gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Fransızlar Papa'yı istemiyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Fransa halkının yüzde 43'ünün Papa 16. Benediktus'un görevini bırakmasını istiyor. Ifop kamuoyu araştırma merkezinin anketine göre, Fransızların 54'ü Papa'nın görevine devam etmesine sıcak bakarken, bu konuda karasızların oranı yüzde 4. Yine aynı araştırmaya göre Fransızların yüzde 83'ü Katolik Kilisesinin söylemini değiştirmesi gerektiğini düşünüyor.
    Fransızlar özellikle, kürtaj, boşanma, doğum kontrol hapı ve eşcinsellikle ilgili olarak kilisenin yaptığı açıklamaların çağın gerisinde kaldığını düşünüyor. Hafta sonu Le Parisen gazetesinde çıkan araştırma, halkın sadece yüzde 23'ünün Papa'yı sevdiğini ortaya koymuştu. Papa hakkında olumlu düşünenler altı ay önce yüzde 53 oranındaydı.

Fransa'da sağ ve sol siyasetçiler, geçen hafta yaptıkları açıklamalarda, ''prezervatifin AIDS sorununun ağırlaşmasına neden olduğu'' yolundaki açıklamasından dolayı Papa'ya sert eleştiriler yöneltmişti. Eski başbakanlardan sağcı Alain Juppe, ''Papa giderek sorun yaratmaya başladı'' diyerek tepkisini dile getirmişti.

Fransızlar Papa'yı istemiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fransız Guyanası

Fransız Guyanası

Fransız Guyanası Coğrafi Verileri Konum: Güney Amerika'da, Kuzey Atlas Okyanusu, Brezilya ve Surinam arasında yer almaktadır. Coğrafi konumu: 4 00 Kuzey enlemi, 53 00 Batı boylamı Haritadaki konumu: Güney Amerika Yüzölçümü: 91,000 km² Sınırları: toplam: 1,183 km sınır komşuları: Brezilya 673 km, Surinam 510 km Sahil şeridi: 378 km İklimi: tropikal; sıcak, nemli. Arazi yapısı: Yatık kıyı...
  2. Fransız Tiyatrosu

Fransız Tiyatrosu

XVI. YY. ortalarına kadar Fransız Tiyatrosunda bir atılım gerçekleşmemişti. XIV. Louis’in baskıcı tutumu Fransa’nın kötüye gitmesine neden olurken, Kardinal Richelio ile arasındaki çatışma tiyatronun gelişmesini sağlamıştır. Ortaçağ Fransız Tiyatrosu, İtalya,İspanya ve İngiltere’den çok sonra gelişmiştir.Bunun iki temel nedeni vardır: - Rönesans’ın etkisiyle gelişen temeli dine dayalı iç...
  3. Fransızlar şaşkın...

Fransızlar şaşkın...

üyeliğini referanduma götürme fikrindeki ısrarı, Fransız şirketlerinin Türkiye'de 5 milyar Euro tutarındaki iş anlaşması yapmasına engel oldu. Fransa'nın Eylül 2007'den bu yana Türkiye'de 5 milyar Euro tutarında kontrat kaybettiği bildirildi. Le Monde gazetesi, "Fransa, Ankara'nın misilleme yapmasından korkuyor" derken iktidardaki Halkın Hareketi Birliği'nin (UMP) Türkiye'nin AB...
  4. artik  istemiyorum

artik istemiyorum

vur hadi vur bikere daha vur ne anlar yarali can istersen iki vur bir zamanlar bebegimdin sevdigimdin herseyimdin en cok baglandigim inandigim ask sendin gönderdigin mesajlar meger hep yalanmis yasadigigmiz o güzel günler hepsi rüyaymis....... inanilmazdoyulmazanlatilmazkanilmaz hepsi bir anda yok oldu yok birdaha bulanmaz kac kere kostum pesinden hayirsiz yalvardim yakardim yikildim...
  5. umutlanmak istemiyorum

umutlanmak istemiyorum

hanımlar üye olmaya çalıştım ama beceremedim adetime 7 gün var ama yumurtalıklarımda feci bir sancı var yumurtlama günlerimde dahil 1 ay boyunca bebek çalışmasındayız... bugünde baş dönmesi var iştahımda açıldı...gaz oluyor sürekli yani bir kaç gündür hamilemiyim ki ???

Sayfayı Paylaş