gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Florya (Carduelis chloris) Kuşu

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

florya kuşu florya kuşu sesi ötüşü sesi dinle dinle Florya (Carduelis chloris), Florya (Carduelis chloris) Hakkında Florya (Carduelis chloris), ispinozgiller (Fringillidae) familyasından ötücü bir kuş türü.
    Konu başlıkları

* 1 Özellikleri
    * 2 Üreme ve beslenme
    * 3 Dağılımı
    * 4 Dış bağlantılar

Özellikleri

14 cm uzunluğundaki fluryaların erkekleri dişilerinden daha iri, renkleri daha göz alıcıdır. Dişi ve genç kuşlar, daha soluktur, ve kahverengi tonlar hakimdir. Gagası, kalın ve koni biçimindedir. Ötüşleri de oldukça güzel ve cıvıltılıdır. Erkeğin, "kelebek" gösteri uçuşu vardır.

Üreme ve beslenme
    Ağaçlar veya çalılıklarda yuva yapar, 3-8 yumurta bırakır. Üreme mevsimleri dışında gruplar oluşturan fluryaların başlıca besini tohumdur.

Dağılımı

Palearktik bölgede geniş bir dağılım gösteren fluryalar, Anadolu'nun Doğu ve Güneydoğu bölgeleri dışındaki bütün yörelerinde ürer, kışın göç sırasında hemen her yerde çok sayıda görülür. Bu kuş, Avrupa, kuzey Afrika ve güneyde batı Asya boyunca yaygındır.

Florya (Carduelis chloris) Kuşu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuş

Kuş

Kuş Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin...
  2. Saka kuşu (Carduelis carduelis) Hakkında Bilgi

Saka kuşu (Carduelis carduelis) Hakkında Bilgi

saka kuşu hastalıkları saka kuşu bakımı bakımı hakkında bilgi nasıl tutulur Saka kuşu (Carduelis carduelis), Saka kuşu (Carduelis carduelis) Hakkında Saka kuşu (Carduelis carduelis), ispinozgiller (Fringillidae) familyasından kafeslerde çok beslenen ötücü bir kuş türü. Konu başlıkları * 1 Özellikleri * 2 Yaşam şekli * 3 Dağılımı * 4 Taksonomi * 5 Dış bağlantılar Özellikleri...
  3. Kara başlı iskete (Carduelis spinus) Hakkında Bilgi

Kara başlı iskete (Carduelis spinus) Hakkında Bilgi

iskete ötüşü iskete sesi sesleri kuşu ötüşü kuşu hakkında bilgi Kara başlı iskete (Carduelis spinus), Kara başlı iskete (Carduelis spinus) Hakkında Kara başlı iskete (Carduelis spinus), ispinozgiller (Fringillidae) familyasından, yarı göçmen bir ötücü kuş türü. 06.06.2006 tarihli, 4 numaralı Çevre ve Orman Bakanlığı Merkez Av Komisyonu kararıyla [1] koruma altına alınmıştır. Türkiye'de...
  4. Tory Burch Mağazası Aqua Florya/İstanbul'da Açıldı

Tory Burch Mağazası Aqua Florya/İstanbul'da Açıldı

tory burch türkiye tory burch türkiye mağazası Sevgili melekler, dünyaca ünlü marka Tory Burch nihayet Türkiye'deki ilk mağazasını İstanbul'da açtı. Hazır giyim, ayakkabı,çanta, bijuteri ve gözlük koleksiyonlarıyla dünyada tanınan ve beğenilen ünlü marka İstanbul Florya'da bulunan Aqua Florya Alışveriş Merkezi'nde ilk mağazasını açtı. Sofistike ve eklektik tarzıyla Tory Burch Butik,...
  5. acil yardim floryadan beykoza metrobüsle gidebilirmiyim

acil yardim floryadan beykoza metrobüsle gidebilirmiyim

Bayanlar merhaba ben Floryadan anadolu yakası beykoza gitmek istiyorum tek hat metrobüs varmı? Çok acil yardım lütfen

Sayfayı Paylaş