gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Fıstıklı İrmik Tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

irmik tatlısı nasıl yapılır irmik tatlısı tarifi hafif tadı ile ağızlara layık irmik tatlısı. üzerinede fındık rendeledim ve kar görüntüsü gibi oldu silikon muffin kalıplarını kalıp olarak kullandım.bu muffin kalıplarıda epey işe yarıyor :) malzemeleri 1 su bardağı süt,1 su bard. şeker,1 su bard. su,1 buçuk su bard. irmik,fıstık,2 kaşık kahvaltılık yağ ( birazda sıvı yağ ekledim )
    süt şeker ve suyu bir kaba koyup şekeri eritiyoruz bu arada tencerede irmikleri 2 çorba kaşığı becel çok azda sıvı yağ ile kavurdum pembeleşince fıstıkları ekledim sıvı yağ koymamdaki amaç kahvaltılık yağın kokusnu almaktı
    fıstıklarıda irmiğin içinde biraz kavurduktan sonra diğer karışımı yavaş yavaş irmiğe ekledim ve tencerenin kapağını kapadım suyu çekmesini bekledim.

CeMoŞ bunu beğendi.
Fıstıklı İrmik Tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Portakallı irmik tatlısı

Portakallı irmik tatlısı

portakallı irmik tatlısı portakalli irmik tatlisi portakallı sütlü tatlısı portakalı sütlü MALZEMELER 6 kişilik 4 su bardağı süt 3 çorba kaşığı tozşeker 1 paket vanilya 1 adet portakal kabuğu rendesi 1 su bardağından fazla irmik 1 çorba kaşığı kuş üzümü Yarım su bardağı dövülmüş badem 2 adet yumurta 2 adet portakal 100 gr. bitter çikolata HAZIRLANIŞI Sütü kaynatalım. Toz...
  2. sütlü irmik tatlısı

sütlü irmik tatlısı

ırmık tatlısı sütlü irmi Kullanılacak Malzemeler 1 kg. süt 11 çorba kaşığı şeker 8 çorba kaşığı irmik Hazırlanma Şekli Süt ve şeker kaynatılır. Kaynayınca irmik ilave edilir. Koyulaşınca ocaktan alınıp, ıslatılmış kaba yayılır. Üzerine isteğe göre çilek ve (yada meysim meyvesi) jölesi konur, soğutulur donması için.
  3. Çikolata Soslu İrmik Tatlısı...

Çikolata Soslu İrmik Tatlısı...

çikolata soslu irmik tatlısı çikolata soslu irmik cikolata tatlisi tatlısı tatalısı Malzemeler (6 kişilik) 1,5 su bardağı irmik 1,5 su bardağı toz şeker 5 su bardağı süt 1 paket vanilya 3 çorba kaşığı hindistancevizi 80 gr bitter çikolata yarım çay bardağı dövülmüş ceviz Hazırlanışı : Tencereye irmik, şeker, hindistancevizi ve vanilyayı dökerek karıştırın. Daha sonra sütü ilave ederek...
  4. Meyve Soslu İrmik Tatlısı

Meyve Soslu İrmik Tatlısı

meyve soslu irmik tatlısı meyve soslu tatlılar sulu irmik tatlısı meyveli tatlılar vişne Malzemeler: 1 kilo süt 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı irmik 2 adet limon rendesi üzeri için meyveli sos, çikolatalı sosta kullanabilirsiniz. Yapılışı: Bir tencerenin içine sütümüzü,irmiğimizi, toz şekerimizi ve limon rendemizi koyup ateşte karıştırarak pişiriyoruz. Piştikten sonra...
  5. Tuqce_nin İrmik Tatlısı

Tuqce_nin İrmik Tatlısı

irmik tatlısı tarifi, nasıl yapılır, tarifleri, yapılışı, resimi hakkında bilgi. Tarif 1 Bardak sıvı yağ 1Bardak un 1Bardak irmik 1Bardak yoğurt 1paket kabartmatozu 1Bardak toz şeker Şereti 2 bardak toz şeker 1Bardak su Not:Bardak ölçüleri su bardağıyla olsun . Afiyet Olsun...

Sayfayı Paylaş