gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

fransızların en çok sevdikleri yemek ne ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşla iddiaya girdik fransızların en sevdiği yemek hangisi ? Acil cevap bekliyoz lütfen Franszılar en çok hangi yemeği seviyo?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Fransızların Sevdiği Ünlü Yemek

Fransızların Sevdiği Yemek Nedir

Fransız mutfağı Fransa'da geliştirilmiş, zenginliği ve çeşitliliğiyle ünlü, yemek pişirmenin sanatsal yönünü ön plana çıkaran bir ulusal mutfaktır. Fransız mutfağının kökeni Orta Çağlara uzanır.

Fransa'nın Fransız Devrimi sonrasında Kolonileşme döneminde dünya sahnesindeki kazandığı gücüyle orantılı olarak gelişmiştir.

Napolyon Bonapart döneminde ün kazanmış Marie-Antoine Carême (1784-1833) gibi aşçılar haute cuisine denilen özenli bir yemek tarzını geliştirerek Fransız mutfağına büyük katkılarda bulunmuşlardır.

Fransız mutfağının ünlü salyangoz (escargot) yemeğidir.

fransızların en çok sevdikleri yemek ne ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En Çok Sevdiğiniz 3 şey Denilse Ne Derdniz?

En Çok Sevdiğiniz 3 şey Denilse Ne Derdniz?

Peygamber efendimiz buyurdular ki: Dünyanızdan bana üç şey sevdirildi: güzel koku, helal nisa (kadın), gözüm nuru olan namaz —Hz. Ebubekir (r.a) ise bana üç şey sevdirildi ya rasulullah: senin yüzüne bakmak Kızımın Rasulullah’ın zevcesi olması, senin yolunda mal harcamak —Hz. Ömer (r.a) bana üç şey sevdirildi. İyilikle emretmek, kötülükten nehyetmek eski kaftan giymek —Hz. Osman(r.a)...
  2. en  çok sevdiğiniz kişi.....

en çok sevdiğiniz kişi.....

bu hayatta oğlum ve eşim....
  3. en çok sevdiğiniz renk

en çok sevdiğiniz renk

bakalım sonuç ne olacak genelde bayanlar en çok pembeyi yada kırmızıyı sever biz sonuça bakalım . açılışı ben yapayım siyahhh
  4. Kocamın en sevdiği yemek!!!

Kocamın en sevdiği yemek!!!

yeşil mercimek yemeği erkeklerin sevdiği yemekler erkeklerin en sevdiği yemekler kocama yemek Evli hanımlar bilirler yemek yapmak dünyanın en zor işidir.Aslında yemek yapmak demeyelim de her gün çeşit çeşit yemek yapmak bi de bunu eşimize ,çocuklarımıza beğendirmek diyelim.Valla çok sinir bir durum ben eşime sorarım canın ne istiyor diye sen ne yaparsan yerim der ama yalan :) Tamam yer yer...
  5. En sevdiğiniz koku nedir

En sevdiğiniz koku nedir

en sevdiğiniz koku parfümler vazgeçemediğiniz kokular neler kokular hakkında düşünceleriniz neler paylaşın melekler Kokular parfümler biz bayanların vazgeçilmezidir.Parfümsüz ya da deodorantsız dışarı çıksak genelde kötü bir his çöker üzerimize ve güvensiz hissederiz bazen.Zevklerin ve ihtiyaçların de getirdiği bir durum olduğundan çeşit çeşit kokular parfümlere sığdırılmış ve bizlere...

Sayfayı Paylaş