gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Fişi çekmeyi unutmayın

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Elektrik faturalarından şikayetçiyseniz, elektronik cihazları boşta bırakma huyundan vazgeçmeniz gerekiyor. Peki, durdukları halde en çok hangi cihazlar yakıyor? İşi bitince kullandığı her elektronik cihazın fişini çekenlerin titizlikleriyle bugüne kadar alay ettiyseniz, sıkı bir özür dilemenin vaktidir. Yürütülen araştırmalar, cihazlarınızı bekleme konumuna almanın, aslında o kadar da ucuz bir kolaylık olmadığını gözler önüne seriyor. Yurtdışında KW/saati 20 Kuruş'a elektrikle yapılan araştırmada, özellikle yeni nesil konsolların bekleme modunda açık bırakılmasının aylık bedelinin ürkütücü düzeyde olduğu ortaya çıktı.

PlayStation 3'e Dikkat

Sony'nin ev konsolu PlayStation 3'ü sıklıkla bekleme menüsünde bırakmanın ayda yaklaşık 25 YTL ekstra faturaya denk geldiğini gösteren araştırmada PS3'ü yaklaşık 17 YTL ile Microsoft'un konsolu Xbox 360 takip ediyor. Buna karşın Nintendo Wii ise bekleme modunda sık sık kalsa bile yaklaşık 1 YTL kadar bir farka neden oluyor.

Elektrik faturalarını azaltmanın tek yolu konsollar değil, bilgisayarlarınız, monitörleriniz ve hatta kablosuz modeminiz bile sürekli bekleme modunda kaldıklarında dikkate değer birer masraf haline gelebiliyor. Kısacası, elektrik faturaları cebinizi yakıyorsa, yatmadan önce fişleri çekmenizde fayda var.

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Hic bir elektronik esyanin fisini cekme huyuna sahip degilim:( TV , DVD,2 TANE RECODER, NINTENDO, XBOX , INERTNET KUTUSU ... hepsi birden calisiyo ayrica wc ve mutfagin isigi 24 saat acik duruyo:(( sonra telefonlarin sarzi dolunca sarz aletinide pirizde birakiyorum... ehhh neden hala fazla elektrik oduyorum dusunmem lazim degilhahaha

3. jupiter

jupiter Forum Okuru

hahaha lalee :D:D bizim adamda da var o huy.. illa takili kalacak üstelik adam elektirikci hahahaha

^Gri Melek^ bunu beğendi.
  4. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63

Benim kocada elektrikci.. bi keresinde bi alet getirmis eve saat 24.00da otomatik butun aletleri kapatiyodu sabah kalkiyodum hersey kapali sinirden kuduryodum bunlarlami ugrasicam tek tek acik kalsain ne zarari var diye o zavalli aleti cikarip kirdim tekrar takmasin diye:)

5. jupiter

jupiter Forum Okuru

hahaha lale geneki adamin kafasinda kirmayiksin hahahaha :D:D

Fişi çekmeyi unutmayın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Okul Fişleri

Okul Fişleri

İşte Türkiye şartlarına göre yeniden düzenlenmiş okul fişleri. -Ayşe kızım mini etek giyme -Ömer git kendine iş bul -Muhammer eve ekmek getir -Hatce kötü yola düşme -Hayriye otobüste büyüklerine yer ver -Süleyman fordçuluk yapma taş olursun -Keriman git amcanın elini öp -Bahadır babana bile güvenme -Zeynep tanımadığın insanlarla konuşma -Nuri dedenin takma dişlerini ağzına...
  2. Unutmayın..

Unutmayın..

İnternette dolaşırken bu güzel yazı ile karşılaştım... Ve sizlerle paylaşmak istedim.. Okurken ne kadar da güzel bir yazı dedim... okudum okudum ve en son cümleyi okuduğumda anladım ki öğreneceğim daha çok şey var... Umarım sizlerde benim gibi beğenirsiniz.... Çocuklarınızı iyi yetiştirin. Doğruları söyletin Canı istemediği içiVazoyu kim kırdı dediğinizde ben kırdım diyebilsin....
  3. Unutmayın Beni....

Unutmayın Beni....

benm en güzel ve unutulmıyacak bir gün arkadaşlar bide kocamn yazdım :laugh: ocak 1 yani yılbaşı gecesi doğmuşum:h015: unutulumamak dileğiyle :cheer2::cheer2:yupisyupis:dp193::dp193::thanks::thanks:
  4. beyninizi unutmayın

beyninizi unutmayın

:d045:Beyninizi Beslemek için Reçeteler &nbsp Zihinsel fonksiyonlarınızı gerçekleştirmek ve geliştirmek için düzenli beslenme gereklidir. Genellikle kalp için yararlı olan yiyeceklerin beyin içinde faydalı olduğu kabul edilmektedir. Çünkü optimal sonucu sağlayabilmek için her iki organ içinde oksijen akışının sağlanması gerekmektedir. Bu nedenle kalp rahatsızlıkları ve zihinsel...
  5. okul fişleri

okul fişleri

okul fişleri Gaziantep Yöresine özgün deyişlerden yapılmış Komik Okul Fişleri : ) ama çok tatlılar ya değilmi :) maamed o ney ney maamed ney ayyuş yuvalama yi. öggeş deerme dönder. atike govalamaç oyna. hösüyn camışa bah. meyrem ılık meyan iç. mamdeli sıcak beyran iç. küşümlen hösüyn küşümlen. azzet bak tomuzlan gaç hayce gaç. Bah nazire bu belbet. güssüm küfde yi. möhderemhavanta etme....

Sayfayı Paylaş