gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Folie de Toucher

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Nesnelere dokunma kompülsiyonu, obsessif kompülsif nevrozlu hastalarda (ayrıca normal çocuklarda da) görülür.

Folie de Toucher konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz

Deniz

Arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine; Denize girmek devlet yönetimine yakınlık peydah etmeye, denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye, Deniz suyundan içmek mülke, uzun ömre ve kuvvvete, ilim ve edep öğrenmeye, Denizde yıkanmak günahlardan arınmaya, Denizden su almak Allah Teala'dan gelecek ihsana, Denizi uzaktan şöyle...
  2. Folie a Deux

Folie a Deux

Bu terim, yakın ilişkileri olan iki kişinin aynı zamanda aynı akıl hastalığında mustarip olmaları fenomeni için kullanılır. Hasta kişiler genellikle ya aynı ailenin bireyleri (karı koca) ya da yakın ilişki kurmuş kişilerdir. Affektif bozukluklar bu tipte belirmekle birlikte, bu terim daha çok, özellikle delüzyonların her iki kişi tarafından hissedildiği ve her ikisininde aynı eylemlerde...
  3. deniz

deniz

merhaba arkadaslar,ben 27.12.2010 tarihinde dusuk yaptim,ondan sonrada subatin 7 sinde adet gordum,daha ondan sonrada adet gormedim.idrar testi yaptim 3 defa ama negatif cikti ama yinede emin olamiyorum.sizce neden adetim gecikmis olabilir ve hamile olabilir miyim??(kasiklarimdaki nadir agrilar disinda bi belirti yok)sizzden cavap bekliyorum,tesekkurler:))
  4. deyim

deyim

**Ağzında bakla ıslanmamak : Sır saklayamamak. **Bal dök yala: Her taraf temiz, her taraf dikkat çekecek kadar temiz. **Baldırı Çıplak : İşi gücü olmayan, serseri sataşmak için bahane arayan. **Balık kavağa çıkınca: Gerçekleşmesi hiç bir zaman mümkün olmayan işler söylenir. **Baş ütülemek : Dırdır ederek kişiyi huzursuz etmek. Çok konuşmak. ** Cami...

Sayfayı Paylaş