gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

fondöten nasıl seçilir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben makyaj yapmaya yeni başladım sayılır. Daha doğrusu bilinçli olarak yapmaya.Yeni yeni cildimi ve malzemeleri tanıyorum.Sizden ricam fondöten nasıl seçilir, cilde göre tabi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Fondöten, yüzünüzdeki kusurları, siyah nokta ve sivilceleri kapatmak için birebirdir. Fondöten alışverişi yaparken cildinize gerçekten en uygun olanı ve teninize yakışan rengi seçmek dikkat etmeniz gerekiyor..Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önemlidir.
    Fondöteni cildinize uygulamadan önce cilt türünüze uygun bir ürün ile temizleyin. Cildiniz kuruduktan sonra cilt türünüze uygun nemlendirici krem sürüp, kuruması için bekleyin. Bu sayede cildinizi kozmetik ürünlerin verebileceği zararlardan koruyabilir hem de fondötenin kolayca sürülmesini sağlayabilirsiniz.

Kompakt fondöten dışında tüm fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. En önemlisi daha doğal bir görünüm sağlar.

Fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. Az miktar ile başlayın, gerekirse ilave edersiniz. Çok fazla miktar, sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske etkisi de yaratır.

Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak ortadan kenarlara doğru tüm yüzünüze yayın. Boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin. Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da sürün. Profesyonel bir sonuç istiyorsanız, nemli bir sünger ile yüzün dışına doğru fondötenin üzerinden geçin.

Göz, dudak makyajına geçmeden önce fondötenin cildinize iyice oturması için bir süre beklemek en doğru karar olacaktır.Fondöteni yeni sürmenize rağmen sivilce veya göz altı halkaları tam kapanmamış olabilir. Bir kapatıcı ile bu hataları düzelterek canlı, sağlıklı, ışıl ışıl bir görünüme sahip olabilir, makyajınızı gönül rahatlığı ile tamamlayabilirsiniz.

karakuzu bunu beğendi.
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Ben fondoten seçiminde doğal duranları daha çok tercih ediyorum. Cilde ağırlık vermicek ve ciltle uyumlu olacak. Max factor 2 in 1 kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Yüzümde fondoten olduğu bile anlaşılmıyor ve cilt çok güzel emiyor tavsiye ederim.

karakuzu bunu beğendi.
fondöten nasıl seçilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cilt tipine göre doğru fondöten nasıl seçilir

Cilt tipine göre doğru fondöten nasıl seçilir

fondöten nasıl seçilir fondoten nasıl seçilir doğru fondoten cilt rengine göre rengi Makyajın olmazsa olmaz ürünlerinden biri de fondötendir. Biz kadınlar için kurtarıcı olma özelliği taşıyan fondöten, yüzün renginin güzel ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu özelliklerinden dolayı tüm kadınlar tarafından tercih edilen bir üründür. Ancak fondöteni ne kadar doğru kullanabiliyoruz?...
  2. Fondöten Nasıl Sürülür ?

Fondöten Nasıl Sürülür ?

hamileyken oje sürülürmü fondoten nasıl sürülür fondoten nasıl sürülür video likit video likit Hangi tip cilde sahip olursanız olun, fondöten mutlaka çok az sürülmelidir. Çünkü belirginleşmesi gereken noktalar gözler ve dudaklar olmalıdır. Yağlı ciltlilerin yarı sıvı bir fondöten, cildi kuru olanların ise krem şeklinde bir fondöten kullanmaları makyajın daha güzel görünmesini sağlar....
  3. Fondöten nasıl kullanılmalı ?

Fondöten nasıl kullanılmalı ?

fondoten fondöten Fondötenin nasıl kullanmasını daha iyi bilmemiz gerekli öyle değilmi meleklerim kadınlar güzel olmaktan çok mutlu olurlar bunların en önemliside makyaj konusunda peki gelin fondöten nasıl kullanılmalı birlikte ögrenelim :tik: Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. en önemlisi daha doğal bir...
  4. Fondöten Rengi Nasıl Belirlenir?

Fondöten Rengi Nasıl Belirlenir?

Her fondöten rengi her ciltle uyum içinde olmaz. Cildinize uygun olmayan fondötenler makyajın bitiş çizgisine yakın yerlerde kendilerini belli ederek güzelliğinize gölge düşürebilir. Fondöteni denerken yüzünüzün rengine en yakın yer olan bilek içlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca fondöten rengine karar vermeden önce mutlaka güneş ışığında da görmelisiniz, çünkü floresan ışık sizi...
  5. Fondöten Rengi Nasıl Belirlenmeli?

Fondöten Rengi Nasıl Belirlenmeli?

fondöten rengi nasıl seçilir fondöten rengi nasıl belirlenir Sevgili melekler, makyajın bazı olarak kabul edilen fondötenin rengi doğru seçilmediğinde cildinizde bir maske varmış izlenimi verir ve makyajın bitiş çizgisinde bir çizgi halinde durarak kötü bir görüntü oluşturur. Bu sebeple fondötenin rengini doğru seçmeniz gerekmektedir. Peki bu seçimi nasıl yapacaksınız? Fondöteni...

Sayfayı Paylaş