gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Francisco de Goya y Lucientes

Konu, 'Yabancı Ressamlar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

[​IMG] «İki Mayıs» (1814) adlı tablo, Prado Müzesi, Madrit. Goya en önemli eserlerini, 1808'de Napolyon'un İspanya'yı işgali üzerine patlak veren kanlı olaylar konusunda vermiştir: «İki Mayıs, Üç Mayıs» adlı tabloları gibi.

Eserin Adı: Şemsiye
    Yapım tarihi: 1777
    Orijinal Ebadı: 104 x 152 cm
    Tekniği: Tuval Üzeri Yağlıboya

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Francisco de Goya y Lucientes
    Eserin Adı: Meyve, Şişe ve Ekmekli Natürmort
    Orijinal Ebadı: 45 X 62 cm
    Tekniği: Tuval Üzeri Yağlıboya

Francisco de Goya y Lucientes konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Francisco José de GOYA

Francisco José de GOYA

İspanyol Ressamları arasında triumvira olarak nitelenen sanat dâhilerinden biridir Goya. Tam adı akılda kalmayacak kadar uzun: Francisco José de Goya y Lucientes. Aragon bölgesinin küçük bir kasabasında 30 Mart 1746 günü dünyaya gelen Goya’nın babası resim ve oymacılıkla hayatını kazanırdı, annesi ise Aragonlu küçük soylu bir aileden geliyordu. Goya’nın çocukluğu hakkında çok fazla bilgimiz...
  2. gonca

gonca

Kısa sürede başarılı olup güzel bir yaşam süreceğiniz anlamındadır. Kısa sürede başarılı olup güzel bir yaşam süreceğiniz anlamındadır. Rüyada gonca görmek, yakında başarılı olup huzur içinde yaşayacağınız anlamına gelir.Rüyada bir çiçek veya bir gül goncasi görmek, çok sevaba girecek bir ise giriseceginize ve o isi yapmakla halk nazarinda saygin bir kimse olarak taninacaginiza, goncayi alip...
  3. Deniz Arcak - Yine Yalnızlık

Deniz Arcak - Yine Yalnızlık

Bugün havamda değilim Dokunmayın hiç keyfim yok Hayır üzgün de değilim Teselliye gerek yok ilk ayrılığım değil bu Daha önce de yaşadım Hiçbir şeyin değil sonu Daha önce de katlandım Hayır yine mi ayrılık Hayır yine mi karanlık Tanrım yine mi ben Aahh... yine yalnızlık
  4. Ben,Yine De "Sen Olurum"

Ben,Yine De "Sen Olurum"

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş