gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Forum Bornova

Konu, 'Şehir Eğlence Mekanları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bornova forum mağazaları forum bornovadaki mağazalar form bornova mağazaları mağaza isimleri Tasarım Ekibi Çiğdem Duman Ertun Hızıroğlu
    Yardımcı Mimar(lar) İlkay Kılınç
    Süreyya Önver
    İlhan Devrim
    Sevil Özbayburtlu
    Mimarlık Ofis(ler)i Era Şehircilik
    T+T Design Bv
    İşveren Multi Turkmall

Proje Tarihi 2005 - 2006
    Yapım Tarihi 2005 - 2006
    Arsa Alanı 200.000 m2
    Kapalı Alan 70.000 m2
    Proje Tipi Sinema, Alışveriş Merkezi / Çarşı
    Yapım Türü Karma

Açıklama:
    Forum Bornova 200.000 m² bir alan üzerine kurulmuş toplam 70.000 m²’lik açık konsept bir alışveriş merkezi olup ortak dolaşım mekanları kent kurgusunda açık alanlar olarak tasarlandı.

Mimari açıdan farklı tasarımlara sahip toplam 9 bloktan oluşan Alışveriş Merkezi bünyesinde hipermarket, mobilya market (Ikea), 7 salonlu bir sinema kompleksi ve mağazalar yer almaktadır. Yaklaşık 2.500 adet açık otoparka sahiptir.

Forum Bornova Alışveriş Merkezi konsepti avluları, sokakları ve meydanları ile bir Akdeniz kasabasından yola çıkılarak oluşturuldu. Birbirinden farklı 9 blok, bir alışveriş merkezinin işlevi göz ardı edilmeden ancak birbirinden farklı tasarlandı. Tasarım geliştirme sürecinde yerel malzemeler konusunda oldukça geniş bir araştırma yapılarak malzemelere karar verildi. Akdeniz ve Ege kasabalarının genel karakteristiği olan sadelik proje boyunca dikkat edilen konulardan biriydi. Malzeme olarak sıva, taş, ahşap tuğla, kayrak gibi doğal malzemeler kullanıldı.

Açık konsept Alışveriş Merkezi’nin en önemli konularından birisi kullanıcıyı kışın yağmurdan rüzgardan, yazın ise güneşten korumak. Bu nedenle tasarımda saçaklar ve pergolalar, yazın sıcağında insanlara serinlik hissi yaşatmak için havuzlar tasarlandı. Food Court alanlarında ise yaz-kış işletme sorunları yazın açılabilen kışın kapanabilen ortak oturma alanları tasarlanarak çözüldü.

Forum Bornova konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Forum KariKatürleri

Forum KariKatürleri

Forum KariKatürleri
  2. Özel Bornova Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Özel Bornova Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

özel bornova yükseköğrenim kız öğrenci yurdu özel bornova kız yurdu öğrenci yurt İlçe: Bornova Adres:...
  3. Forumda izdivaç

Forumda izdivaç

- hayatıım ben geldiim :çiçek: * bi smileyle yırtabileceğini mi zannediyosun.. nerdesin bu saate kadar! - hayatım iş güç biliyosun işte konu kilitle ,çift dikiş sil, troll user banla.. her zamanki şeyler.. * ben sanki boş oturuyorum.. bütüngün topiği temizleyene kadar canım çıktı, her gece getirdiğin arkadaşlarının pisliğini temizledim.. duplike mesajlarını sildim - tamam canım anlıyorum seni...
  4. Forum Atasözleri...

Forum Atasözleri...

Vay bee :D Artik forumculara özel atasözleri bile yapilmis meleklerim :laugh::laugh::laugh::laugh: Bana avatarını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Üyeye bela gelmez admin kızmadıkça Admin sinirlenmez üye azmadıkça.... Admin üyenin halinden anlamaz Admine üye banlamak kolay gelir Çoklu moderasyon yap, denize at super moderatör deyip geçme, onunda kalbi var Ayağını, üyelik...
  5. Foruma giremiyorum..

Foruma giremiyorum..

Benim bir sorunum var sanırım sadece benim değil başka kişilerde de oluyor sanırım bu.Forumda takılıyorum birden forumdan düşüyorum.İnternet var bir çok siteye girebiliyorum fakat melekler mekanına giriş yapamıyorum 10 dakika yada 1 saat ve ya aradan bir kaç saat geçtikten sonra tekrar giriş yapıyorum bunun nedeni ne ? sorun benim kullandığım pc demi yoksa forumda mı?

Sayfayı Paylaş