gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

fotografı taslaga çevirme

Konu, 'Photoshop' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

fotoğrafı resme çevirme [​IMG]
    işlem yapacağımız resim

resmin bulunduğu katmanı kopyalayın. bu kopya katmana 1 ismini verin. "1" katmanına image>adjusement>desature (shift+ctrl+U) işlemini uygulayın. ardından "1" katmanını tekrar kopyalayın. "2" ismini verin. "2" katmanına Filters>Blur>Smart Blur işlemini aşağıdaki değerler ile uygulayın
    Radius: 60
    Threshold: 100
    Best Quality
    Edge Only.

ardından "2" katmanına image>adjustement>invert (crtl + i) işlemini uygulayın. bir sonraki işlem ise Filter>Blur>Gaussian Blur : radius = 1
    bu işlemden sonra "2" katmanının Blending Mode unu "Hard Light" olarak değiştirin.

"1" katmanını kopyalayıp "2" nin üzerinde konumlandırın. stylize>emboss efektini uygulayın
    Height: 1
    Amount: 119%

katmanın Blending Mode unu "Hard Light" olarak değiştirin

"1" katmanın bir kopyasını daha çıkarıp "3" olarak adlandırın. bu katmanı en üste çıkarın. Filters>Blur>Smart Blur ı uygulayın
    Radius: 10
    Threshold: 100
    Best Quality
    Edges Only

katmana image>adjustement>invert (crtl + i) işlemini uygulayın.Blending Mode u Multiply olarak seçin. Opacity(saydamlık) ı ise 40% a ayarlayın.

"1" katmanın bir kopyasını daha çıkarıp "4" ile isimlendirin.katmanı en üste çıkarın; Filter>Styling>Glowing Edges filtresini şu ayarlarla uygulayın:
    Edge Width: 1
    Edge Brightness: 7
    Smoothness: 6

katmana image>adjustement>invert (crtl + i) işlemini uygulayın.Blending Mode u Multiply olarak seçin. Opacity(saydamlık) ı ise 40% a ayarlayın.
    ardından da "4" katmanını kopyalayıp en üste getirin. Filter>Blur>Gaussian Blur efektini uygulayın:
    radius: 3 veya 4

Blending Mode u Multiply olarak değiştirmeyi ve Opacity yi 100% e getirmeyi unutmayın.

en altta bulunan orijinal resmin katmanının bir kopyasını en üste çıkarın. Blending Mode u Hard Ligh olarak ayarlayın. kopayaladığımız ve en üste çıkardığımız katmanı tekrar kopyalayın ve en üste çıkarın. Blending Mode u Color olarak ayarlayın.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: fotografı taslaga çevirme
    paylaşım için teşekkürler

fotografı taslaga çevirme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erkeklerin çevirmeleri

erkeklerin çevirmeleri

Erkek çevirileri! :bounce: BEN BALIĞA ÇIKIYORUM: Ben, elimde bir çubukla bütün gün sandalda oturacagim, kusana kadar içicegim ve denizde yüzen baliklari izliyecegim BU ERKEKLERI ILGILENDIREN BIRSEY: Bunun bilinen bir mantikli açiklamasi yok, bosuna ugrasma, hiçbir mantik kalibina sokamazsin. :lie: YEMEGE YARDIM EDEYIM MI?: Yemek neden hala masaya gelmedi? :rant: EVET TATLIM... HAKLISIN...
  2. Aşkın fotografı

Aşkın fotografı

Mut’un bir dağ köyünde dostlarla birlikte gezerken yaşlı bir karı kocayı gördüm. Baktım bir kanepenin üzerinde oturuyorlar… İyice yaklaştığımda tezekten yapılmış evlerinin bahçesinde oturdukları kanepenin bir tarafının tamamen kırık olduğunu, kanepenin sağlam tarafına sıkışarak oturduklarını ve sohbet ettiklerini anladım. Yüzlerinde bir tebessüm vardı. Kanepenin bir tarafı tamamen kırılmıştı…...
  3. türkçe çevirmeler

türkçe çevirmeler

Türkçe seslendirilmiş yabancı filimleri göstermeyen televizyon kanalımız yok Allaha şükür! Buna itirazım yok da biliyorsunuz, bu filimler sayesinde yeni bir Türkçe türedi: "Tercüme Türkçesi!.." İşte, üşenmedim onlarca yabancı filmi izledim ve Tercüme Türkçesinde en sık geçen sözcüklerden bazılarını sizler için derledim. İşte size bir güldeste: - Kahretsin George!.. - Yapma Rita!.. -...
  4. Barbados fotografları

Barbados fotografları

barbados fotoğrafları
  5. Fotograf Ara'sı

Fotograf Ara'sı

Ara Güler ya da İstanbul fotografcısı, 16 Ağustos 1928'de İstanbul'da doğdu. Lisedeyken film sütüdyolarında sinamacılığın her dalında çalışırken, Muhsin Ertuğrul'un tiyatro kurslarına devam etti. Çünkü Rejisör veya oyun yazarı olmak istiyordu. 1950'de Yeni İstanbul Gazetesi’nde gazeteciliğe başlarken aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne devam etti. 1958'de Time-Life,...

Sayfayı Paylaş