhteşem Yüzyıl İranlı Firuze Kimdir Hakkında Bilgi

Acem topraklarında yaşayan bir hanedan ailesinin asil kızı Firuze’nin ailesinin üzerine çöken kara bulutlar onu, topraklarından ayırır. Yolu bu şekilde saraya düşen İranlı Firuze, haremin en dikkat çeken karakteri olmayı başarır.Firuze Hatun Muhteşem Yüzyıl dizisine dahil olan yeni karakterlerden biri. Hürrem Sultan'ın yeni rakibi olacak.

Firuze Hatun şiire olan yatkınlığı, eğitimli oluşu, Farsça’ya olan hakimiyeti ve şifayla birlikte huzur veren haliyle Sultan Süleyman’ın dikkatini çekmeyi başaracak.

Firuze hatun kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gülfem Hatun Kimdir?

Gülfem Hatun Kimdir?

gülfem sultan gülfem sultan kimdir hatun kimdir hatun hayatı Kanuni Sultan Süleyman'ın eşlerinden olan Gülfem Hatun hakkında sizlere merak etitğiniz bilgileri aktarıyorum. Kanuni sultan süleymanın 3. eşi Gülfem Hatun 1497'de İstanbul'da doğmuş, 65 yaşında olduğu halde yine İstanbul'da vefat etmiştir bu zevcesi 51 sene süren izdivaç müddetiyle görülüyor ki evliliği 14 yaşındayken...
  2. Hümeyra Hatun Kimdir?

Hümeyra Hatun Kimdir?

Bu konu muhteşem yüzyıl Cansu Dere Hümeyra Hatun karakteri hakkında bilgilere yer vermektedir. Muhteşem Yüzyıl dizisin de bir süredir yer alan ve Hürrem Sultan'ın rakibi olarak Hürrem'in epeyce canını sıkan Firuze Hatun meğer Hümeyra Hatunmuş:D:D Son bölümün de kendisinin bir casus olmadığını iddia eden Firuze Hatun saraydan gönderilip askerler tarafından yolu kesildiğin de ne yalan diyeyim...
  3. Firuze Dizisi Demir Karakteri Haluk Piyes Kimdir?

Firuze Dizisi Demir Karakteri Haluk Piyes Kimdir?

firuze haluk piyes, haluk piyes haberleri, firuze dizisi demir kimdir Sevgili melekler, Show Tv'nin yeni dizisi Firuze merakla bekleniyor. Bir dönem başrol oyuncusu arayışıyla gündeme gelen dizinin yapımcısı Mahsun Kırmızıgül nihayet istediği ekibi kurdu ve çalışmalarına start verdi. Biz de bu konumuzda dizinin başrol karakterlerinden Demir'e hayat verecek olan Haluk Piyes hakkında bilgiler...
  4. Firuze Dizisi Firuze Karakteri Ceren Hindistan Kimdir?

Firuze Dizisi Firuze Karakteri Ceren Hindistan Kimdir?

ceren hindistan, füruze dizisi ceren hindistan, firuze dizisi oyuncuları Sevgili melekler, Mahsun Kırmızıgül'ün yapımcılığını üstlendiği Firuze dizisinin başrol oyuncusu Ceren Hindistan. Biz de bu sayfamızda Ceren Hindistan hakkındaki bilgilerimizi tazeliyoruz... Ceren Hindistan 27 Şubat 1989 da Ankara da doğmuştur. Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nden mezun olmuştur....
  5. Firuze Dizisi Suzan Karakteri Ceyda Ateş Kimdir?

Firuze Dizisi Suzan Karakteri Ceyda Ateş Kimdir?

firuze dizisi ceyda ateş, ceyda ateş kimdir, firuze dizisi ceyda ateş kimdir Sevgili melekler, oyuncu Ceyda Ateş Adını Feriha Koydum dizisinden sonra Mahsun Kırmızıgül'ün yapımcılığını üstlendiği Firuze adlı dizisinde rol alıyor. Şimdi güzel oyuncu hakkındaki bilgilerimizi tazeliyoruz.... Ceyda Ateş 14 Eylül 1987 Ankara doğumludur. Türk sunucu, model ve oyuncu. Ceyda Ateş 5 yaşında...

Sayfayı Paylaş