gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Fistik Ezmeli Ve Pirinçli Kurabiye

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yemek Adı : Fıstık ezmeli ve pirinçli kura MALZEMELER 1 kahve fincanı esmer şeker
    1 kahve fincanı şeker
    1 kahve fincanı margarin
    1 kahve fincanı fıstık ezmesi
    2 yumurta akı
    1-1/2 su bardağı un
    1 çay bardağı yulaf
    1 kahve fincanı Amerikan Pirinç kepeği
    3/4 çay kaşığı kabartma tozu
    1/4 çay kaşığı tuz
    1 çay bardağı küçük yuvarlak çikolata

HAZIRLANIŞI
    Fırını önceden 220 derece ısıtın. Esmer şeker, şeker, margarin, fıstık ezmesi ve yumurta akını geniş bir kaseye koyup mikser ile karıştırın. Başka bir kaseye un, yulaf, pirinç kepeği, kabartma tozu ve tuz ilave edip bunu şeker karışımına ekleyin. Çikolata parçalarını ilave edip kanştırın. Bu karışımdan 1 çay kaşığı dolusu parçalar alıp 5er cm ara ile fırın tepsisine dizin. 220 derece ısıtılmış fırında kurabiyeler üzerleri kızarana dek yaklaşık 8-12 dakika pişirin. Pişince fırın tepsisinden bekletmeden çıkarın ve soğumaya bırakın. Yaklaşık 30 adet kurabiye elde edilir.

4 Kişilik

Fistik Ezmeli Ve Pirinçli Kurabiye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

muzlu kurabiye Pazar günü topladığım yirmi hurmalı tarifi tek tek açıp aralarından birini seçme çabalarıma başladım. Benim gibi seçim yapmak konusunda sıkıntılı biri için bu yemek etkinlikleri çok zor geçiyor. Her tarife en az 3 kere göz atıyorum "hangisini yapsam görüntüsü güzel olur ve evdekiler tarafından tüketilir?" diye düşünüyorum. Bu defa öncekilerdeki düşüncelerim yerine...
  2. Pirinçli Brokoli ve Havuç püresi(9 ay)

Pirinçli Brokoli ve Havuç püresi(9 ay)

Çocuğunuzun severek yiyeceği bir püre MALZEMELER 100 gr brokoli 2 adet havuç süt 3 çorba kaşığı pirinç HAZIRLANIŞI 100 gr brokoli ve 2 havucu buharda pişirin.Biarz sütün içinde 3 çorba kaşığı pirinç haşlayın .Hepsini mikserde çekip püre yapın en son 1 çorba kaşığı yumşak tereyağını püreye ekleyerek iyicekarıştırın .Bebeğinize yedirin
  3. Badem Ezmeli Kayısılı Kurabiye

Badem Ezmeli Kayısılı Kurabiye

badem ezmeli kurabiye 60 adet için malzeme Hamur: 200 g tereyağı veya margarin, 100 g pudra şekeri, 100 g badem ezmesi, 2 yumurta, portakal kabuğu rendesi, 200 g un, 100 g nişasta. İç ve üst: 100 g badem ezmesi, 5 çorba kaşığı kayısı marmeladı, dekorasyon malzemesi. Hamur: Tereyağı ve pudra şekerini iyice köpürtün. Badem ezmesini küp halinde kesin ve tereyağlı karışıma...
  4. Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi Resimli yapılışını yazın

Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi Resimli yapılışını yazın

Merhaba hanımlar geçenlerde bir misafirliğe gittik orda Fıstık Ezmeli Kurabiye yedik şahane bişeydi kızım da çok sevdi sizden biliyorsanız Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi Resimli yapılışını benimle paylaşmanızı rica ediyorum.
  5. Resimli yapılışıyla Fıstık Ezmeli Kurabiye burada

Resimli yapılışıyla Fıstık Ezmeli Kurabiye burada

Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi Resimli Fıstık Ezmeli Kurabiye Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere çay davetlerinde ikramlık olarak sunacağınız lezzetli kurabiye tarifleri listenize bir yenisini daha ekliyeceğiniz fıstık ezmeli kurabiye yapılışı sunuyor ve bizden fıstık ezmeli kurabiye tarifi isteyen tüm misafirlerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Malzemeler 2 bucuk su...

Sayfayı Paylaş