gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Frenchlerinizi kendiniz yapın

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

french bantları frenç bantları tırnak bandı nasıl kullanılır french bandı nasıl kullanılır [​IMG]
    Artık kuaförünüze para harcamanıza gerek yok. Manikürünüzü ve mükemmel görünen Frenchlerinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Manikür

Tırnaklarınızı temizledikten sonra elinize yumuşatıcı bir krem uygulayın. Böylece elleriniz nemlendirilmiş, tırnaklarınız da canlandırılmış olur.

Tırnaklarınızı orijinal şekline sadık kalarak törpüleyin: Oval, kare veya yuvarlak.
    Yumuşak bir törpü kullanın, sert törpüler tırnakları bozar. "Git gel" şeklindeki törpülemeden kaçının. "Dıştan içe" doğru törpülemeye çalışın.

Dört yüzeyli bir törpüyle tırnaklarınızın çiziklerini yok edecek şekilde yüzeyini düzeltin.

Manikür çubuğunun ucuna (tahtadan yapılmış çubukları tercih edin) pamuk dolayarak oksijenli suya batırın ve tırnağınıza doğru uzamış olan etlerinizi iterek yumuşatın. Bir manikür pensiyle bu ölü etleri düzgünce kesin.

Manikürü, tırnaklarınıza kalsiyum bazlı bir kuvvetlendirici sürüp kurumaya bırakarak bitirin.

French

Manikür elleri son derece bakımlı gösteren bir manikür ve oje uygulama stilidir.

Tırnaklarınızı kısa ve küt olarak olarak törpüleyin.

Tırnaklarınızı kuvvetlendirmek ve ojenizin ömrünü uzatmak için bir kat renksiz kuvvetlendirici uygulayın.

Tırnağınızın beyazına (uç kısmına) bir kat beyaz mat oje sürün. Bu işlemin kolayca yapılması için kendinden yapışkanlı bir kağıtla tırnağınızın geri kalanını kapatabilirsiniz.

Bir pamuklu çubuğu hafifçe asetonla ıslatıp taşırdığınız kısımları temizleyin.

Uç kısımlara uyguladığınız beyaz ojenin tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, tırnağınızın tümüne pembe, bej veya açık mor gibi natürel renkte bir oje sürün.

Kurumaya bırakın ve diğer elinize geçin

2. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Frenchlerinizi kendiniz yapın
    emeğine sağlık pasim teşekkürler

3. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Frenchlerinizi kendiniz yapın

Valla için çok uğraşıyorum ama beceremiyorum gerçekten:D şık ve hoş oluyor French'li tırnak emeğine sağlık

4. adanur*

adanur* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    uğraşsmda hep snunda batırırm bda dnemem artk

5. melek07

melek07 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz uzun sürüyor ama ben kendim yapıyorum çok da güzel oluyor :)

6. bilyana

bilyana Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    deneyeceğim kendim bakalım

7. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Frenchli tırnaklı daha hoş duruyor

8. miranda

miranda Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eğer benim gibi düz çizg yapma özürlüsüyseniz tavsiyem ince bantlardan koparıp french yapmak istediğiniz çizgiye kadar yapıştırın ve sonra frenchlerinizi yapın daha sonra birkaç kat sürdükten sonra da bantları yavaşça çekin ne kadar harika görünecekler tahmin edemezsiniz

9. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    evet gervcekten cok hos bende yapıyorummm

Frenchlerinizi kendiniz yapın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kendi sodanızı kendiniz yapın.

Kendi sodanızı kendiniz yapın.

İstediğiniz sodayı artık kendiniz yaratacaksınız. Yapmanız gereken sodanızı hangi aromalı içmek istediğinize karar vermek. Ipifini isimli bu firma yaratıcı bir çözüm üretmiş. Neli istiyorsanız artık içeceğiniz öyle olabiliyor. İsterseniz bir kaç meyve aromasını da karıştırabiliyorsunuz. Yapmanız gereken ambalajın üzerindeki aromaların bulunduğu kabartmalardan istediklerinize basmak.
  2. kendi battaniyenizi kendiniz yapın

kendi battaniyenizi kendiniz yapın

hanımlar buyrun işte size hem çok zevkli hemde işe yarar bir yaratıcılık hobi tavsiyesi :):) hadi bakim herkes kendine bir battaniye yapsın :):) Kışın sallanan sandalyenizde oturup kitap okurken, ya da balkonunuzda sıcak bir çay içerken, bacaklarınızı sıcak tutacak bir teklifimiz var. Beğendiğiniz renkte, üstelik kendi emeğinizle bir battaniye yapın. Ben battaniyeyi sadece uyurken...
  3. kendi pastırmanızı kendiniz yapın

kendi pastırmanızı kendiniz yapın

Kasaptan yağsız bir et seçerek alın.Benim tavsiyem nuar diye niye isimlendirilen etlerdir.Bu etleri en fazla iki parmak genişliğinde boydan boya kesin.Bir tepsiye koyarak,üzerlerini örtecek şekilde tuz dökün, ve üzerlerini bir tülbentle örtün.Etler tuzu emdikçe su bırakacakları için,günde 2-3 sefer birikmiş suyu alın,dökün.Bu şekilde en az 4-5 gün muhafaza edin. Bir kapta ete yetecek kadar...
  4. Kendi toniğinizi kendiniz yapın!

Kendi toniğinizi kendiniz yapın!

Cilt temizliğinin en önemli kozmetik ürünlerinden birisi toniklerdir Cilde tazelik ve canıllık veren tonikleri artık kendinizde evinizde yapabilir aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz:tik: Tonikler, sağlıklı ve güzel bir cilt için olmazsa olmaz bakım ürünleri arasında yer alıyor. Ancak tonik fiyatlarını pahalı bulup almıyorsanız, üzülmenize gerek yok. Çünkü kendi toniğinizi kendiniz de...
  5. kendi jölenizi kendiniz yapın .....

kendi jölenizi kendiniz yapın .....

Doğal ürünlere meraklı mısınız? Saçlarınızı şekillendirmek için jöle kullanıyor musunuz? O zaman bu haber tam size göre… Marketlerden ve kozmetik mağazalarından satın aldığınız saç jölenizi evde yapmanız mümkün. Hem daha uygun fiyata jöleniz olacak hem de saçlarınız için daha doğal bir şekillendiriciye sahipsiniz. Malzememiz gayet basit: 1 adet limon Güzelce yıkanmış limonları hiç...

Sayfayı Paylaş